Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Вирішення питань про порушення кримінальної справи

Вирішення питань про порушення кримінальної справи

Назва:
Вирішення питань про порушення кримінальної справи
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,65 KB
Завантажень:
304
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота
на тему:
“Вирішення питань про порушення кримінальної справи”


Зміст


Вступ.
Сучасні якісні зміни судочинства визначають необхідність не тільки удосконалювання законодавства, але і значне підвищення якості й ефективності кримінально-процесуальної діяльності. Це вимагає від кожного співробітника правоохоронних органів усебічного знання тих теоретичних питань, від яких безпосередньо залежить підвищення рівня судової та слідчої роботи. До зазначеного числа, у першу чергу, варто віднести питання, пов'язані зі стадіями кримінального процесу, центральне місце, у якому, на мій погляд, займає такий інститут кримінально-процесуального права як порушення кримінальної справи.
Своєчасне, основане на законі порушення кримінальної справи і виробництво розслідування сприяє ефективній боротьбі зі злочинністю, зміцненню правопорядку, вихованню громадян у дусі неухильного виконання законів.
Водночас порушення кримінальної справи без достатніх на це підстав також як і необгрунтована відмова в порушенні кримінальної справи, є грубим порушенням законності, що приносять велику шкоду суспільству, державі, правам і законним інтересам громадян.
Нерідко порушення і прийняття до свого виробництва кримінальної справи при відсутності на те підстав спричиняє й інші більш серйозні наслідки порушення законності - необгрунтована затримка, притягнення особи в якості обвинувачуваного, проведення обшуку, застосування інших мір державного примусу (привід, звільнення з посади і т.д.). Дані порушення законів приносять людям великі моральні та фізичні страждання.
Необгрунтоване порушення кримінальних справ негативно позначається на боротьбі зі злочинністю в цілому. Воно призводить до даремної витрати сил, засобів і часу органів попереднього розслідування, до відволікання їх від розкриття дійсно тяжких злочинів. Не можна відволікати і ту обставину, що через необгрунтований початок попереднього розслідування громадяни без необхідності викликаються в міліцію, прокуратуру, відриваючись від суспільно-корисної праці.
Необгрунтована відмова в порушенні кримінальної справи, а також пряме приховування заяв (повідомлень) про злочини від реєстрації підривають принцип невідворотності відповідальності, створюють можливість невикритим злочинцям чинити нові, часом більш тяжкі і жорстокі злочини. Подібні порушення закону спотворюють справжню картину стану злочинності в тому чи іншому районі, місті, підривають авторитет правоохоронних органів. 22 Рыжаков А.П. “Уголовный процесс: возбуждение и отказ в возбуждении уголовного дела”. Учебное пособие. Тула, 1996., с.6
Задачі кримінального судочинства можуть бути успішно здійснені, а права громадян надійно захищені тільки при тій необхідній умові, що кожному факту правопорушення буде дана належна оцінка, тобто встановлення точної відповідності обставин, що складають склад злочину.


1. Поняття і значення стадії порушення кримінальної справи.
Порушення кримінальної справи - це початкова й обов'язкова стадія кримінального процесу по кожній конкретній справі.
Порушення кримінальної справи як стадія кримінального процесу виражається в тому, що повноважні органи держави і посадові особи при одержанні відомостей про вчинений злочин або злочин, що готується, встановлюють наявність необхідних умов для провадження по кримінальній справі і приймає рішення почати це провадження.
Порушення кримінальної справи - самостійна стадія кримінального процесу, якій властиві всі ознаки, що характеризують стадію кримінального процесу (конкретні задачі, своєрідне вираження основних принципів кримінального процесу, специфічне коло кримінально-процесуальних дій і правовідносин та ін.).
Незалежність стадії порушення кримінальної справи від інших етапів руху справи обумовлена характером дозволених питань. Зокрема тут не тільки приймаються повідомлення про вчинений злочин, але і перевіряються отриманої відомості, а також приймається обгрунтоване рішення про порушення кримінальної справи або відмові в ній.33 Советский уголовный процесс, под ред. Д.С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Вирішення питань про порушення кримінальної справи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок