Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Право в системі соціально-нормативного регулювання

Право в системі соціально-нормативного регулювання

Назва:
Право в системі соціально-нормативного регулювання
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
43,19 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
ПЛАН.

стор.

Вступ...........................................................................................................................3

Розділ 1. Нормативне регулювання і соціальні норми.

1.1 Поняття і закономірності нормативного регулювання......................4

1.2 Поняття і види соціальних норм...........................................................7

Розділ 2. Співвідношення права і інших соціальних норм.

2.1 Співвідношення права і релігії..............................................................9

2.2 Співвідношення права і звичаїв............................................................11

2.3 Співвідношення права і моралі.............................................................13 2.4 Співвідношення права і корпоративних норм.....................................16

Розділ 3. Право і соціально-технічні норми.........................................................18

Висновок......................................................................................................................20

Використана література.............................................................................................21

Вступ

Сьогодні, в умовах, коли вже вироблена концепція правової держави з властивими їй істотними ознаками і особливостями, побудова правової держави є однією з найважливіших перспективних задач, оскільки саме вона є, в сучасному розумінні ідеальною формою політичної організації суспільства. Разом з тим ніколи не існувало і не існує загальновизнаного розуміння правової держави. Пояснюється це дією різних чинників, таких як: особливості історичного і культурного розвитку, демократичні, політичні і правові традиції, своєрідність політичної і правової систем, відмінності в праворозумінні і осмисленні права, як універсального соціального регулювальника суспільних відносин і зв'язків. Разом з тим ідея правової держави завжди розумілася в дуалізмі Держави і Права. Одночасно вона спиралася на загальнофілософське уявлення про право як про вищу цінність, що володіє своїм власним змістом.

Різновидом теорії правової держави є концепція "панування права". Примітно, що теорія "панування права" і концепція правової держави загалом походили з одного духовного джерела - філософії Відродження. Разом з тим романо-німецька теорія правової держави має яскраво виражений раціоналістичний аспект, оскільки упорядкування суспільних відносин розумілось тільки за допомогою позитивних законів. У цьому руслі право інтерпретувалося як своєрідна дисциплінуюча система, і, по суті, німецька правова держава є нічим іншим, як втіленням певного правопорядку.

Але все ж, щоб об'єктивно визначити в якій мірі існуюче становище наближене до істини, необхідно розібратися в тому, яке ж місце в сучасному суспільстві займає право (в його позитивному, тобто юридичному значенні).

У рамках даного питання я спробую з’ясувати те, яка ж роль відведена праву серед інших соціальних норм, як різні соціальні норми співвідносяться і взаємодіють між собою, які існують тенденції їх розвитку і перетворення.

Проблема є актуальною, оскільки в процесі історичного розвитку і еволюції суспільних відносин (ускладнення їх елементної структури, появи їх нових різновидів) неминуче постає питання про значення в той чи інший період часу тих чи інших соціальних регуляторів. Внаслідок цього виникають питання про необхідність вдосконалення нормативної бази суспільства, про приведення її у відповідність до нових умов життя, а при історичному відмиранні тих чи інших суспільних відносин чи їх зміні - про усунення норм або їх елементів, що втратили свою чинність.

Розділ 1. Нормативне регулювання і соціальні норми.

1.1. Поняття і закономірності нормативного регулювання.

У повсякденному житті кожної людини нерідко виникає питання — як правильно вчинити в тій чи іншій ситуації на роботі, в суспільних місцях, вдома, в сім'ї, або, інакше кажучи, як погодити свої вчинки з інтересами держави, інших людей? Відповідь на питання про допустиму, бажану і належну поведінку в переважній більшості випадків ми отримуємо з соціальних норм, в яких в загальній формі акумулюється досвід багатьох поколінь людей.

У сучасній суспільній науці обгрунтовано погляд на суспільство як на цілісний соціальний організм. Звідси слідує, що вельми важливою якістю суспільства є організованість, впорядкованість суспільних відносин, а значить, і об'єктивна необхідність їх соціального регулювання, що характеризується рядом особливостей і закономірностей розвитку, зумовлених вимогами цієї системи.

Існування і розвиток соціального регулювання, його місце і функції в суспільному житті характеризується рядом закономірностей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Курсова робота на тему: Право в системі соціально-нормативного регулювання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок