Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Практика розгляду справ у судах по адміністративних правопорушень передбачених ст. 173

Практика розгляду справ у судах по адміністративних правопорушень передбачених ст. 173

Назва:
Практика розгляду справ у судах по адміністративних правопорушень передбачених ст. 173
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,36 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Громадський порядок - складне і багатогранне явище суспільного життя. Це система відносин, засноваих на дотриманні різноманітних соціальних норм (правових, соціално-етичних) і правил соціального життя. В своїй сукупності ці норми забезпечують громадський спокій, спиятливі умови для сусільно-корисної праці трудящих, нормальний розпорядок їх відпочинку і побуту, повагу честі та гідності громадян.

З правової очки зору посягати на громкадський порядок означає посягати на норми адміністративного прва, що регулюють, охороняють вищесказані відносини.

Міцний громадський порядок - одна з найважливіших гарантій здійснення громадянами їх суб"єктивних прав і виконання ними обов"язків, єдина гарантія забезпечення законності і правовпорядку.

Адміністративними правопорушеннями є дрібне хуліганство, азартні ігри й гадання в громадських місцях, невиконання батьками або особами, які їх замінюють, обов"язків по вихованню чи навчанню дітей, порушення норм протиалкоольного законодавства (розпивання спиртних напоїв у громадських місцях, на виробництві, поява в цих місцях у п"яному вигляді, самооноваріння або придбаня самогону або інших спиртних напоїв домашнього виготовлення), доведення неповнолітніх до стану сп"яніння.

В даній крсовій роботі ми розглянемо найбільш поширене правопорушеня - дрібне хуліганство, а саме практику розгляду у суді справи по ст. 173.

1. Зміст статті 173 з законодавства України про адміністративну відповідальність.

С т а т т я 173. Дрібне хуліганство.

Дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпання до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян,-

тягне за собою накладання штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправні роботи на строк від одного місяців з відрахуванням двадцяти прцентів заробітку, а в разі, якщо за обставинами справи, з урахуванням особи порушника, засосування цих заходів буде визнано недостатнім,- адміністративний арешт а строк до п"ятнадцяти діб.

(Статя 173 із змінами, внесеними згідно із Законом №55/97- ВР від 07.02.97)

2. Суть поняття дрібного хуліганства.

Дрібне хуліганство - нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпая до громадян таінші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

Розглянемо основні елемент цього правопорушення. Нецензурна лайка та образливе чіпання до громадян - це дії, що принижують честь і гідність людини.

суб"єктом цього правопорушеня може бути осудна, тобто психічно здорова особа, що досягла 16 річного віку. Якщо дрібнохулганські дії вчиняє особа у віці від 14 до 16 років, то на її батьків або осіб, що їх замінюють, накладається шраф у розмірі від десяти до тридцяти карбованців. Однак це не означає, що вказані особи є суб"єктами хуліганства. Вони несуть відповідальність не за дрібне хуліганство, а за неналежне виховання дітей.

Хуліганство - правопоруення, що має різноманітні прояви. Залежно від місця і способів вчинення протиправних дій та засобів, що використовуються при цьому, зустрічається хуліганство побутове,квартирне, телефонне, радіохуліганство тощо.

Радіохуліганство можна поділити на дві групи. До першої входять радіолюбителі - початківці, ті, що мають малопотужну радіоапаратуру і "працюють" переважно вдень. Друга група це ті, які входять в ефір лише вночі при допомозі саморобних (іноді виготовлених на високому професійному рівні) радіопередачів.

Одним із різновидів хуліганства є спортивне хуліганство. На жаль, інколи самі спортсмени провокують глядачів на хуліганські вчинки. Футболісти та їх тренери часом заперечують якесь рішення арбітрів. У конфлікти втягуються глядачі, оскільки до них апелюють гравці. Останнім часом почастішали грубі порушення громадського порядку, вчинювані болільниками-фонатами.

Як один із способів порушення громадського порядку використовуються також телефони. Деякі порушники, бажаючи доскулити сусідам, співробітникам, знайомим, викликають на їхню адресу швидку допомогу, пожежників, аварійну службу або по телефону ображають громадян.

Особливе значення як для теорії, так і для практики боротьби з порушенням громадського порядку має питання про відмежування дрібного хуліганства від інших правопорушень, тому, що воно пов"язане з правильним застосуваням норм адміністративного і кримінального законодавства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Курсова робота на тему: Практика розгляду справ у судах по адміністративних правопорушень передбачених ст. 173

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок