Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Правове регулювання органів прокуратури

Правове регулювання органів прокуратури

Назва:
Правове регулювання органів прокуратури
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
43,38 KB
Завантажень:
71
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Зміст

Вступ

1. Прокуратура , як орган контрольно-наглядової діяльності.

1.1 Поняття контрольно-наглядової діяльності.

1.2 Роль та місце прокуратури у формуванні демократичної держави.

1.3.Спеціальне законодавство про прокуратуру.

2. Конституційне регулювання діяльності прокуратури.

3.функції прокуратури.

3.1 Підтримання державного обвинувачення в суді.

3.2 Представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді.

3.3 Нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність.

3.3 Нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян.

4 Перспективи і проблеми прокуратури, як органу контрольно-наглядової діяльності.

Висновок

Список використаної літератури

Вступ

Україна, вступиши на шлях розвитку і встановлення дійсно суверенної і незалежної держави, орієнтуючись на визнані міжнародним співтовариством демократичні і гуманістичні за своїм змістом і спрямованістю міжнародні стандарти, приступила к формуванню державних інститутів, місцевого самоврядування, системи національного права.

Конституція України, прийнята на пятій сесії Верховної ради України 28 червня 1996 року, визначає Україну як суверенну і незалежну, демократичну правовому державу. Основними ознаками такої держави виступають верховенство права, першочергова соціальна цінність прав и свобод людини і громадянина.

Тому ст. 3 Конституції України підкреслює, що «Людина ,її життя і здоровя, честь і гідність, недоторканість і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.

Права і свободи та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав та свобод людини є головним обов’язком держави».

Конституційно закріплений підхід до людини, громадянина і права потребує організації і здійснення діяльності держави, її органів і посадових осіб в повній відповідальності до правових засад . ці вимоги мають свої орієнтири в повсякденному житті кожного громадянина.

Все вказане, а також активні процеси будівництва суверенної Української держави, діяльності, направлення на створення національної системи права, потребують глибокого знання и розуміння не тільки положень змісту діючого законодавства, а і основних принципів, ідей, закономірностей і направлень розвитку основоположних державно-правових явищ.

В умовах катастрофічного зростання злочинності, у тому числі організованої і корумпованої, а також погіршення її криміногенної характеристики, зростає роль органів прокуратури в посиленні нагляду за органами, що ведуть боротьбу зі злочинністю та проводять оперативно-розшукову діяльність в забезпеченні одного з головних принципів кримінального судочинства – невідворотності покарання за кожний вчинений злочин.

В Україні здійснюються великомасштабні перетворення, спрямовані на зміцнення демократії й створення правової держави. Проходить переоцінка цінностей в економічній, соціальній, управлінській, духовній та іншій сферах життя суспільства. Однією з головних проблем громадського розвитку є зміцнення законності та правопорядку.

Це висуває на перший план завдання забезпечення законності, захисту прав і законних інтересів громадян, верховенство закону. Криміногенна ситуація в державі набирає загрозливого характеру і все далі погіршується. Зростає протидія силам правопорядку.

Майже повсюдно, особливо у великих промислових центрах, збільшується кількість небезпечних злочинів, поєднаних з насильством, жорстокістю й цинізмом. Злочинність стає більш організованою. Вона є одним з головних факторів, що негативно впливають на забезпечення правопорядку і внутрішньої безпеки держави.

Характерною ознакою суспільних відносин стала зневага до законів та їх ігнорування.

Кримінальні структури проникли у сферу економіки, зовнішньоекономічну діяльність, кредитно-банківську систему. Рекет контролює діяльність суб’єктів бізнесу.

За такої ситуації правоохоронні, інші державні органи в окремих випадках проявляють терпимість до грубих порушень громадського порядку та інших факторів беззаконня. Все це загострює соціальну напругу, наносить моральну й матеріальну шкоду суспільству, спричиняє недовіру значної частини населення чинності закону.

У зв’язку з цим зростає роль не тільки прокуратури а й взагалі контрольно-наглядової функції держави, щодо виконання вимог закону.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Правове регулювання органів прокуратури

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок