Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Конситуційний суд

Конситуційний суд

Назва:
Конситуційний суд
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,89 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
 


ЗМІСТ
Вступ.......................................................................................................3
Розділ І. Історія конституційного контролю......................................5
1.1 Конституційний контроль як вид державної діяльності......................5
1.2 Історія створення Конституційного Суду в Україні.............................6
Розділ ІІ. Конституційний Суд – єдиний орган конституційної юрисдикції в Україні...........................................................................14
2.1 Основні принципи діяльності Конституційного Суду України.........14
2.2 Конституційний Суд України в системі судової влади України.......15
Розділ ІІІ. Порядок діяльності Конституційного Суду і процедури розгляду ним справ...............................................................................21
3.1 Форми звернення до Конституційного Суду........................................21
3.2 Розгляд справ Конституційним Судом України...................................27
Висновок................................................................................................35
Список використаних джерел.............................................................36


Вступ
Конституція України закріпила здійснення державної влади на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу і судову. Всі три види державної влади є самостійними, кожна з них діє в межах своєї компетенції, встановленої конституцією і законами України. Існування судової влади поруч із законодавчою і виконавчою є ознакою демократичної держави. Основне призначення судової влади – забезпечення реалізації принципу верховенства права.
Згідно з Конституцією України (ст.124), судочинство здійснюється Конституційним Судом України та судами загальної юрисдикції (ст.147) визначає Конституційний Суд України як єдиний орган конституційної юрисдикції в Україні. Завданням Конституційного Суду є гарантування верховенства Конституції України як основного Закону держави на всій території України.
Інститут конституційного правосуддя існує в переважній більшості сучасних країн. Це пов'язано зокрема з тим, що загальновизнаною стала ідея правової держави, однією з визначальних рис якої є верховенство права і його головного джерела – конституції. Верховенство конституції означає підпорядкованість їй як усіх інших джерел права, так і усіх гілок влади, у тому числі законодавчої. Світовий досвід підтверджує, що найбільш ефективною правовою гарантією верховенства конституції є судовий конституційний контроль.
Дана тема є актуальною, оскільки однією з необхідних ознак правової держави є забезпечення ефективного контролю за непорушністю законів і, перш за все, Конституції України.
Мета курсової роботи дати характеристику діяльності Конституційного Суду в Україні, розглянути основні етапи створення органу конституційного контролю в нашій державі, вияснити і проблеми Конституційного Суду України. Вивченням діяльності Конституційного Суду в Україні займалися Євірафова Є., Савчин М., Скомороха В., Тесленко М.. Євграфова Є. Акти Конституційного Суду України в системі національного законодавства // Право України – 2001-№11-с.17-19; Савчин М. Конституційний Суд України у механізмі гарантування прав і свобод людини. // Право України – 1992-№10-с.35-38; Скомороха В. Конституційний Суд України: досвід і проблеми. //Право України – 1999-№9-с.8-13; Тесленко М. Правова природа актів Конституційного Суду України //Право України – 2002-№2-с.6-9.
Дана курсова робота складається з трьох розділів, підрозділів, висновку, списку використаної літератури. В першому розділі розглянуто історичний розвиток конституційного контролю в світі та історію створення Конституційного Суду в Україні. В другому розділі визначено принципи діяльності Конституційного Суду в Україні, розглянуто порядок формування, його склад, функції та повноваження. В третьому розділі дано характеристику форм звернення до Конституційного Суду і процедури розгляду ним справ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Конситуційний суд

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок