Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Співвідношення обставин, що пом’якшують покарання та обставин, що його обтяжують.

Співвідношення обставин, що пом’якшують покарання та обставин, що його обтяжують.

Назва:
Співвідношення обставин, що пом’якшують покарання та обставин, що його обтяжують.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,20 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Згідно ж проведених досліджень О.А. М’ясніковим протягом 1998-2000р.р. у Російській Федерації застосовувались: вчинення злочину вперше; позитивна характеристика по місцю проживання; чистосердечне розкаяння; визнання вини; компенсація шкоди, завданої злочином; наявність непрацездатних утриманців; наявність захворювань; задовільна характеристика; тяжкі наслідки від злочину не наступили; прохання потерпілого суворо не карати; невелика тяжкість вчиненого; злочин не був закінчений; зайняття винним суспільно корисною працею; наявність у винного роботи; роль винного у вчиненні злочину найменш активна; прохання трудового колективу про пом’якшення покарання; трудовий колектив виділив громадського захисника; перестарілий вік; молодий вік; неповнолітній живе у сім’ї; навчається у вищих і середніх навчальних закладах; винний довший час не отримував зарплати; сім’я винного знаходиться у важкому матеріальному становищі; винний знаходився під впливом старшого по віку (осіб, що мають злочинний досвід); винний пройшов поглиблений курс лікування від наркоманії; наміри винного пройти поглиблений курс лікування від наркоманії; участь у бойових діях у Чеченській Республіці; є інвалідом Чеченської війни; має бойові нагороди; усвідомив неправомірність своїх діянь; глибоко шкодує про те, що сталося; злочинні діяння припинив самостійно; має постійне місце проживання; згоден відшкодувати заподіяну потерпілому шкоду; довший час утримувався під вартою до суду; задовільна характеристика потерпілого; немає ніякої спеціальності; економічне становище Росії; те, що сталося мало місце на побутовому рівні в результаті неприязних відносин; став на шлях виправлення; до адміністративної відповідальності не притягався; судимість погашена; з моменту вчинення злочину пройшло більше 3-х років, на протязі яких підсудний не чинив адміністративних чи кримінальних правопорушень [13,187-188].
Звідси, як бачимо, застосування тих чи іниш пом’якшуючих покарання обставин, не зазначених у законі, залежить від особливостей того чи іншого історичного періоду, при цьому цей перелік з часом стає все ширшим і різноманітнішим. Слід зазначити, що суди, по справах, щодо яких проводилися дослідження, знаходяться у різних державах, хоч і сусідніх.
Що ж стосується обтяжуючих покарання обставин, не визначених законом, то згідно наших досліджень застосовувалися судами напротязі 2002-2004р.р. такі наступні обставини: невизнання вини – у 0,5% вироків; неодноразово судимий – у 0,5% вироків; вчинення злочину особою, яка раніше вчиняла якийсь злочин – у 1% вироків.
Згідно ж досліджень О.А.М’яснікова протягом 1998-2000р.р. застосовувались: негативна характеристика по місцю проживання, роботи, навчання, ізоляції; неодноразово вчиняв різні правопорушення; зловживав спиртними напоями, наркотичними засобами; перебуває на обліку в наркологічному диспансері; стоїть на обліку в інспекції по справах неповнолітніх; довший час ніде не працює і не вчиться; веде паразитичний спосіб життя; є особою схильною до вчинення злочинів; на шлях виправлення не став; не має визначеного місця проживання; вчинення злочину у стані алкогольного сп’яніння (із КК РФ виключена ця обставина); наявність великої кількості епізодів злочинної діяльності; вину не визнав; у вчиненому не розкаюється і не вижив заходів до компенсації шкоди; діяння винного носили зухвалий характер [13, c. 205].
Звідси, як бачимо, українські суди рідше відступаються від букви закону, ніж російські, проте все ж порушення закону зустрічаються.


Співвідношення обставин, що пом’якшують покарання та обставин, що його обтяжують.
Про позиції суду, адвоката та прокурора стосовно співвідношення застосування пом’якшуючих та обтяжуючих покарання обставин, то згідно практики місцевих судів по місту Івано-Франківську та Івано-Франківській області найчастіше до пом’якшуючих обставин у своїй практиці звертаються адвокати – у 100% випадків; суди у 94,4% випадків; прокурори – у 92% випадків, у той час, як до обтяжуючих покарання обставин адвокати у своїй практиці взагалі не звертаються, суди у 5,6% випадків; прокурори – у 8% випадків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Співвідношення обставин, що пом’якшують покарання та обставин, що його обтяжують.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок