Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Судові витрати поняття: види, розподіл судових витрат між сторонами

Судові витрати поняття: види, розподіл судових витрат між сторонами

Назва:
Судові витрати поняття: види, розподіл судових витрат між сторонами
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
61,11 KB
Завантажень:
19
Оцінка:
 
поточна оцінка 1.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

ЗМІСТ
Вступ…..………………………………………………………………………….3
Розділ 1. Поняття та види судових витрат……………………………………..5
Виникнення судових витрат………………………………………………5
Поняття судових витрат в господарському процесі згідно з ГПК України…………………………………………………………………………..9
Розділ 2. Проблемні питання сплати судових витрат при розгляді справ господарським судом…………………………………………………………10
Розділ 3. Судовий збір у господарському процесі…………………………15
3.1. Повернення судового збору у господарському процесі України………..26
Висновки…..………………………………………………………………........30
Список використаної літератури…………………………………………….32
Додаток №1……………………………………………………………………...34

Вступ
Процесуальний порядок здійснення правосуддя в господарських справах спрямований на виконання важливих конституційних завдань по захисту прав та інтересів суб'єктів господарювання. За вчинення в їх інтересах цивільних процесуальних дій, пов'язаних з розглядом справи судом і виконанням по ній рішення вказані особи відшкодовують судові витрати.
Сучасний стан правового регулювання господарського судочинства знаходиться в стадії формування. Таке твердження обґрунтовується тим, що чинний Господарський процесуальний кодекс України затверджений порівняно, у 2001 році, і в ньому враховані основні процеси щодо переходу на нову систему судової влади, як передбачено основним законом держави, його норми потребують апробації та практичного аналізу. Крім того, необхідністю на даний час є приведення даного кодексу у відповідність з новим Господарським кодексом України від 16.01.2003 р., який вступив в дію з 01.01.2004 р.
Щодо правового регулювання судових витрат, то на даний час відсутнє достатнє законодавче регулювання даного питання. Велика кількість нормативно-правових актів, що регулюють питання відшкодування судових витрат породжує ускладнення як для сторін, так і для інших учасників господарського процесу.
Також цікавість до даної теми курсової роботи була зумовлена і відсутністю комплексних наукових досліджень питань судових витрат в господарському процесі. Таким чином, детальний аналіз чинного процесуального законодавства, що регулює судові витрати в господарському процесі, має не тільки теоретичне, але й практичне значення.
Саме тому можна стверджувати про актуальність теми курсової роботи “Судові витрати поняття: види, розподіл судових витрат між сторонами”.
Мета цієї роботи полягає у висвітленні таких питань, як: загальна характеристика судових витрат – їх поняття, види, порядок розподілу між сторонами процесу; а також дослідження правової природи судового збору – як основного виду судових витрат.
Курсове дослідження проводилось на базі Конституції України, діючого осподарського законодавства та матеріалів судової практики з питань оплати судових витрат.
Структура курсової роботи визначена метою і завданнями дослідження та включає в себе вступ, два розділи, висновок та список використаних джерел.Розділ 1. Поняття та види судових втрат
Виникнення судових витрат
Уперше про судові витрати йдеться вже в Руській Правді (ст. 108) і знаходить своє продовження в судових грамотах і судебниках. Судове мито було значним джерелом доходу держави, її посадових осіб. Передбачалися різноманітні види мита: пересуд, правий десяток; упорядковується збір мита і надходження його до скарбниці.
У Статуті цивільного судочинства 1864 р. судовим витратам присвячений його розділ IV, головною метою якого було одержання від осіб, які зверталися за захистом порушених прав і законних інтересів, певних грошових сум на покриття хоча б частини витрат уряду для утримання судових місць. Разом з тим законодавець прагнув, щоб такі збори по змозі були б співрозмірні з матеріальним становищем тих, хто шукає правосуддя.Після жовтневої революції 1917 року постало питання про доступність суду та правосуддя. Одним з факторів, що впливали на рішення цього питання, було судове мито і судові витрати взагалі.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему: Судові витрати поняття: види, розподіл судових витрат між сторонами

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок