Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Управління в галузі внутрішніх справ

Управління в галузі внутрішніх справ

Назва:
Управління в галузі внутрішніх справ
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,39 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота
з адміністративного права
на тему: “Управління в галузі внутрішніх справ”


План
Вступ
1. Зміст і правові основи управління в галузі внутрішніх справ.
2. Система органів управління в галузі внутрішніх справ. Адміністративно-правові повноваження МВС України.
3. Загальна характеристика міліції України. Взаємодія міліції з населенням.
Висновок
Список використаних джерел


Вступ
Розпочинаючи розгляд теми “Управління в галузі внутрішніх справ” спочатку слід зазначити поняття “управління”.
Термін “управління” у буквальному розумінні означає діяльність з керівництва чимось. У довідковій літературі є кілька визначень сутності управління. Найчастіше його розуміють як діяльність, що спрямовує і регулює суспільні відносини; сукупність приладів і механізмів за допомогою яких приводять в рух машини; підрозділу в системі установи; вид синтаксичної залежності тощо. Управління треба розглядати і досліджувати як цілісну систему, яка складається із взаємодіючих компонентів.
В управлінні галуззю внутрішніх справ бере участь Міністерство внутрішніх справ, яке є центральним органом державної виконавчої влади і, в свою чергу, є підвідомче, підзвітне та підконтрольне Кабінету Міністрів України.
МВС України координує і забезпечує проведення в життя державної політики у сфері охорони і захисту прав і свобод громадян та інтересів суспільства і держави від протиправних на них посягань. Його очолює Міністр, який є членом Уряду. Він має перших заступників і заступників. Апарат МВС України включає в себе головні управління, управління і відділи, які очолюють їх керівники (начальники). Для колективного вирішення питань в МВС України утворюється колегія у складі Міністра, перших заступників і начальників головних управлінь, управлінь та деяких самостійних відділів.
Міністерство внутрішніх справ України здійснює керівництво в двох головних формах:
централізоване керівництво;
безпосереднє оперативне управління.
Централізоване керівництво полягає в керівній діяльності щодо найважливіших питань роботи органів внутрішніх справ, визначенні головних її напрямів; вдосконаленні системи управління і організації праці; виданні відомчих нормативних актів; веденні обліку та розподілу людських і матеріально-технічних ресурсів; здійсненні координуючих, контролюючих функцій, а також в інспектуванні, вивчені, узагальненні та розповсюдженні позитивного досвіду організації охорони громадського порядку і боротьби зі злочинністю; установленні на основі законодавства України порядку та методики оперативно-службової і організаційної діяльності органів внутрішніх справ.
МВС України скеровує діяльність управлінь внутрішніх справ областей, а через них впливає на підлеглі їм органи і забезпечує взаємодію з генеральною Прокуратурою, Міністерством юстиції, Верховним судом, Службою безпеки, Міністерством оборони та іншими центральними органами України. При виконанні покладених на нього функцій взаємодіє з іншими центральними органами державної виконавчої влади України, органами автономної Республіки Крим, органами місцевого і регіонального самоврядування, а також з відповідними органами інших держав.
МВС України має право одержувати від міністерств, інших центральних органів державної виконавчої влади, підприємств, установ і організацій відомості, необхідні для виконання покладених на міністерство завдань; залучати для розробки актуальних проблем боротьби зі злочинністю, проведення консультацій та експертиз вищі навчальні заклади та інші установи, а також окремих учених і висококваліфікованих фахівців, у тому числі практиків; укладати угоди про співробітництво у сфері боротьби із злочинністю та з інших питань, віднесених до компетенції міністерства, з відповідними органами інших держав; скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до його компетенції.
Безпосереднє оперативне управління здійснюється МВС України у випадках його прямого управлінського зв’язку з підлеглими органами внутрішніх справ усіх рівнів. Міністерство управляє на території України органами, службами, організаціями, внутрішніми військами, відомчими навчальними закладами, науково-дослідними установами, органами матеріально-технічного забезпечення та іншими установами, які належать до системи міністерства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Управління в галузі внутрішніх справ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок