Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Скачати курсова робота: Співучасть у злочині

Співучасть у злочині / сторінка 4

Назва:
Співучасть у злочині
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
40,33 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Створення і керівництво групою може полягати в розробці самої стратегії майбутньої злочиної діяльності (як правило, за наявності великих організованих злочинних груп, коли має місце ідейне обгрунтування органі-зованої злочинної діяльності), а також у встановленні контакту з іншими зло-чинними групами.
Організатором вважається також особа, що забезпечує фінансування зло-чиної діяльності організованої групи чи злочинної організації (наприклад, що здійснює фінансування послуг охоронців, технічного персоналу, а також фі-нансує виробництва чи транспортування заборонених предметів – наркоти-ків, фальсифікованих спиртних напоїв тощо).
Організатором, також, визнається особа, що організувала приховування злочинної діяльності організованної групи чи злочинної організації (наприк-лад, випадок так званого «укриття» такої групи з боку працівника правоохо-ронного органа, організація «схованок» зброї злочинних груп та інше).
Підбурювачь (ч.4 ст.27) – це особа, яка схилила іншого співучасника до вчинення злочину, тобто викликала у виконавця чи в інших співучасників рі-шучість, бажання вчинити злочин, тобто умисел на вчинення конкреного злочину.
З об’єктивної сторони саме тим, що підбурювач викликає бажання вчи-нити злочин, він ставитьсвої дії в причинний зв’язок із тим злочином, що буде вчинений виконавцем. У цьому полягає спільність діяння підбурювача з діяннями інших співучасників. Способи схилення можуть бути різними. Це може бути домовленість, підкуп, погрози, фізичний примус чи інші подібні дії – наприклад наказ тощо.
З суб’єктивної сторони у підбурювача має місце тільки прямий умисел на вчинення виконавцем певного конкретного злочину: не схиляння взагалі, а схиляння до вчинення певного злочину (крадіжки, вбивства, згвалтування).
Пособник (ч.5ст.27) – це особа, яка порадами, вказівками, наданням за-собів чи знарядь, усуненням перешкод сприяла вчиненню злочину іншими співучасниками, а також особа, яка заздалегідь обіцяла переховати злочинця, знаряддя чи засоби вчинення злочину, сліди злочину чи предмети, здобуті злочинним шляхом, придбати чи збути такі предмети, або іншим чином сприяти приховуванню злочину.
Сприяння вчиненню злочину означає, що пособник своїми діями чи без-діяльністю зміцнює бажання, рішучість виконавця або інших співучасників на вчинення злочину. Пособник не викликає своїми діями такої рішучості (на відміну від підбурювача), ця рішучість вже має місце, але він зміцнює її, укріплює умисел на вчинення злочину.
У частині 5 ст.27 законодавець не тільки дає загальну характеристику пособництва, а й перелічує його види. З цього погляду всі пособницькі дії поділяються на два види:
а) пособництво фізичне - це сприяння вчиненню злочину іншими спів-учасниками наданням засобів чи знарядь або усуненням перешкод. Тобто, надання засобів чи знарядь, полягає в тому, що пособник передає в розпо-рядження виконавця чи інших співучасників різні предмети матеріального світу, що забезпечують досягнення співучасниками іх злочинних намірів. Наприклад, пособник може надати знаряддя злому, відмички, зброю, транс-порт, кошти тощо і тим самим сприяти вчиненню злочину.
Усунення перешкод здійсненню злочину, тобто тих, що заважають здійс-ненню злочинних намірів співучасників. Приміро, пособник може для полег-шення вчинення крадіжки отруїти чи приручити собаку, що охороняє склад, він може стояти на «сторожі»; перерізати проводи телефонного зв’язку; зали-шити відкритими двері сховища тощо.
Крім того, фізичне пособництво може полягати в сприянні приховуван-ню злочину. Прикладом можуть бути випадки виконання в злочинній групі функцій охоронця. Коли охоронець, наприклад, супроводжує співучасників, що йдуть на вчинення злочину, він, охороняючи їх, тим самим усуває преш-коди для вчинення задуманого, сприяє здійсненню злочину.
б) пособництво інтелектуальне – це надання порад, вказівок, а також заздалегідь дана обіцянка приховати злочинця, засоби чи знаряддя вчинення злочину, сліди злочину чи предмети, здобуті злочинним шляхом, придбати чи збути такі предмети або іншим чином сприяти приховуванню злочину.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Співучасть у злочині

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок