Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Об’єднання громадян

Об’єднання громадян

Назва:
Об’єднання громадян
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
35,06 KB
Завантажень:
51
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ПЛАН

Стор.

Втуп……………………………………………………………………………………..3

РОЗДІЛ 1: Види об’єднань громадян.

1.1 Політичні партії.........................................................................................5

1.2 Громадські організації..............................................................................9

РОЗДІЛ 2: Порядок утворення і правовий статус об’єднань громадян.

2.1 Реєстрація і права політичних партій....................................................11

2.2 Реєстрація і права громадських організацій.........................................16

РОЗДІЛ 3: Тимчасове призупинення і ліквідація об’єднань громадян............18

Висновок………………………………………………………………….....................21

Використана література................................................................................................22

ВСТУП

Конституція України в частині 1 ст. 36 чітко визначила, що громадяни України для здійснення і захисту своїх прав і свобод, а також задоволення політичних, економічних, культурних та інших інтересів мають право на об'єднання в політичні партії та громадські організації. Отже, на конституційному рівні в Україні закріплене існування двох видів об'єднань громадян.

Норми Конституції України, що стосуються об'єднань громадян, конкретизуються і деталізуються в інших законах і підзаконних актах, їх сукупність (включаючи Конституцію) становлять специфічну систему і є законодавством про об'єднання громадян (ст. 5 Закону "Про об'єднання громадян" від 16 червня 1992 р.).

До таких нормативних актів насамперед належать:

• Закон "Про об'єднання громадян" від 16 червня 1992 року;

• Положення "Про порядок легалізації об'єднань громадян" від 26 лютого 1993 р.;

• Положення "Про порядок реєстрації символіки об'єднань" від 26 лютого 1993 р.;

• Закон "Про захист прав споживачів" у редакції від 12 травня 1991 р. (розділ 3 даного Закону прямо названо: "Громадські організації споживачів (об'єднання споживачів)". У статтях 25 і 26 визначаються цілі і права цих об'єднань);

• Закон "Про молодіжні та дитячі громадські організації" від 1 грудня 1998 р;

• Закон "Про благодійництво та благодійні організації" від 16 вересня 1997 р. (ст. 1 визначає благодійну діяльність як діяльність, що не передбачає отримання прибутків, ст. 2 прямо вказує на громадський характер діяльності благодійних організацій; ст. 5 передбачає заснування благодійної організації громадянами України, іноземними громадянами, особами без громадянства, що відповідає ст. 11 Закону "Про об'єднання громадян".

5 квітня 2001 року депутати Верховної Ради України прийняли новий закон «Про політичні партії в Україні». При Цьому з 18 пропозицій Президента повністю було враховано 5, частково — 6 і відхилено 7. За прийняття законопроекту голосував 321 народний депутат, проти 11. Президент України Леонід Кучма підписав закон 25 квітня 2001 року. Таким чином було закінчено кількарічну політико-правову дискусію, яка тривала навколо визначення статусу політичних партій в Україні. Після ухвалення Конституції України в парламенті обговорювалися декілька проектів партійного закону, а з грудня 1999 року тривало законотворче протистояння між Верховного Радою і Президентом, який двічі застосовував процедуру вето.

Таким чином було створено певну нормативно-правову базу діяльності об’єднань громадян, що дало можливість сформувати правові форми забезпечення їх діяльності, тобто способи (порядок) конституційно-правового закріплення основних засад їх утворення та діяльності.

Виділяють три найважливіші такі форми: 1) конституційне-правове забезпечення, яке ґрунтується на додержанні об’єднаннями громадян Конституції та законів нашої держави і постанов Верховної Ради України; 2) нормативно-правове забезпечення, що передбачає додержання указів та розпоряджень Президента, постанов і розпоряджень Кабінету Міністрів, наказів Міністерства юстиції України та інших нормативних актів; 3) судове забезпечення, відповідно до якого об’єднаннями громадян у своїй діяльності мають керуватися судовою практикою, постановами, роз'ясненнями та інструктивними листами Верховного Суду, Вищого арбітражного (господарського) суду та Конституційного Суду України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Об’єднання громадян

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок