Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Зупинення і закінчення попереднього розслідування

Зупинення і закінчення попереднього розслідування

Назва:
Зупинення і закінчення попереднього розслідування
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,94 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
“Зупинення і закінчення
попереднього розслідування”


ЗМІСТ
ВСТУП
РОЗДІЛ 1 ПІДСТАВИ ТА ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ ПОРЯДОК ЗУПИНЕННЯ ПОПЕРЕДНЬОГО РОЗСЛІДУВАННЯ
РОЗДІЛ 2 ФОРМИ ЗАКІНЧЕННЯ ПОПЕРЕДНЬОГО РОЗСЛІДУВАННЯ
РОЗДІЛ 3 ПІДСТАВИ ТА ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ ПОРЯДОК ЗАКРИТТЯ КРИМІНАЛЬНОЇ СПРАВИ
РОЗДІЛ 4 ПОРЯДОК ЗАКІНЧЕННЯ ПОПЕРЕДНЬОГО РОЗСЛІДУВАННЯ
4.1. Процесуальний порядок закінчення попереднього розслідування
СКЛАДАННЯ ОБВИНУВАЛЬНОГО ВИСНОВКУ
РОЗДІЛ 5. ДІЇ I РІШЕННЯ ПРОКУРОРА У СПРАВІ, ЯКА НАДІЙШЛА ДО НЬОГО 3 ОБВИНУВАЛЬНИМ ВИСНОВКОМ
ВИСНОВОК
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
ВСТУП
Зупинення попереднього розслідування — це вимушене тимчасове припинення слідчим процесуальної діяльності у кримінальній справі, викликане наявністю у справі обставин, які перешкоджають подальшому провадженню і закінченню попереднього розслідування. Ці обставини визначені законом (ст. 206 КПК).
Попереднє розслідування у кримінальній справі зупи-няється у випадках, коли: 1) місцезнаходження обвинуваченого невідоме; 2) психічне або інше тяжке захворювання обвинуваченого перешкоджає закінченню провадження у справі; 3) не встановлено особу, яка вчинила злочин.[3]
Наведений перелік обставин, які є підставою для зупинення розслідування, є вичерпним і розширювальному тлумаченню не підлягає. Тому незаконним буде зупинен-ня провадження попереднього слідства у зв'язку з тим, що обвинувачений перебуває в тривалому відрядженні або поміщений до медичного закладу для проведення судово-медичної чи судово-психіатричної експертизи; по-трібен тривалий час на доставлення обвинуваченого етапом до місця провадження попереднього слідства; у не-відомому напрямі виїхав свідок — очевидець злочину або потерпілий, без яких неможливе подальше розслідування, та ін.
Якщо ці підстави є причиною затримки розслідування і неможливо закінчити його y встановлений законом строк, то необхідно порушувати клопотання про продов-ження строку попереднього слідства.
Зупинення попереднього слідства за першими двома підставами допускається тільки при виконанні таких умов: винесення постанови про притягнення особи як обвину-ваченого, виконання всіх слідчих дій, проведення яких можливе у відсутності обвинуваченого; вжиття заходів до збереження документів та інших можливих доказів у справі (ч. 2 ст. 206 КПК).
Якщо, незважаючи на вжиття необхідних заходів самим слідчим (шляхом допитів родичів, знайомих обвинуваченого, накладення арешту на поштово-телеграфну ко-респонденцію тощо), виконання за його дорученням ор-ганами дізнання оперативно-розшукових заходів, місце перебування обвинуваченого залишилось невстановленим, слідчий, керуючись ст. 138, 207 КПК, одночасно із зупиненням провадження попереднього слідства або й до цього оголошує розшук обвинуваченого. Згідно зі ст. 139 КПК про оголошення розшуку слідчий складає постано-ву, в якій зазначає необхідні відомості про особу розшу-куваного. За наявності підстав, передбачених ст. 155 КПК, він може також обрати щодо розшукуваного об-винуваченого запобіжний захід у вигляді взяття під варту. Спільна постанова про розшук і обрання цього запо-біжного заходу направляється до відповідних органів розшуку.[5]
Про затримання обвинуваченого, якого розшукували і щодо якого обрано запобіжний захід у вигляді взяття під варту, орган розшуку негайно доповідає прокуророві за місцем затримання. Прокурор протягом двадцяти чоти-рьох годин зобов'язаний перевірити, чи дійсно затриманий є тією особою, яка розшукується, і, переконавшись у наявності законних підстав для арешту, дає санкцію на відправлення заарештованого етапом до місця провадження попереднього слідства.
Слідчий і після оголошення розшуку повинен продов-жувати вживати всіх необхідних заходів для встановлення місця перебування обвинуваченого. Якщо після зупинен-ня попереднього слідства для цього потрібно виконати слідчі дії, він своєю постановою повинен на цей час відновити попереднє слідство.
РОЗДІЛ 1
ПІДСТАВИ ТА ПРОЦЕСУАЛЬНИЙ ПОРЯДОК ЗУПИНЕННЯ ПОПЕРЕДНЬОГО РОЗСЛІДУВАННЯ
Попереднє слідство зупиняється мотивованою поста-новою слідчого, копія якої надсилається прокурору.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Зупинення і закінчення попереднього розслідування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок