Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> «Проголошення незалежності України. Державний лад, політичний режим і правова система України на сучасному етапі (1991 – 2005 рр.)»

«Проголошення незалежності України. Державний лад, політичний режим і правова система України на сучасному етапі (1991 – 2005 рр.)»

Назва:
«Проголошення незалежності України. Державний лад, політичний режим і правова система України на сучасному етапі (1991 – 2005 рр.)»
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
42,39 KB
Завантажень:
29
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 


МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ


КУРСОВА РОБОТА

З дисципліни: «Цивільне право»
На тему: «Проголошення незалежності України. Державний лад, політичний режим і правова система України на сучасному етапі (1991 – 2005 рр.)»


Виконав:

Перевірив:
2011

ЗмістВступ 2
Розділ 1. Проголошення незалежності України
Спроба державного перевороту в СРСР
і ставлення до нього різних суспільно-політичних
сил 3
Спроби кремлівської верхівки врятувати Радянську
Імперію ДКНС і України 4
Акт проголошення незалежності України
24 серпня 1991 р. і Всеукраїнський
референдум 1 грудня 1991 року, вибори
Президента України 5
Розділ 2. Державний лад, політичний режим і правова
Система України на сучасному етапі (1991 – 2005 рр.)
Припинення існування СРСР, історичне значення
проголошення незалежності України 7
Створення нових владних структур
в незалежній Україні 8
Політичний режим України 11
Органи законодавчої, виконавчої та судової влади
і місцевого самоврядування 12
Виникнення багатопартійної системи в Україні 13
Державна символіка 16
Право та правоохоронна система. 15
Партійне життя у 90-ті роки. Молодіжний
та студентський рух. 17
Висновок 19
Список використаної літератури 21Вступ

28 червня 1996 року Верховна Рада України прийняла Конституцію нашої держави. Ця важлива подія, що відбулася в результаті тривалого, напруженого і багатогранного конституційного процесу, без сумніву належить до низки доленосних та переломних моментів новітньої історії України.
Прийняття Основного Закону означало, що наша країна завершила перехідний період, який розпочався з моменту проголошення незалежності в серпні 1991 року, й надалі отримала надійний законодавчий фундамент для розвитку своєї самостійності, врегулювання всіх правових відносин між громадянами та державними інституціями. Після прийняття Основного Закону, у нормах якого були враховані останні на той час досягнення правової думки й досвід розвинених країн, Україна постала перед усім світом як нова незалежна і справді демократична держава.
Набрання Конституцією чинності ще не вирішує проблеми втілення в життя усього нового, що вона проголошує і закріплює. У зв’язку з цим у Конституції 1996 року вказується на необхідність прийняття досить великої кількості нових законів, які, залишаючись у конституційному полі, мають конкретизувати основні права, свободи і обов’язки громадян у різних галузях суспільного життя, а також організацію і функціонування органів державної влади і місцевого самоврядування та відносини людини і держави на основі народовладдя.
Після одинадцяти років дії Основного Закону, можна сказати, що він працює, виконує свої головні завдання та функції. Та разом із тим, подальша демократизація держави й розбудова громадянського суспільства потребують більш чіткого розподілу влади між усіма її гілками, центром і регіонами, а особливо розширення повноважень органів місцевого самоврядування.
Сучасний етап розвитку України деякі вітчизняні вчені називають “перехідним періодом” - періодом переходу до нової системи суспільних відносин і політико-державного устрою. Формування в Україні правової, демократичної держави визначається як одне з головних завдань переосмислення ролі й місця виконавчої влади в системі органів державної влади, пошуку конструктивної моделі виконавчої влади з використанням зарубіжного та національного історичного досвіду.


Спроба державного перевороту в СРСР і ставлення до нього різних суспільно-політичних сил

19-21 серпня 1991 р. військово-партійна бюрократія зробила останню спробу врятувати СРСР і свою монопольну владу в ній шляхом державного перевороту. «З метою захисту життєво важливих інтересів народів і громадян Союзу РСР» Державний Комітет з надзвичайного стану (ДКНС), який очолив віце-президент СРСР Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: «Проголошення незалежності України. Державний лад, політичний режим і правова система України на сучасному етапі (1991 – 2005 рр.)»

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок