Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Правове становище виробничих сільськогосподарських кооперативів

Правове становище виробничих сільськогосподарських кооперативів

Назва:
Правове становище виробничих сільськогосподарських кооперативів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,07 KB
Завантажень:
186
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Правове становище виробничих сільськогосподарських кооперативів


План
Вступ - 3
Розділ І Виробничі сільськогосподарські кооперативи
як вид сільськогосподарських кооперативів.
Поняття виробничих сільськогосподарських
кооперативів. - 5
Правові засади діяльності виробничих
сільськогосподарських кооперативів. - 10
Істотні ознаки виробничих сільськогосподарських
кооперативів - 14
Розділ ІІ Порядок створення виробничих
сільськогосподарських кооперативів.
2.1 Порядок державної реєстрації виробничих
сільськогосподарських кооперативів. - 17
2.2 Органи управління виробничих
сільськогосподарських кооперативів. - 21
2.3 Порядок припинення діяльності виробничих
сільськогосподарських кооперативів. - 26
Розділ ІІІ Право членства громадян у виробничих
сільськогосподарських кооперативах.
3.1 Поняття права членства у виробничих
сільськогосподарських кооперативах - 29
3.2 Права та обов’язки членів виробничих
сільськогосподарських кооперативів - 34
3.3 Підстави і порядок припинення права членства
у виробничих сільськогосподарських кооперативах - 37
Висновки - 41
Список використаних джерел - 43
Вступ
Україна – велика аграрна держава. Радикальні економічні перетворення почалися ще в 1990 році, коли була проголошена земельна реформа, яка згодом стала головною складовою аграрної реформи.
В аграрній політиці та у відповідному законодавстві продовжують домінувати фактори підтримки певних організаційно-правових структур. В наш час відбувається становлення нового правового інституту аграрного права України – інституту правового забезпечення сільськогосподарської кооперації, адже кооперативні сільськогосподарські структури історично були поширені на українських землях в сільському господарстві.
Діяльність сільськогосподарських кооперативів в наш час регулюється Законом України “Про сільськогосподарську кооперацію” від 17 липня 1997 року із змінами (доповненнями) від 2 листопада 2000 року, 10 січня 2002 року та 7 лютого 2002 року.
Це перший в Україні закон саме про сільськогосподарську кооперацію, що закріпив понятійний апарат, дав нову (порівняно з законом “Про кооперацію в СРСР, 1988р.) класифікацію сільськогосподарських кооперативів, регламентував пайові засади кооперативної діяльності та право власності на пай; визначив принципи діяльності сільськогосподарських кооперативів тощо.
Виробничі сільськогосподарські кооперативи є одним із видів сільськогосподарських кооперативів, які характеризуються наявністю відповідних ознак, що відрізняють їх від обслуговуючих кооперативів.
Відповідно до цього вони набувають особливого правового статусу і відіграють значну роль в розвитку сільського господарства в час розбудови незалежної демократичної держави. Вони виступають важливою самостійною формою прояву трудової активності працівників сільського господарства, характеризуються економічною конкурентоспроможністю, гнучкістю структури та можливістю оперативно відзиватися на потреби ринку.
Розділ І.
Поняття виробничих сільськогосподарських кооперативів.
В сільському господарстві на українських землях історично були поширені кооперативні сільськогосподарські структури.
Стаття 1 Закону України “Про сільськогосподарську кооперацію” від 7.07.1997 року із змінами від 2 листопада 2000 року, 10 січня 2002 року та 7 лютого 2002 року визначає, що “сільськогосподарська кооперація - система сільськогосподарських кооперативів, об’єднань, створених з метою задоволення економічних потреб членів кооперативу”.
В даній статті також визначено поняття сільськогосподарського кооперативу. “Сільськогосподарський кооператив – юридична особа, утворена фізичними та/або юридичними особами, що є сільськогосподарськими товаровиробниками, на засадах добровільного членства та об’єднання майнових пайових внесків для спільної виробничої діяльності у сільському господарстві та обслуговування переважно членів кооперативу”.
Дослідження юридичної природи, суті та ознак сільськогосподарської кооперації і сільськогосподарського кооперативу є одним із напрямів досліджень представників аграрно-правової науки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Правове становище виробничих сільськогосподарських кооперативів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок