Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Відповідальність за шкоду, завдану джерелом підвищеної небезпеки

Відповідальність за шкоду, завдану джерелом підвищеної небезпеки

Назва:
Відповідальність за шкоду, завдану джерелом підвищеної небезпеки
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,88 KB
Завантажень:
295
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
“Відповідальність за шкоду, завдану джерелом підвищеної небезпеки”


ПЛАН
Вступ
Розділ 1. Поняття та ознаки джерела підвищеної небезпеки
Розділ 2. Види джерел підвищеної небезпеки
Розділ 3. Поняття володільця ДПН
Розділ 4. Умови настання відповідальності
Розділ 5. Звільнення від відповідальності володільця ДПН
Висновки
Список використаної літератури


Вступ
Актуальність теми, яка досліджується в курсовій роботі, пояснюється тим, що юридичні та фізичні особи, діяльність яких пов'язана з використанням транспортних засобів, обладнання, механізмів, споруд, радіоактивних, вибухо- і вогненебезпечних речовин тощо, що створюють підвищену небезпеку для оточення, відповідають за шкоду, завдану джерелом підвищеної небезпеки, якщо не доведуть, що шкода виникла внаслідок непереборної сили або умислу потерпілого.
Під джерелом підвищеної небезпеки розуміють технічні та технологічні об'єкти, експлуатація яких людиною пов'язана з підвищеною небезпекою для оточення і які, в силу своїх особливих якостей, створюють підвищену можливість заподіяння шкоди оточуючим (об'єкти транспорту, машини, механізми, промислове та будівельне обладнання, хімічні та інші технології, електроенергетичні, ядерні установки, вибухові речовини тощо).
Шкода, заподіяна фізичним або юридичним особам джерелом підвищеної небезпеки., має бути відшкодована організацією чи громадянином, діяльність яких пов'язана з небезпекою для оточення, якщо останні не доведуть, що шкода виникла внаслідок непереборної сили або умислу потерпілого.
Особливості відшкодування цієї шкоди:
а) шкода заподіяна джерелом підвищеної небезпеки;
б) обов'язок відшкодування шкоди покладається на володільця джерела підвищеної небезпеки;
в) володілець джерела підвищеної небезпеки зобов'язаний відшкодувати шкоду незалежно від того, заподіяно шкоду винною чи невинною поведінкою.
Загальне правило відповідальності за шкоду, завдану джерелом підвищеної небезпеки, незалежно від вини його власника, у новому ЦК збережено. Водночас більш детально розглянуті джерела підвищеної небезпеки і окреслені їх власники.
Об’єктом дослідження виступає відповідальність, яка наступає за шкоду заподіяну джерелом підвищенної небезпеки.
Предметами дослідження виступають ознаки джерела підвищеної небезпеки, умови настання відповідальності чи звільнення від відповідальності за шкоду заподіяну джерелом підвищеної небезпеки тощо.
В даній курсовій роботі ставлю за мету дослідити такі питання як: поняття та ознаки джерела підвищеної небезпеки, його види, поняття володільця джерела підвищеної небезпеки, умови настанні відповідальності та звільнення від останньої володільця джерела підвищеної небезпеки.
Під час написання курсової роботи були використані різноманітні нормативно-правові акти, посібники та інша спеціалізована література.
При виконанні роботи був використаний загальнонауковий методологічний інструментарій: метод аналізу і синтезу, порівняльний метод, метод узагальнення, літературний метод тощо.
Гадаю, що дослідження даного питання є вкрай необхідним для подальшого його вдосконалення на практиці.


1. Поняття та ознаки джерела підвищеної небезпеки
Юридичні та фізичні особи, діяльність яких пов'язана з використанням транспортних засобів, обладнання, механізмів, споруд, радіоактивних, вибухо- і вогненебезпечних речовин тощо, що створюють підвищену небезпеку для оточення, відповідають за шкоду, завдану джерелом підвищеної небезпеки, -якщо не доведуть, що шкода виникла внаслідок непереборної сили або умислу потерпілого.
Якщо законом передбачене обов'язкове страхування цивільної відповідальності власників відповідних видів джерел підвищеної небезпеки, то обов'язок відшкодування завданої шкоди потерпілому несе страхувальник.
Джерело підвищеної небезпеки - технічні та технологічні об'єкти, експлуатація яких людиною пов'язана з підвищеною небезпекою для оточення і які, в силу своїх особливих якостей, створюють підвищену можливість заподіяння шкоди оточуючим (об'єкти транспорту, машини, механізми, промислове та будівельне обладнання, хімічні та інші технології, електроенергетичні, ядерні установки, вибухові речовини тощо) [1, 45].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Відповідальність за шкоду, завдану джерелом підвищеної небезпеки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок