Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Процесуальний статус сторін в цивільному процесі

Процесуальний статус сторін в цивільному процесі

Назва:
Процесуальний статус сторін в цивільному процесі
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,44 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Курсова робота на тему:
„Процесуальний статус сторін в цивільному процесі”


ПЛАН
Вступ…………………………………………………………………с. 3
Поняття сторін у цивільному процесі………………………..с. 4
Процесуальні права сторін в цивільному процесі…………с. 7
Обов’язки сторін в цивільному процесі……………………с. 10
Загальні та спеціальні обов'язки сторін……………………с. 10
Процесуальні обов'язки позивача і відповідача…………….с. 13
Відповідальність сторін за невиконання процесуальних
обов'язків……………………………………………………………с. 16
Процесуальна співучасть…………………………………….с. 19
Заміна неналежної сторони…………………………………..с. 23
Процесуальне правонаступництво………………………….с. 26
Процесуальний статус сторін у цивільному процесі іноземних держав...……………………………………………с. 28
Висновки…………………………………………………………...с. 34
Список нормативно-правових актів та використаної літератури………………………………………...…………….с. 35
Вступ.
Основне завдання, яке стоїть перед демократичною, правовою державою - це захист прав і охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, їх об'єднань, громадських організацій. Зокрема, права на судовий захист від протиправних посягань.
Об'єктом даної курсової роботи є процесуальний статус сторін в цивільному процесі, шляхи забезпечення реалізації прав та неухильного виконання процесуальних обов'язків, відповідальність сторін за їх невиконання.
В процесі розгляду цивільної справи правильне визначення правового статусу сторін, обсягу їх процесуальних прав, та кола процесуальних обов'язків, налагодження механізму забезпечення їх виконання - є обов'язковою передумовою винесення законних і обґрунтованих судових рішень. В цьому і полягає актуальність даної теми.
Для того, щоб суд прийняв цивільну справу до свого провадження, розглянув її і постановив рішення, необхідно, щоб заінтересована особа реалі-зувала своє право і звернулася до суду за захистом порушеного або оспорюваного права чи охоронюваного законом інтересу.
Мета роботи:
визначити поняття сторін при розгляді цивільної справи.
визначити елементи правового статусу сторони в цивільному процесі.
провести класифікацію процесуальних прав та обов'язків за характерними ознаками.
визначити міру відповідальності сторін за їх невиконання.
здійснити аналіз процесуального статусу сторін у цивільному процесі інших держав.


1. Поняття сторін у цивільному процесі.
Для того, щоб суд прийняв цивільну справу до свого провадження, розглянув її і постановив рішення, необхідно, щоб заінтересована особа реалізувала своє право і звернулася до суду за захистом порушеного або оспорюваного права чи охоронюваного законом інтересу.
Такою заінтересованою особою є громадянин чи юридична особа, яка має юридичний інтерес у справі, прагне захистити своє юридичне становище, примусити іншу особу виконати певну дію на свою користь або утриматись від такої, захистити право чи законний інтерес інших осіб у передбачених законом випадках. Заінтересовані особами, між якими виник спір про право, що переданий на розгляд суду, називаються сторонами.
Отже сторонами (partes) у цивільному процесі будуть юридичне заінтересовані особи (громадяни і організації), матеріально-правовий спір між якими є предметом розгляду і вирішення в цивільному судочинстві. Вони є головними особами, які беруть участь у цивільній справі позовного провадження, без яких неможливий сам процес. Поняття сторони в цивільному процесі має безпосередній зв'язок з матеріальними правовідносинами. Ними виступають переважно його суб'єкти: покупець і продавець, кредитор і боржник, подружжя (розірвання шлюбу, поділ спільно нажитого майна, визначення місця проживання дітей та ін.) — внаслідок порушення чи оспорювання їх суб'єктивного права чи охоронюваного законом інтересу [21, c.84-85].
Сторін примушує шукати захисту в суді спірність та невизначеність матеріальних правовідносин. Але спір може мати місце при відсутності таких відносин у дійсності, тому правосуб'єктність сторін можуть мати особи, які лише вважають, що між ними існують матеріально-правові відносини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Процесуальний статус сторін в цивільному процесі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок