Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> курсова робота українською: Співучасть у злочині

Співучасть у злочині / сторінка 5

Назва:
Співучасть у злочині
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
40,33 KB
Завантажень:
58
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Тобто, дача порад, вказівок полягає в тому, що пособник може, наприклад, пояснити, як краще проникнути у приміщення для вчинення крадіжки, або порекомендувати, як можна втягнути у вчинення злочину інших осіб, яким шляхом слідувати після скоєння злочину, щоб уникнути затримання, як подолати з найменшими втратами опір потерпілого, тощо.
Заздалегідь дана обіцянка приховати злочинця, засоби чи знаряддя вчи-нення злочину,сліди злочину або предмети, здобуті злочинним шляхом. Всі ці види приховування в теорії та практиці охоплюються одним поняттям – заздалегідь обіцяне приховування злочину. Зміст обіцянки може бути різним: наприклад, надати злочинцю тимчасове житло; підготувати йому підроблені документи, змінити зовнішність тощо; переховувати в спеціальному сховищі вогнепальну зброю; знищити підроблені документи тощо.
Приховування предметів, здобутих злочинним шляхом – це, наприклад, приховання речей, здобутих шляхом крадіжки; купівля або збут предметів, здобутих злочинним шляхом тощо.
Форми співучасті.
Форми співучасті – це об’єднання співучасників, які розрізняються між собою за характером виконуваних ролей і за стійкістю суб’єктивних зв’язків між ними.
У часті 1 ст.27 передбачено, що співучасниками є виконавці, організато-ри, підбурювачі та пособники, а в ч.2 ст.27 названі співвиконавці. Отже, мож-лива співучасть, коли всі співучасники злочину будуть його виконавцями, але можлива і співучасть із розподілом ролей, коли співучасники виконують у злочині різні ролі: один – виконавець, другий – пособник, третій – підбурю-вач тощо. Тим самим, у ст.27, виходячи з об’єктивних ознак співучасті, а саме з тієї ролі, що виконують співучасники у злочину, спіучасть поділяється на дві форми: просту і складну.
Проста спіучасть (співвиконавство, співвинуватість),має місце там, де всі співучасники є виконавцями злочину, виконуютьоднорідну роль, їх дії можуть мати різний характер. Наприклад, один із виконавцев погрожує жерт-ві ножем, інший б’є її, а третій виймає гроші з кишені. Однак, щодо форми співучасті іх ролі однорідні – всі вони безпосередньо виконують діяння, опи-сані в диспозиції статті Особливої частини КК як ознаки об’єктивної сторони контретного складу злочину, у цьому випадку розбою.
Складна співучасть (співучасть із розподілом ролей) полягає в тому, що співучасники виконують різнорідні ролі, тут має місце розподіл ролей – один чи кілька з них виконавці, інші – підбурювачі, пособники тощо.
За суб’єктивними ознаками, тобто за ступенем стійкості суб’эктивних зв’язків, за за стійкістю умислу ст.28 розрізняє чотири форми співучасті:
вчинення злочину групою осіб;
вчинення злочину за попередньою змовою групою осіб;
вчинення злочину організованою групою;
вчинення злочину злочинною організацією.
Злочин визнається виненим групою осіб, якщо його спільно вчинили кіль-ка(два або більше) виконавців без попередньої змови між собою. У цих ви-падках діяльність одного виконавця приєднується до діяльності іншого (ін-ших) виконавця вже в процесі вчинення злочину(коли він вже розпочався), але до його закінчення. Тобто угодо (змова) на вчинення злочину має місце не до початку, а вже в процесі вчинення злочину, коли хоча б один із вико-навців вже почав його вчинювати. Цю форму співучасті передбачено в дея-ких статтях КК як кваліфікуючу ознаку злочину (наприклад, при згвалтуван-ні – ст.152, хуліганстві – ст.296, в такому військовому злочині, як непокора – ст.402 та ін). Наприклад, якщо до особи, яка вчинює хуліганство, приєдную-ться інші особи і разом з нею продовжують хуліганські дії, має місце ця фор-ма співучасті й винні несуть відповідальність за ч.2 ст.296.
Злочин визнається вчиненим за попередньою змовою групою осіб, якщо його спільно вчинили кілька осіб (дві або більше), які заздалегідь, тобто до початку злочину, домовилися про спільне його вчинення. Для цієї форми спів-участі необхідна попередня змова (до початку злочину) співучасників на спі-льне вчинення злочину. Ця змова може відбуватися задовго до вчинення зло-чину, може відбутися безпосередньо перед злочином, але обов’язково до за-маху на нього.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Співучасть у злочині

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок