Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Пенсійні правовідносини та їх види

Пенсійні правовідносини та їх види

Назва:
Пенсійні правовідносини та їх види
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
36,53 KB
Завантажень:
1145
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.7


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Вступ

Актуальність теми дослідження

Право людини на отримання пенсії гарантоване Конституцією України та Законами України “ Про Загальнообов’язкове пенсійне страхування”, «Про пенсійне забезпечення”, “Про недержавне пенсійне забезпечення“,” Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві і професійного захворювання, що потягли втрату працездатності” та ін.

Для реалізації свого права на отримання пенсійного забезпечення людина вступає в пенсійні правовідносини. Пенсійні правовідносини дуже різноманітні і, в той же час, практично кожна людина рано чи пізно підійде до тієї межі, коли вона стане учасником пенсійних правовідносин.

Слід відмітити, що в юридичній літературі проблемою визначення поняття та видів пенсійних правовідносин займалися наступні вчені: М.Д.Бойко, М.О.Буянової, Ю.В.Васильової, М.Л.Захарова, Е.Е.Мачульської, Б.Надточия, І.М.Сироти , Г.В.Сулейманова та ін.

Мета та завдання дослідження. Основною метою курсової роботи є дослідження поняття пенсійних правовідносин, визначення видів пенсійних правовідносин , визначення об’єктів та суб’єктів як структурних елементів пенсійних правовідносин, а також з’ясування підстав для виникнення , зміни, припинення пенсійних правовідносин .

Для досягнення поставленої мети в курсовій роботі вирішувалися такі головні завдання, як-то:

– визначення поняття пенсійних правовідносин ;

– виділення основних ознак цього поняття;

– визначення видів пенсійних правовідносин, залежно від того, який базовий елемент покладено в основу класифікації;

–розгляд таких структурних елементів як суб’єкти та об’єкти пенсійних правовідносин ;

–з’ясування основних підстав яки необхідні для виникнення, зміни та припинення пенсійних правовідносин;

Методологія та методика дослідження. У процесі написання контрольної роботи автором застосовано базовий діалектичний метод наукового пізнання, а також метод порівняння.

Теоретичною основою курсової роботи послужили наукові праці вчених у галузі права соціального забезпечення та пенсійного права.

Нормативною базою роботи є Конституція України, закони України “ Про Загальнообов’язкове пенсійне страхування”, «Про пенсійне забезпечення”, “Про недержавне пенсійне забезпечення“,” Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві і професійного захворювання, що потягли втрату працездатності” та ін.

Практичне значення контрольної роботи полягає в тому, що в ній об’єктом дослідження є окремий вид правовідносин – пенсійні правовідносини, учасником яких рано чи пізно буде кожна людина, яка проживає на території нашої держави, тому розуміння природи пенсійних правовідносин, а також підстав їх виникнення, зміни та припинення не буде зайвим для будь якої вікової групи осіб.

Питання №1 Поняття пенсійних правовідносин та їх основні ознаки

Під правовідносинами взагалі розуміють урегульовані нормами права суспільні відносини, сторони яких є носіями суб’єктивних прав та юридичних обов’язків.

Пенсійні правовідносини – це правовідносини , що виникають з приводу надання окремим категоріям громадян у визначених законом випадках пенсійного забезпечення відповідними державними та недержавними органами за рахунок спеціально створених для цього цільових(страхових) фондів.

Пенсійні правовідносини є одним із видів суспільних правовідносин і особливою формою здійснення права на пенсію.

Пенсійні правовідносини розглядаються як особлива форма соціальної взаємодії, що об’єктивно виникає у суспільстві відповідно до закону, учасники якої мають взаємні кореспондуючи права – обов’язки і реалізують їх з метою задоволення своїх потреб та інтересів в особливому порядку, який не заборонений державою чи гарантований і охороняється нею в особі певних органів

Пенсійні правовідносини є одним із видів суспільних відносин і особливою формою здійснення права на пенсію.

Пенсійні правовідносини існують лише за наявності норм пенсійного права.

До основних ознак пенсійних правовідносин відносять наступні :

- пенсійні правовідносини можуть існувати лише при наявності норм пенсійного законодавства. Наприклад, пенсійне забезпечення за віком на пільгових підставах виникає лише при існуванні відповідного законодавчого акту , а саме Закону України “Про пенсійне забезпечення”

2) Підставою для виникнення цього виду правовідносин обов’язково служить юридичний склад (сукупність юридичних фактів)

3 ) Пенсійні правовідносини мають тривалий характер, тобто не обмежені в часі.

Наприклад пенсії за віком призначаються довічно, незалежно від стану здоров’я.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Пенсійні правовідносини та їх види

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок