Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття правопорушення його ознаки, склад і види

Поняття правопорушення його ознаки, склад і види

Назва:
Поняття правопорушення його ознаки, склад і види
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,48 KB
Завантажень:
644
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
КУРСОВА РОБОТА
З теорії держави і права
на тему:
“Поняття правопорушення його ознаки, склад і види”


План
Вступ
Розділ І. Поняття правопорушення його риси та ознаки
Розділ ІІ. Склад (елементи) правопорушення
2.1 Суб’єкт правопорушення
2.2 Об’єкт правопорушення
2.3 Об’єктивна сторона
2.4 Суб’єктивна сторона
Розділ ІІІ. Види (форми) вини
3.1 умисел
3.2 необережність
Розділ IV. Основні види правопорушень
4.1 Проступки
4.2 Злочин
Розділ V. Причини правопорушень
Висновки
Список використаних джерел
Додаток
Зміст


Вступ
Живучи в державі, кожна особа будучи громадянином, повинна діяти свідомо, тобто враховувати наслідки, які настають у результаті вчинення певних дій. Та не завжди люди діють відповідно до норми, які встановлюються і охороняються державою. Відповідно недотримання і порушення норм права здійснюється внаслідок протиправної поведінки. Насамперед, слід зазначити, що протиправна поведінка здійснюється у сфері права, але на відміну від правомірної (яка відповідає нормам закону), вона є не формою свободи, а формою несвободи чи свавілля. Протиправна поведінка, оскільки вона має антиправову природу, входить до механізму правового регулювання тільки як юридичний факт, тобто як конкретна обставина, що є однією з причин виникнення охоронних правовідносин.
На мою думку, актуальність цією теми полягає в тому, що правопорушення це явище, яке стало поширеним особливо в наш час, і щоб запобігти його негативних наслідків на суспільство потрібно досліджувати причини виникнення правопорушень та запобігати їм.
З точки зору теорії фактів протиправна поведінка належить до суспільно шкідливих (небезпечних) життєвих обставин. Їх шкідливість виявляється у тому, що вони спроможні здійснити такі зміни, які не відповідають соціальному процесу, нормальним умовам існування людини та суспільства. Шкідливість протиправної поведінки полягає у тому, що одне правопорушення негативно впливає на велику кількість зв’язків між людьми, воно вносить зміни у спілкування, а також заподіює відповідні збитки суспільству чи людям. Можна сказати, що кожне правопорушення є конкретним, оскільки його чинність суб’єкт у певний час, у певному місці. Слід зазначити, що правопорушення посилюють не на закон, а на ті умови, які породили цей закон, на ті класові інтереси, які знайшли в ньому своє вираження, на ті суспільні відносини, які закріплюються і охороняються ним (правопорядок). Тому метою цієї роботи є дослідження правопорушення, проаналізувати основні причини виникнення та дати характеристику його складу та видам.
В соціальному розумінні правопорушення несе шкоду суспільству і суперечить його інтересам, ускладнює і дезорганізовує суспільний розвиток.


Розділ І. Поняття правопорушення його риси та ознаки
Правопорушення – протиправне, винне, суспільно небезпечне (шкідливе) діяння дієздатного суб’єкта, за яке закон передбачає юридичну відповідальність. Правопорушення має ряд ознак, які характеризуються такими загальними рисами правової поведінки.
За своєю соціальною значимістю ця поведінка соціально шкідлива, тобто спричиняє чи може спричинити шкоду нормальним соціальним відношенням, законним інтересам суб’єктів. Ця шкода може бути різною, залежно від наслідків протиправного діяння, його соціальної ознаки (матеріальною і моральною, значною і незначною).
За психологічними ознаками правопорушення як вчинок завжди має свідомо-вольовий характер, тобто здійснюється під контролем волі і свідомості суб’єкта. Правопорушення є те діяння, яке скоюється як результат прояву усвідомленої волі особи і вчинене з її вини. Дія, що завдає шкоди, інтересам, які охороняються законом, є об’єктивно протиправною, але правопорушенням її називати не можна при відсутності вини.
Юридична ознака правопорушення полягає в його протиправності. Держава в законі фіксує ознаки правопорушення, що вказують на динаміку, інтенсивність поширення негативних для суспільства вчинків. Тому закон маже оперативно змінювати “мету”, яка відділяє за формальними ознаками правомірну і протиправну поведінку.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Поняття правопорушення його ознаки, склад і види

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок