Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Співвідношення особи держави і права. Право в системі соціальних норм

Співвідношення особи держави і права. Право в системі соціальних норм

Назва:
Співвідношення особи держави і права. Право в системі соціальних норм
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
33,61 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Співвідношення особи держави і права. Право в системі соціальних норм


ЗМІСТ


ВСТУП.
Актуальність дослідження. Досить складна проблема співвідношення, держави і права набула останнім часом дискусійний характер. Причому ця дискусія з часом не послаблюється, а набуває все гострішого характеру і цьому є своє пояснення. Однією з причин загострення цієї дискусії є те, що до цієї давньої “проблемної пари”. В останній час все більше залучається третій елемент – особа. Коли особа, громадянин виходить на перший план і стає ціллю і смислом існування як держави так і права розглядати проблему співвідношення держави і права не можна не враховуючи і ролі в цьому співвідношенні особи.
Адже в державі “диктатури пролетаріату”, а вірніше сказати тоталітарній державі, в якій панували “єдино вірні” погляди про те, що "Держава-це є машина для підтримки панування одного класу над іншим" Ленин В.И. Поли. собр. соч. Т.39. С. 73., а право - "сукупність встановлених і охоронюваних державою норм, що виражають волю пануючого класу" Общая теория государства и права. Академический курс. Под ред. М. Н. Марченко. М., 2001.-с.32., право було, по суті механізмом цієї “машини”, а відтак і зв’язок їх був відповідний, тобто право повністю залежало і підпорядковувалось державі і слугувало саме їй.
Та й особа, не дивлячись на те, що формально держава підпорядковувалась народу, тобто громадянам, фактично особа була лише гвинтиком в державній машині, гвинтиком повністю підпорядкованим і залежним.
Сьогодні, існує плюралізм думок щодо поглядів на взаємозв’язок держави і права. У літературі сформульовані дві основні протилежні теоретичні позиції по цій проблемі.
“Этатично-тоталітарна концепція виходить з того, що держава вище і важливіше права, що вона створює право і використовує його як інструмент своєї політики. Ця концепція спирається на марксистське розуміння держави і права і була поширена у вітчизняній науковій і навчальній літературі.
Ліберальна концепція базується на природно-правовій теорії, відповідно до якої право вище і важливіше держави. Вона стала активно стверджуватися в нашій суспільній свідомості в останні роки” Алексеев С. С., и др. Теория государства и права. М., 1998.-с.111..
Як говорить відома народна мудрість “істина знаходиться десь посередині”, тому, на думку автора, не можна відкидати ні один з цих підходів, як це роблять занадто категоричні прихильники окремих концепцій.
Необхідно розглядати обидві концепції щодо співвідношення держави і права і роль особи у ньому, та досліджувати всі окремі сторони цього співвідношення, так як лише дослідивши окремі сторони питання ми зможемо скласти правильне уявлення про питання в цілому.
Причому актуальність дослідження даної теми визначається не лише суто науковим інтересом, з ціллю правильного наукового розуміння природи цього співвідношення та розробки відповідної теорії, але і загальносуспільним “інтересом”, тому що правильне розуміння цього співвідношення дозволить будувати правову систему країни, де б цей взаємозв’язок був би збалансований на користь суспільству. Певна “самостійність” права, визнання його самостійної цінності, яку держава повинна враховувати, а не ігнорувати, навіть більше того, цінності, виходячи з якої держава і повинна будувати свою діяльність, дозволить побудувати правову і політичні системи, які гарантуватимуть недопущення тоталітаризму, та збалансоване поєднання інтересів суспільства і окремих громадян. Саме цим визначається як загальносуспільна так і наукова актуальність теми дослідження.
Об’єктом дослідження є окремі грані цього співвідношення, та питання, взаємозв’язку держави, права і особи в цілому.
Метою дослідження є встановлення правильного, об’єктивного характеру цього співвідношення, закономірностей його прояву та тенденцій розвитку такого співвідношення.
Для досягнення мети дослідження автором поставлені такі завдання:
- визначити суть права та його роль як регулятора суспільних відносин;
- визначити співвідношення класового і загально соціального в праві;
- визначити взаємозв’язок права і соціально-економічного устрою;
- визначити вплив права на економіку суспільства;
- визначити зв’язок права та політики.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Співвідношення особи держави і права. Право в системі соціальних норм

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок