Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття, ознаки і структура права

Поняття, ознаки і структура права

Назва:
Поняття, ознаки і структура права
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,60 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ПЛАН

ВСТУП.....................................................................................................................3

РОЗДІЛ 1: ЗАГАЛЬНЕ ПОНЯТТЯ ПРАВА....................................................5

1.1 Поняття права і основні напрямки його дослідження...................5

1.2 Сутність права..................................................................................10

РОЗДІЛ 2: ОЗНАКИ ПРАВА.............................................................................13

РОЗДІЛ 3: СТРУКТУРА ПРАВА.....................................................................19

3.1 Поняття структури права, її складові частини.............................19

3.2 Загальна характеристика основних галузей права........................23

ВИСНОВОК...........................................................................................................27

ВИКОРИСТАНА ЛІТЕРАТУРА..........................................................................28

ВСТУП

Право, як і держава, належить до числа не тільки найважливіших, але і найскладніших суспільних явищ.

Намагаючись зрозуміти, що таке право і яка його роль в житті суспільства, ще римські юристи звертали увагу на те, що воно не вичерпується одним яким-небудь визначенням. Право, писав один з них (Павло), вживається щонайменше в двох значеннях. По-перше, право означає те, що „завжди є справедливим і добрим”, тобто природне право. По-друге, право — це те, що „корисне комусь або всім в якій-небудь державі, як цивільне право”.

У міру розвитку суспільства і держави у людей, звичайно, змінювалось і уявлення про право. З’явилася безліч різних правових ідей, теорій, думок. Проте початкові основи, закладені римськими юристами, особливо в такій галузі права, як цивільне, хоча і в модернізованому вигляді, але збереглися. В першу чергу це торкається таких правових інститутів, як власність, спадкоємство, купівля-продаж, і багатьох інших.

Слід зазначити, що багато інститутів римського права як своєрідне першоджерело постійно використовувалися і продовжують використовуватися при розробці цивільних кодексів і інших нормативно-правових актів і в інших країнах.

Повною мірою зберегли свою значущість і актуальність, наприклад, положення, сформульовані давньоримськими і старогрецькими юристами про нерозривний зв’язок права і справедливості, права і добра.

Будучи „регулюючою нормою політичного спілкування”, право, як відзначав ще старогрецький мислитель Арістотель, повинне служити „критерієм справедливості”. Для того, щоб знати, що таке право, писав давньоримський юрист Ульпіан, потрібно зрозуміти, з чим, з якими явищами воно зв’язано і звідки воно береться. Потрібно пам’ятати, перш за все, що „воно одержало свою назву від justitia — правда, справедливість”, що право є „мистецтвом добра”, „рівності і справедливості”.

Як бачимо, питання праворозуміння є важливим, складним і багатоаспектним, воно завжди привертало до себе увагу не тільки юристів, а й філософів, соціологів, психологів.

Сьогодні воно є в центрі їхньої уваги і в Україні, де, з одного боку, конституційно проголошена правова держава, принцип верховенства права, а з другого боку, ще не подоланий правовий нігілізм, тобто спроба вирішення певних питань поза правом, а часом і всупереч йому.

Метою даної курсової роботи є спроба з’ясувати на основі опрацьованого наукового матеріалу суть поняття „право”, його ознаки, розглянути напрямки історичного розвитку, збагнути його структуру і роль у врегулюванні суспільних відносин.

РОЗДІЛ 1: Загальне поняття права.

1.1 Поняття і основні напрямки дослідження права.

Термін „право” вживається у різних значеннях. Найчастіше він використовується в двох значеннях: як можливість вчиняти певні, юридично значущі дії (наприклад, право особистої власності на автомобіль, право на отримання вищої освіти і т. д.), це так зване суб’єктивне право, тобто право, що належить конкретній особі; і як законодавство якої-небудь країни (наприклад „цивільне право України” „кримінальне право Республіки Білорусь" і т. д.) - це так зване об’єктивне право, вивченням якого в основному і займаються всі юридичні дисципліни.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Поняття, ознаки і структура права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок