Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Форми співучасті і їх характеристика

Форми співучасті і їх характеристика

Назва:
Форми співучасті і їх характеристика
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
33,35 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
План

Вступ......................................................................................................3

Розділ I

Поняття та ознаки співучасті ………………................4

Розділ II

Форми співучасті у злочині …………..........................12

2.1 Проста форма співучасті............................................13

2.2 Складна форма співучасті..........................................14

2.3 Співучасть без посередньої змови.............................14

2.4 Співучасть з попередньою змовою...........................15

2.5 Злочинна організація.................................................16

Розділ III

Відповідальність співучасників………………................21

Висновок.............................................................................28

Список використаних джерел..........................................29

ВСТУП

Зростання злочинності в Україні, особливо організованої, насильницької та корислової, що спостерігається в останні роки, викликано переломним періодом розвитку України і деяких інших негативними чинниками. Це ставить перед державою серйозні завдання боротьби з таким явищем .

Злочин може бути скоєний однією особою або сумісними діями декількох осіб. В останньому разі йдеться про скоєння злочину в співучасті.

Великого поширення набула зараз організована злочинність. В цілому від 30% до 40% злочинів вчиняється організованими групами злочинців, а в деяких особливо тяжких злочинах їх питома вага досягає 60%.

Для правильного застосування норм КК про співучасть слід, передусім, засвоїти його поняття.

Співучасть у злочині визначається умисна спільна участь декількох суб”єктів злочину у вчиненні умисного злочину. Це формулювання вироблене в результаті довголітніх досліджень і є розвитком поняття співучасті, що містилось у ст.19 КК 1960 року.

Слід мати на увазі, що співучасть не утворює яких- небуть особливих, інших підстав відповідальності – підставою відповідальності тут є той же склад злочину, але вчинюваний у співучасті. Те що норма про співучасть вміщена в Загальній частині КК , означає лише одне – ця норма має застосовуватися до будь-якого випадку вчиненого злочину, зазначеного в Особливій частині КК, але вчиненого у співучасті.

Інститут співучасті включений до КК для того, щоб на його підставі визначити, як і за що відповідають ті особи, що безпосередньо у вчиненні злочину не брали участі.

Розділ I

Поняття і ознаки співучасті.

В понятті «співучасть в злочині» находить відображення і закріплюеться в кримінальному законі специфічна злочинна діяльність, що визначає особливості кваліфікації скоєного і межі відповідальності співучасників на відміну від випадків індивідуально скоєних злочинів.

По кримінальному законодавству співучасть в злочині визнаєтся умисна спільна участь двох або більше осіб в здійсненні навмисного злочину1. В цій законодавчій формулі кримінального права виділяють дві групи ознак: а) об’єктивні б) суб’єктивні.

Співучасть перш за все передбачає участь кількох (двох і більше) осіб в скоєнні злочину. При цьому необхідно мати на увазі, що ці особи повинні володіти признаками осудності: віком і осудністю. В теорії кримінального права, робиться акцент на кількісні характеристики цього признака, його відносять традиційно до числа об’ективних признаків співучасті в злочині.

Іншим об’єктивним признаком співучасті є спільні дії двох або білше осіб у скоєнні злочину. З позиції кримінального закону участь осіб в злочині може означати тільки образ злочинної поведінки, який виражається в двох формах (дії або бездіяльності). В той же час і спільна участь в теорії кримінального права розглядається в якості свооєрідного фактора. Цими моментами пояснюється, чому діяння особи, причинний зв’язок і наслідки в рамках вчення про склад злочину відносяться до об’єктивної його сторони, недивлячись на присутність в діянні (дії чи бездіяльності) особи суб’єктивних признаків волевиявлення і усвідомлення. З наведеного також слідує, що принципова характеристика діяння співучасника незалежно від його принадлежності аналогічна діянню індивідуально діючої особи (за винятком особливостей злочинної поведінки і способу впливу на об’єкт охорони, що має місце при співучасті в злочині). Однак ці та інші особливості поведінки співучасників злочину не перешкоджають розгляду ознаки «спільної участі» цілком чи в певній об’єктивності співучасті.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Форми співучасті і їх характеристика

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок