Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Диверсія як злочин проти держави

Диверсія як злочин проти держави

Назва:
Диверсія як злочин проти держави
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
12,01 KB
Завантажень:
247
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
ЗМІСТ
Стр.
ВСТУП.............................................................................3
РОЗДІЛ І. Диверсія як злочин проти держави............................................................................5
РОЗДІЛ ІІ. Склад злочину, передбачений ст.113 КК України „Диверсія”.......................................................10
2.1. Об’єкт злочину........................................................10
2.2. Об’єктивна сторона злочину...................................12
2.3. Суб’єктивні ознаки злочину...................................16
РОЗДІЛ ІІІ. Особливості кваліфікації..........................18
ВИСНОВКИ...................................................................20
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ.........................22


ВСТУП.
Загальновідомо, що злочини проти основ національної безпеки України є найбільш небезпечними посяганнями на суспільні відносини, які забезпечують державну безпеку, обороноздатність, незалежність країни, її конституційний лад. Без належної кримінально-правової охорони цих соціальних цінностей неможливе нормальне функціонування держави та відповідних її інститутів. Доречно зауважити, що і колишньому Кримінальному Кодексі України 1961 року дана категорія суспільно-небезпечних посягань була віднесена до першого розділу Особливої частини КК України. І це не випадково, оскільки держава вправі й зобов’язана забезпечувати безпеку свого існування, найважливіших політико-правових інститутів, її громадян. Новим КК України до злочинів проти національної безпеки віднесена і диверсія (ст. 113).
Актуальність обраної теми дослідження зумовлюється необхідністю комплексного вивчення питань кримінально-правової охорони найважливіших об’єктів, на які посягає дане суспільно-небезпечне діяння, а також практику застосування відповідних норм кримінального права в контексті нового кодексу.
Метою даного дослідження є поглиблення теорії та практики застосування кримінально-правових норм знаннями про правову регламентацію кримінально-правової охорони найважливіших суспільних цінностей від злочинних посягань у формі диверсії.
Актуальність даної курсової роботи обумовила наступні питання наукового пошуку:
Уточнити юридичне поняття диверсії як злочину проти держави.
Дослідити суть складу злочину, передбаченого ст. 113 КК України, особливості його об’єктивних та суб’єктивних ознак.
Вивчити проблеми кваліфікації, які зустрічаються в практиці, особливо визначити відмінності даного складу злочину від інших злочинів в т.ч. злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.
Структурно дана робота складається зі вступу, трьох розділів, які об’єднують три підрозділи, висновків та завершується списком використаних джерел.


РОЗДІЛ І. Диверсія як злочин проти держави.
Злочини проти основ національної безпеки - найбільш тяжкі злочини, відомі кримінальному законодавству. Шкоду, яку вони можуть заподіяти, не можна недооцінювати. Державна зрада, шпіонаж, терористичний акт, диверсія, можуть спричинити знищення об’єктів, що мають важливе економічне і військове значення, дезорганізацію роботи державних або громадських організацій, а в умовах війни - призвести до невдач в бою, до загибелі великої кількості людей.
Злочинами проти основ національної небезпеки визнаються передбачені кримінальним законом суспільно небезпечні діяння, спрямовані на підрив або ослаблення суспільного ладу України.
Родовим (спеціальним) об’єктом злочинів проти основ національної безпеки слід вважати суспільний лад України, тобто систему суспільних відносин, властивих суспільству на конкретному етапі його розвитку. Ця система охоплює всі сторони суспільного життя в їхньому органічному взаємозв’язку і взаємозалежності. Окремі групи суспільних відносин, що входять в систему, утворюють безпосередні об’єкти посягання при здійсненні злочинів проти основ національної безпеки.
Об’єктом диверсії, як одного з видів групи злочинів, що розглядаються, виступає сама економічна система як така в цілому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Диверсія як злочин проти держави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок