Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Забезпечення законності та прав людини в адміністративній діяльності органів внутрішніх справ

Забезпечення законності та прав людини в адміністративній діяльності органів внутрішніх справ

Назва:
Забезпечення законності та прав людини в адміністративній діяльності органів внутрішніх справ
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
57,71 KB
Завантажень:
31
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

План
Вступ
Поняття та сутність законності в адміністративній діяльності органів внутрішніх справ.
Способи забезпечення законності в адміністративній діяльності органів внутрішніх справ.
Відшкодування шкоди за незаконні дії посадових осіб органів внутрішніх справ.
Висновки
Список використаних джерел

Вступ
З наукової точки зору актуальність проблеми законності полягає у тому, що вона належить до універсальних провідних категорій юриспруденції. Її значимість обумовлюється тим, що категорія законності нерозривно пов'язана з такими інститутами і сторонами державно-правового життя суспільства, як сутність і функції держави, в реалізації її політико-правового потенціалу щодо забезпечення і охорони соціально-правового устрою і правопорядку в суспільстві. У контексті реалізації цих важливих завдань законність висувається на перше місце, хоч і раніше привертала до себе увагу з огляду на її актуальність і складність.
Термін «законність» є похідним від терміна «закон» і, будучи комплексним поняттям, охоплює всі сторони життя права — від його ролі в створенні закону до реалізації його норм в юридичній практиці. Законність відображає правовий характер організації суспільно-політичного життя, органічний зв'язок права і влади, права і держави, права і суспільства. Вимога законності рівною мірою стосується вищих органів державної влади, інших державних органів, які ухвалюють у межах своєї компетенції підзаконні акти (сфера правотворчості), безпосередніх виконавців законів — посадових осіб, а також громадських організацій, комерційних корпорацій, громадян (сфера правореалізації).
В юридичній науці під законністю розуміють «неухильне виконання законів і відповідних їм інших нормативних актів органами держави, посадовими особами, громадянами та громадськими організаціями»1. Це означає, що законність обов'язкова для всіх інституцій держави й суспільства (органів законодавчої, виконавчої, судової влади, інших державних і недержавних утворень, громадян). Вона також є обов'язковою умовою, що забезпечує безперешкодну реалізацію прав громадян, громадських утворень на самовираження та вільний розвиток.
Ззовні законність виражено в законодавстві, під яким прийнято розуміти систему правових актів, у яких норми права знаходять своє зовнішнє відображення.1. Поняття та сутність законності в адміністративній діяльності органів внутрішніх справ.
У сучасній юридичній літературі, як підкреслюється науковцями, «існує багато визначень законності, однак більшість публікацій на цю тему є застарілими» [1, с.29]. З таким висновком слід погодитися, оскільки як у суспільстві, так і в науці постійно відбуваються зміни.
В радянському суспільстві і науці існували поняття «революційна законність» і «соціалістична законність». «Революційна законність» ототожнювалася партією більшовиків з диктатурою пролетаріату. «Наукове розуміння диктатури, - писав В.І. Ленін, - означає, не що інше, як нічим не обмежену, ніякими законами, ніякими правилами не обмежену, спрямовану на насильництво ... владу» [4, с.383]. На думку відомого російського філософа М.Б. Капустіна, «законність в епоху застою носила формальний характер, по суті вона була двоповерхова: внизу - для народу, а зверху - для влади» [8, с.17]. Як влучно зазначає він, «у казарменому суспільстві і законність казармена, тобто ворожа людині, антигуманна, це - моноліт єдиної петлі, яка одягнута на шиї всіх громадян» [7, с.36]. Їх суть зводилася до суворого і неухильного виконання законів і підзаконних нормативних актів усіма суб'єктами радянського права - державними органами, громадськими організаціями, посадовими особами і громадянами. «За таких режимів, - пише Ю.І. Римаренко, - людина як індивідуальність стає додатком держави, втрачає власне «Я». КПРС фактично була над державою, здійснювала нагляд за суспільством і кожним громадянином» [16, с.51].
На даний час існують труднощі розуміння категорії «законність». Тепер є понад двадцять різних підходів до її визначення [5, с.11]. На думку С.В. Околіти, законність - це «реалізована в політико-правовому режимі певної держави система ідеологічних, психологічних, політичних та юридичних вимог правової поведінки, котра адресується до вcix суб'єктів суспільної життєдіяльності» [14, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Забезпечення законності та прав людини в адміністративній діяльності органів внутрішніх справ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок