Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття і загальна характеристика права власності юридичних осіб

Поняття і загальна характеристика права власності юридичних осіб

Назва:
Поняття і загальна характеристика права власності юридичних осіб
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,44 KB
Завантажень:
69
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ЗМІСТ
Вступ | 3
Розділ 1. Поняття і загальна характеристика права власності юридичних осіб |
5
Розділ 2. Юридичні особи, як суб’єкти приватного права | 11
2.1. Право власності кооперативів | 11
2.2. Право власності господарських товариств | 17
2.3. Право власності господарських об’єднань | 23
2.4. Власність об’єднань громадян | 25
Розділ 3. Юридичні особи, як суб’єкти публічного права | 31
3.1. Право повного господарського відання | 31
3.2. Право оперативного управління | 33
Висновки | 37
Список використаної літератури | 38


ВСТУП
Актуальність теми дослідження полягає у т ому, що суб’єктами права власності можуть бути не тільки фізичні особи, держава, а й юридичні особи. Які мають відокремлене майно, можуть від свого імен набувати майнових і особистих немайнових прав, нести обов’язки, бути позивачами і відповідачами в суді, господарському суді.
Уперше законодавчо закріплена класифікація юридичних осіб залежно від порядку їхнього створення.
Цивільний кодекс України надає можливість одній особі створити господарське товариство, крім повного і командитного. Питання про можливість заснування товариства однією особою, незважаючи на активне застосування такої юридичної конструкції в практиці західної країни, було доволі дискусійним у нашій літературі. Метою дослідження є обґрунтування важливості юридичної особи, як суб’єкт права власності.
Завданнями наукового пошуку є:
характеристика права власності юридичних осіб;
аналіз юридичної особи, як суб’єкта приватного права; вивчення права власності кооперативів, господарських товариств, господарських об’єднань, об’єднань громадян;
дослідження юридичної особи, як суб’єкта публічного права;
аналіз права повного господарського відання і оперативного управління.
Вибір мети і завдання визначили об’єкт дослідження. Ним є норми цивільного права, які регулюють відносини пов’язані з правом власності юридичних осіб.
Предметом є цивільні відносин, які виникають в цій сфері, особливості їх здійснення і правового регулювання.
Методами дослідження є історичний; порівняльно-правовий; формально-юридичний; комплексний та деякі інші методи та наукові засоби теорії пізнання. За допомогою історичного методу, досліджуються окремі історичні аспекти розвитку права власності юридичних осіб, як і суб’єктів. Порівняльно-правовий метод застосовується у процесі аналізу наукової літератури, де розглядаються питання приватного і публічного права власності юридичних осіб. За допомогою формально-юридичного методу вивчаються положення нормативно правових актів, які регулюють порядок і особливості права власності юридичної особи. Крім того, поняття права власності юридичної особи розглядається з точки зору комплексного дослідження нормативно-правових актів. Наведені дослідницькі методи базуються на об’єктивному і всебічному аналізі процесів і явищ суспільного розвитку, що відбуваються у сфері права власності юридичних осіб.
Теоретичну основу дослідження складають праці вітчизняних і зарубіжних вчених, які займалися проблемами права власності юридичних осіб: Венець М.В; Довгерта А.С.; Дзера О.В.; Мусин В.А.; Пушкина А.А.; Смойленко В.М.; Демчик В.І.; Кайтенко О.М.; Хартонова Є.О.; ШевченкоЯ.М..
Зміст дослідження складається із вступу; трьох розділів і висновків.
У вступі визначається актуальність теми і визначається мета дослідження.
У першому розділі визначається поняття і загальна характеристика права власності і юридичних осіб.
Другий розділ і третій є серцевиною курсової роботи, де визначається і характеризується право власності приватної і публічної юридичної особи.
У висновках підводяться підсумки досліджуваного.


РОЗДІЛ 1. ПОНЯТТЯ І ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ПРАВА ВЛАСНОСІ ЮРИДИЧНИХ ОСІБ.
Юридична особа, за визначенням Я.М.Шевченко, є “певним структурним утворенням, спеціально розрахованим на те, щоб володіти в цивільному обороті і мати своє обличчя у вказаному обороті” [19, ст. 6].
За цивільним кодексом України та Законом України “Про власність” суб’єктами відносин власності виступають недержавні юридичні особи (господарські товариства, кооперативи, громадські і релігійні організації, політичні партії, об’єднання тощо).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Поняття і загальна характеристика права власності юридичних осіб

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок