Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Апеляційне та касаційне провадження як процесуальна гарантія захисту прав та основних свобод людини і громадянина у цивільному судочинстві України.

Апеляційне та касаційне провадження як процесуальна гарантія захисту прав та основних свобод людини і громадянина у цивільному судочинстві України.

Назва:
Апеляційне та касаційне провадження як процесуальна гарантія захисту прав та основних свобод людини і громадянина у цивільному судочинстві України.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,38 KB
Завантажень:
292
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Апеляційне та касаційне провадження як процесуальна гарантія захисту прав та основних свобод людини і громадянина у цивільному судочинстві України.


ЗМІСТ
ВСТУП . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
РОЗДІЛ І
ПРАВОВА ПРИРОДА АПЕЛЯЦІЙНОГО ПРОВАДЖЕННЯ В ЦИВІЛЬНОМУ ПРОЦЕСІ
1.1. Поняття та завдання апеляційного провадження . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
1.2. Право на оскарження рішення в апеляційному порядку . . . . . . . . . . . . .
1.3. Реалізація права на оскарження рішення в апеляційному порядку . . . .
1.4. Межі розгляду справи судом апеляційної інстанції . . . . . . . . . . . . . . . . .
1.5. Правила постановлення рішення судом апеляційної інстанції . . . . . . . .
РОЗДІЛ II.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА КАСАЦІЙНОГО ОСКАРЖЕННЯ СУДОВИХ РІШЕНЬ У ЦИВІЛЬНИХ СПРАВАХ
2.1. Ознаки касаційного провадження . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
2.2. Право на оскарження рішення в касаційному порядку та порядок його
реалізації . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
2.3.Межі розгляду справи судом касаційної інстанції . . . . . . . . . . . . . . . . . .
2.4. Передача справи на касаційний розгляд складу судової палати, процесуальний порядок розгляду справи та прийняття рішення судом касаційної інстанції . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
ВИСНОВОК . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .


ВСТУП
Конституція України проголошує, що права і свободи людини й громадянина та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави і захищаються судом (ст.ст.3, 55)[1].
Захист прав та охоронюваних інтересів фізичних та юридичних осіб і держави шляхом розгляду та вирішення цивільних справ відповідно до чинного законодавства покладається також на цивільне судочинство (ст.2 ЦПК) [2]. Успішне виконання покладених на суд завдань залежить від законної і обґрунтованої діяльності останнього, його ухвал з окремих процесуальних питань і рішень по суті справи. Законність і обґрунтованість судових рішень (ст.202 ЦПК) є основною і неодмінною властивістю їх як актів правосуддя. Тільки судові акти, які мають таку властивість, вирішують правове питання і тим самим захищають права та законні інтереси громадян, юридичних осіб і держави.
До основних засад судочинства віднесено забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, установлених законом (ст.129 Конституції України). Тому реалізація цього конституційного положення знайшла втілення в новій редакції глав 40 і 41 ЦПК, якими врегульовано питання апеляційного та касаційного оскарження судових рішень.
Апеляція (лат.арреliato - звернення, скарга) - основний спосіб оскар-ження судових рішень, які не набрали чинності в суді вищої інстанції (апе-ляційному суді).
Касація (лат.cassatio - скасування) - спосіб оскарження судових рішень, що набрали чинності, з підстав неправильного застосування судом норм матеріального права чи порушення ним норм процесуального права [3, с.554].
Таких процесуальних гарантій, як принципи цивільного процесуального права, право на пред'явлення позову, зустрічний позов, забезпечення позову, встановлений процесуальний порядок розгляду і вирішення справ у суді першої інстанції є недостатньо для забезпечення законності й обґрунтованості діяльності судів по розгляду цивільних справ і прийнятих ними рішень. А тому потрібно мати додаткові гарантії захисту прав і свобод заінтересованих громадян, прав організацій, держави та публічних інтересів і забезпечення законності та обгрунтованості судових рішень і ухвал. У їх складі визначальна роль належить апеляційному та касаційному провадженню, які були включені в цивільне судочинство України Законом України від 21 червня 2001 року "Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Апеляційне та касаційне провадження як процесуальна гарантія захисту прав та основних свобод людини і громадянина у цивільному судочинстві України.

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок