Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Особливості кримінального процесу країн романо-германської (континентальної) системи права

Особливості кримінального процесу країн романо-германської (континентальної) системи права

Назва:
Особливості кримінального процесу країн романо-германської (континентальної) системи права
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
46,84 KB
Завантажень:
154
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ПЛАН

Вступ......................................................................................................................3

РО3ДІЛ 1: Кримінальний процес Франції...............................................4

1.1 Доказове право............................................................................4

1.2 Кримінальне переслідування і відданя до суду.......................6

1.3 Розгляд кримінальних справ в судах першої інстанції.........10

1.3.1 Порядок розгляду справ про злочини в суді присяжних..11

1.3.2 Порядок розгляду кримінальних справ у виправних і поліцейських трибуналах.....................................................17

1.4 Оскарження вироків.................................................................19

РОЗДІЛ 2: Особливості кримінального процесу ФРН.........................23

2.1 Джерела доказів і порядок їх одержання...............................23

2.2 Розслідування кримінальної справи.......................................24

2.3 Судовий розгляд справи. Апеляція, ревізія і відновлення провадження...............................................................................24

Висновок.............................................................................................................30

Використана література..................................................................................31

ВСТУП

В правових системах зарубіжних країн умовно можна виділити основні форми кримінального процесу: класична європейська (континентальна) і агло-саксонська.

Аналіз кримінального процесу країн романо-германської системи права я спробую зробити на прикладі Франції і ФРН, оскільки саме вони в умовах історичного розвитку виробили і зберегли його природу і особливості, поширивши їх на інші країни Європи.

Кримінальний процес Франції є зразком класичної континентальної, так званої змішаної, моделі кримінального судочинства, яка прийшла в Європу на зміну інквізиційному процесу епохи феодалізму. Ця модель була вперше втілена в знаменитому Кримінально-процесуальному кодексі Франції 1808 року (кодекс Наполеона), який діяв з деякими змінами 150 років. В ньому закріпилися такі важливі засади кримінального судочинства, як "заборона повороту до гіршого" незалежність суддів, гласність судового процесу та інші.[2, с.290]

Французькі вчені на багато років обумовили розвиток кримінально-процесуальної науки в Європі. Французька модель була сприйнята Німеччиною, Австрією, Італією, Росією, Іспанією, Україною і багатьма іншими країнами.

У 1959 році в Франції прийнято новий кодекс, який містить понад 800 статей і характеризується високим рівнем законодавчої техніки. Він складається з п'яти книг: перша має своїм предметом регулювання провадження попереднього розслідування, інші чотири присвячені судовим стадіям розгляду кримінальних справ та виконання вироку.

Для даної форми кримінального процесу характерно чітке розмежування його на дві основні стадії: досудове (попереднє) проваження (дізнання і попереднє слідство) і судовий розгляд, здійснюваний в умовах гласності і з дотриманням принципу змаганості сторін.

Щодо Німеччини, то її кримінально-процесуальне право є одним із найстабільніших у Європі. Кримінально-процесуальний кодекс ФРН прийнятий у 1887 році, і нині діє в редакції від 7 квітня 1987 р. У ньому знайшли своє відображення загальні демократичні ідеї реформ кримінального процесу XIX століття, які в Німеччині отримали свій розвиток у результаті перемоги буржуазної революції 1848 року. Позитивно також вплинув Французький кримінально-процесуальний кодекс (кодекс Наполеона 1808 року). Йдеться про такі принципи, як незалежність суддів; розподіл функцій обвинувачення та вирішення справ; створення самостійної прокуратури; гласність та усність судового розгляду; участь у кримінальному правосудді народних представників; заборона "повороту до гіршого"; вільна оцінка доказів; захист прав та свобод особи від зловживань та свавілля у кримінальному судочинстві.

РО3ДІЛ 1: КРИМІНАЛЬНИЙ ПРОЦЕС ФРАНЦІЇ.

1.1 Доказове право.

Джерелами доказів у французькому кримінальному процесі є показання свідків, обвинуваченого, висновок експерта, речові й письмові докази. Докази оцінюються суддями вільно, за їхнім внутрішнім переконанням, що грунтується на тих враженнях, які зробили на суддів подані їм докази.

Показання свідків. Свідки допитуються з приводу діянь обвинуваченого, його особи та моральності. Перед допитом свідки приносять присягу про те, що вони будуть "говорити без ненависті й страху всю правду й нічого, крім правди". Потерпілі теж допитуються як свідки.

Особа, названа в скарзі потерпілого, що супроводжується пред'явленням цивільного позову, має право відмовитися давати показання як свідок. Після ознайомлення зі скаргою слідчий суддя повинен попередити про це названу особу й зробити відмітку в протоколі. У разі відмови давати показання як свідок ця особа може бути допитана як обвинувачена.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Особливості кримінального процесу країн романо-германської (континентальної) системи права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок