Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Правовий статус безробітного

Правовий статус безробітного

Назва:
Правовий статус безробітного
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,63 KB
Завантажень:
270
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота
на тему:
“Правовий статус безробітного”


ПЛАН
Вступ..................................................................................................с. 3
Поняття безробітного, його правовий статус........................с. 4
Порядок реєстрації безробітних державною службою зайнятості та умови призначення допомоги по безробіттю...................................................................................с. 10
2.1. Гарантії осіб, які згідно чинного законодавства визнані безробітними.................................................................................с. 10
Зняття з обліку громадян, зареєстрованих державною службою зайнятості як таких, що шукають роботу, і безробітних.................................................................................с. 23
Висновки..............................................................................................с. 31
Список нормативно правових актів та використаної літератури............................................................................................с. 32


Вступ.
В умовах розвитку ринкових відносин в Україні поряд з питаннями працевлаштування особливу стурбованість викликає проблема безробіття. Вона торкнулась майже всіх вікових категорій громадян незалежно від професій, спеціальностей. Актуальною є проблема зайнятості молодих спеціалістів та випускників професійних технічних училищ.
З метою створення та реалізації гарантій даних категорій осіб держава прийняла ряд нормативно-правових актів, спрямованих на визначення правового статусу безробітного в Україні.
Завдання даної наукової роботи – здійснити системний аналіз положень чинного законодавства, що характеризує правовий статус осіб, не зайнятих в жодній сфері суспільної діяльності.
У зв’язку з цим структуру даної роботи, на нашу думку, доцільно побудувати так:
Поняття безробітного, його правовий статус.
Порядок реєстрації безробітних державною службою зайнятості та умови призначення допомоги по безробіттю.
Гарантії осіб, які згідно чинного законодавства визнані безробітними.
Зняття з обліку громадян, зареєстрованих державною службою зайнятості як таких, що шукають роботу, і безробітних.


1. Поняття безробітного, його правовий статус.
Законом України "Про зайнятість населення" уперше був визначений правовий статус безробітного. Згідно зі ст. 2 Зако-ну безробітними визнаються працездатні громадяни праце-здатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають робо-ту, готові та здатні приступити до підходящої роботи [2].
Правовий статус безробітного включає основні (статутні) права і обов'язки та їх гарантії. Порядок призначення і ви-плати допомоги по безробіттю, його розмір і терміни ви-плати регулюються статтями 28 — 30 Закону України "Про зайнятість населення", Положенням про порядок реєстрації, перереєстрації і ведення обліку громадян, що шукають робо-ту, і безробітних, виплати допомоги по безробіттю, а також умови надання матеріальної допомоги в період професійної підготовки і перепідготовки, затвердженим постановою Кабі-нету Міністрів України від 27 квітня 1998 р. №578 [7].
Рішення про надання громадянам статусу безробітних приймається державною службою зайнятості за їхніми осо-бистими заявами з 8 дня після реєстрації в центрі зайня-тості за місцем проживання.
Реєстрація та облік громадян, які звертаються за сприянням у працевлаштуванні, здійснюється державною службою зайнятості за місцем постійного проживання (постійної або тимчасової прописки) за умови пред’явлення паспорта і трудової книжки, а у разі потреби — військового квитка, документа про освіту або документів, які їх замінюють, а іноземних громадян і осіб без громадянства, які постійно проживають в Україні, — тільки за наявності постійної прописки.
У разі відсутності у громадянина паспорта його може замінити довідка, яка видається житлово-експлуатаційною конторою або місцевим органом внутрішніх справ із зазначенням місця постійного проживання (постійної або тимчасової прописки) особи, якщо паспорт перебуває в органах внутрішніх справ на оформленні, переоформленні, а також свідоцтво про народження та довідка з житлово-експлуатаційної контори або органів місцевого самоврядування із зазначенням місця проживання (постійної або тимчасової прописки) для громадян до 16 років [7].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Правовий статус безробітного

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок