Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Договір франчайзингу

Договір франчайзингу

Назва:
Договір франчайзингу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,20 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Зміст

стор.

Вступ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .3

Розділ 1 Поняття договору франчайзингу (комерційної концесії):

1.1. Ознаки договору франчайзингу . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 8

1.2. Форма і реєстрація договору франчайзингу . . . . . . . . . 12

Розділ 2 Зміст договору франчайзингу (комерційної концесії):

2.1. Субфранчайзинг . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . 13

2.2. Права і обовязки сторін за договором франчайзингу . . .16

Розділ 3 Відповідальність сторін за договором франчайзингу . . .24

Висновки . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .27

Список використаних джерел . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .28

Вступ

Комерційна концесія (франчайзинг) — один із нових правових інститутів, що знайшов своє відображення у новому ЦК України. Комерційна концесія основана на тому, що один суб'єкт підприємницької діяльності (правоволоділець) за винагороду надає іншому суб'єктові підприємницької діяльності (користувачеві) право використовувати свої засоби індивідуалізації (фірмове найменування, комерційне позначення, знак для товарів і послуг), передає йому ноу-хау, комерційну інформацію, що охороняється законом, і надає постійне консультаційне сприяння в організації підприємницької діяльності [1]. Поєднання зазначених елементів в одних правовідносинах дає можливість відрізняти комерційну концесію (франчайзинг) - від інших подібних підприємницьких договорів.

Договір комерційної концесії (франчайзингу) (сопtгасt оf frапсhising, contrat de franchissage ou de franchise) широко застосовувався в господарській діяльності з 70-х років, хоч уже був відомий в США з кінця минулого століття. За своєю суттю франчайзинг є одним із засобів надання продукції або послуг споживачам, форма організації і ведення підприємницької діяльності на основі об'єднання матеріальних та фінансових засобів і зусиль юридичних та фізичних осіб, що зареєстровані як суб'єкти підприємницької діяльності. Франчайзинг передбачає створення широкої мережі однорідних підприємств, які мають знак для товарів і послуг (торговельний знак), що об'єднує багатьох підприємців, які дотримуються однакових умов, стилю, методів та форми продажу товарів і надання послуг, а в деяких випадках — і при виробництві товарів.

Терміном "франчайзинг" ("франшиза") у середньовічній Франції визначався привілей (право) на здійснення певної діяльності, куплений у короля.

Франчайзинг — це форма маркетингу або розподілення товару, при якому "материнська" компанія, як правило, надає індивідуму або компанії ("дочірній" або сторонній) право або привілей робити бізнес у визначеній формі протягом певного періоду часу в певному місці [6].

В країнах з розвинутою ринковою економікою більшість підприємств працює за схемою франчайзингу в таких сферах, як ресторани і закусочні ("МсDопаlds", "Ріzzа Нut", "Ваsкіп Rоbbіпs" та ін.), туризм і готельне господарство ("НоІіdау Іпп", "Sheratоп" та ін.), індустрія безалкогольних напоїв ("Соса-соlа", "Рерsі", "7UР" та ін.), стоматологія ("Саbоt"), фотопослуги ("Коdак", "Рujі", "АGFА" та ін.), автосервіс, будівельні та реконструкційні фірми. Досить поширений франчайзинг і при наданні таких видів послуг, як бухгалтерські, аудиторські, юридичні, консалтингові. Схему франчайзингу поступово починають використовувати і вітчизняні підприємці ("Мак-Смак", "Картопляна хата", "Швидко", "ТНК-Україна", "ХХІ-век" та ін.).

Хоч сфера використання франчайзингу надзвичайно різноманітна, її можна класифікувати на чотири види:

1) збутовий франчайзинг (використовується виробником товару для побудови єдиної розгалуженої збутової мережі, функціонування якої перебуває під його контролем);

2) торговий франчайзинг (торговельна організація відкриває мережу своїх магазинів, які юридично не є її структурними підрозділами, філіями або дочірніми підприємствами);

3) франчайзинг у сфері обслуговування та надання послуг (типовим прикладом цього виду франчайзингу, найближчого до торгового франчайзингу, є мережі фірмових готелів, ресторанів або авторемонтних майстерень, а також аудиторських, юридичних, консалтингових фірм);

4) виробничий франчайзинг (використовується виробником для розширення виробництва своїх товарів або їх просування на нові ринки).

Найбільше франчайзинг поширений у США, де товарооборот на умовах франчайзингу становить більш як третину всієї торгівлі. Офіційні дані свідчать про те, що франчайзинг використовується вже більш ніж у 80 країнах світу.

Застосування франчайзингу в підприємницькій діяльності надає істотні переваги як правоволодільцю, так і користувачеві, а також споживачеві і всьому суспільству.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Договір франчайзингу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок