Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Скачати курсова робота на тему: Співучасть у злочині

Співучасть у злочині / сторінка 10

Назва:
Співучасть у злочині
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
40,33 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Ексцес виконавця має місце там, де виконавцем вчинені такі злочинні дії, що не охоплювалися ні прямим, ні непрямим умислом інших співучасників, виходили за межі угоди, що відбулася між ними. Отже, ексцес виконавця має місце там, де інші співучасники не передбачали, не бажали і свідомо не до-пускали виконавцем цих злочинних дій.
Розрізняють два види екцес: кількісний і якісний. Ця розбіжність має певне практичне значення, оскільки впливає на кваліфікацію, зокрема, на кваліфікацію дій виконавця.
Кількісний ексцес має місце там, де виконавець, почавши вчинювати злочин, який був обумовлений з іншими співучасниками, вчинює дії однорід-ного характеру, але більш тяжкі. Тут задуманий співучасниками злочин немо би «переростає» у більш тяжкий. Наприклад, співучасники домовилися вчи-нити крадіжку, а виконавець змушений був застосувати насильство при вилу-чені майна, оскільки зненацька застав у квартирі потерпілого, і тим самим вчинив вже не крадіжку, а грабіж чи розбій.
У цих випадках виконавець несе відповідальність за той більш тяжкий злочин, що він вчинив. В цьому випадку виконавець нестиме відповідальність за грабіж чи розбій (залежно від тяжкості застосованого ним насильства), тобто за ст.186 або ст.187. інші співучасники, які не усвідомлю-вали факт застосування насильства, відповідатимуть за співучасть у крадіжці, тобто за ст.185 (з посиланням, у разі потреби, на відповідну частину ст.27).
2) Якісний ексцес має місце там, де виконавець вчинює неоднорідний, зовсім інший, ніж був узгоджений співучасниками, злочин на додаток до то-го, що був узгоджений ними. При такому ексцесі виконавець відповідає за правилами реальної сукупності злочинів: за злочин, що був узгоджений зі співучасниками, і за той, що був наслідком його ексцесу. Наприклад, спів-учасники задумали вчинити крадіжку, виконавець, ввійшовши до квартири, зненацька застав там господарку будинку, і, застосувавши фізичне насильст-во, згвалтував її. У цьому випадку виконавець вчинив два злочині – крадіжку і згвалтування, а співучасники ж несуть відповідальність тільки за крадіжку.
Отже, співучасники, як при кількісному. Так і при якісному ексцесі ви-конавця за ексцес відповідальності не несуть (оскільки цей злочин не охоп-лювався їх умислом). Вони відповідають лише в межах угоди, що відбулася між ними, тобто за той злочин, що ними спільно був обумовлений. У ч.5 ст.29 прямо зазначено, що ними співучасники не підлягають кримінальній відповідальності за діяння, вчинене виконавцем, якщо воно не охоплювалося їх умисло.Добровільна відмова співучасників.
У сатті 31 регулюється питання про добровільну відмову співучасників. Причому самого визначення добровільної відмови співучасників закон не дає, відсилаючи до ст.17, в якій визначається загальне поняття добровільної відмови. Це означає, що при добровільній відмові співучасників злочину не повинний бути доведенний до кінця при усвідомленні співучасниками фак-тичної можливості його завершення.
Однак при співучасті діє не одна, а кілька осіб, причому діїї їх опосеред-ковані свідомою поведінкою виконавця злочину. Відповідно тут враховують-ся такі положення:
Добровільна відмова виконавця розглядається за правилами ст.17 і не має особливостей порівняно з добровільною відмовою особи, що діє індиві-дуально.
Інші співучасники при добровільній відмові виконавця несуть відпо-відальність за готування до злочину чи замах на злочин, залежно від того, на якій з цих стадій добровільно відмовився виконавець від доведення злочину до кінця (ч.1 ст.31 КК). Наприклад, троє співучасників домовилися вчинити підпал будівлі з помсти до його власника. Підбурювач умовив виконавця вчинити цей підпал, а пособник приготував і дав виконавцеві бензин та інші предмети, необхідні для підпалу. Виконавець, з’явившись на місце злочину, пристосував все необхідне для підпалу, навіть запалив полум’я, але, усві-домлюючи повну можливість вчинити задумане, підпалювати будівлю не став, полум’я загасив, або злякався відповідальності. У цій ситуації вико-навець згідно зі ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Співучасть у злочині

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок