Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Укладення договору

Укладення договору

Назва:
Укладення договору
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,08 KB
Завантажень:
466
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Укладення договору


ПЛАН
ВСТУП 3
1. ПОРЯДОК УКЛАДЕННЯ ДОГОВОРУ 4
1.1. Пропозиція укласти договір (оферта) 9
1.2. Прийняття пропозиції (акцепт) 13
2. ПІДСТАВИ ДЛЯ ЗМІНИ АБО РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ 22
3. ПРАВОВІ НАСЛІДКИ ЗМІНИ АБО РОЗІРВАННЯ ДОГОВОРУ 28
ВИСНОВОК 32
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 33


ВСТУП
Договір є ідеальною формою активності учасників цивільного обороту. Не дивлячись на зміну його соціально-економічного змісту, в ході історії суспільства сама по собі конструкція договору як продукту юридичної техніки залишається в своїй основі досить стійкою. З часом разом з розвитком системи суспільних відносин, які опосередковані договорами, розширився склад можливих учасників: разом з фізичними особами (громадянами) в цій ролі стали виступати колективні утворення, визнані самостійними суб'єктами цивільного права, - юридичними особами. Все більш багатоманітними ставали передбачені в законодавстві типи договорів, ускладнювалися комбінації елементів, використовуваних при конструюванні договірного правовідношення і ін. А договори залишаються договорами...
Конструкція договору застосовується в різних галузях права, однак, для того, щоб договір як різновид юридичних фактів міг належним чином функціонувати, необхідно дотримуватись належної процедури його укладення.
Процес укладення договорів приречений самою природою відповідної конструкції: якщо сенс договору полягає в досягнутій згоді, то тим самим його укладення передбачає вираження волі кожної зі сторін і її збіг. Традиційним для законодавця протягом довгого часу було виділення двох випадків укладення договорів із створенням для кожного з них свого особливого режиму. Йдеться про укладення договору між "присутніми" і між "відсутніми". При тому і іншому варіанті стадії пропозиції (оферти) і її прийняття (акцепту) слідують одна за одною і ніколи не поєднуються.
Завдання даної роботи – з’ясувати сутність кожної зі стадій укладення договору, а також порядок його розірвання та правові наслідки вказаних процесів.


1. ПОРЯДОК УКЛАДЕННЯ ДОГОВОРУ
Вдповідно до ст. 638 ЦК України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.
Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.
Договір укладається шляхом пропозиції однієї сторони укласти договір (оферти) і прийняття пропозиції (акцепту) другою стороною.
Цивільно-правовий договір, будучи видом правочину, являє собою правову форму, у яку втілюються узгоджені волевиявлення сторін. Сам процес узгодження волевиявлень називається укладанням договору.
У частині першій статті 638 ЦК України сформульоване загальне правило, згідно з яким договір вважається укладеним, якщо сторони у належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Момент укладення договору визначається відповідно до правил ст. 640, а форма — відповідно до ст. 639 ЦК.
Оскільки факт укладення договору, за загальним правилом, пов'язується з досягненням сторонами згоди з усіх істотних умов, важливо визначити, які умови належать до числа істотних. Істотними вважаються умови, які є необхідними і достатніми для укладення договору. Це означає, що при недосягненні сторонами згоди хоча б за однією з них договір вважається неукладеним, тобто таким, що не породив юридичних наслідків. Утім, якщо сторони домовилися про всі істотні умови, договір вважається укладеним, навіть якщо він не містить ніяких інших умов Науково-практичний коментар Цивільного кодексу України / За ред. В.М.Коссака. – К.: Істина, 2004. – 976с. – С. 475..
Перелік істотних умов безпосередньо залежить від виду конкретного договору. Утім, частина друга статті 638 ЦК України встановлює загальні критерії для визначення тих чи інших умов істотними.
По-перше, істотною умовою у всіх без винятків випадках є умова про предмет договору. Природно, що поки сторони не досягли згоди відносно предмету договору, він не може вважатися укладеним.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Укладення договору

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок