Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Особи, що беруть участь у справі та інші учасники цивільного процесу

Особи, що беруть участь у справі та інші учасники цивільного процесу

Назва:
Особи, що беруть участь у справі та інші учасники цивільного процесу
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,93 KB
Завантажень:
179
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Особи, що беруть участь у справі та інші учасники цивільного процесу


ПЛАН
ВСТУП
1. ПРАВОВИЙ СТАТУС ОСІБ, ЯКІ БЕРУТЬ УЧАСТЬ У СПРАВІ
1.1. Склад осіб, які беруть участь у справі
1.2. Права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі
2. ІНШІ УЧАСНИКИ ЦИВІЛЬНОГО ПРОЦЕСУ ЯК СУБ’ЄКТИ ЦИВІЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНИХ ВІДНОСИН
2.1. Секретар судового засідання
2.2. Судовий розпорядник
2.3. Свідок
2.4. Експерт
2.5. Спеціаліст
2.6. Перекладач
2.7. Особа, яка надає правову допомогу
ВИСНОВОК
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖРЕЛ


ВСТУП
При здійсненні правосуддя у цивільних справах суд вступає у певні відносини із застосування норм матеріального та процесуального права з учасниками цивільного процесу. У теорії права такі відносини при здійсненні процесуальних дій прийнято називати цивільними процесуальними правовідносинами.
Тому цивільне судочинство представляє собою систему цивільних процесуальних відносин і дій, які виникають у зв'язку з розглядом конкретної цивільної справи.
Важливе місце у структурі цивільних правовідносин займають їх учасники. У цивільному процесі вони отримали назву осіб, які беруть участь у справі. Останні є суб'єктами цивільних процесуальних відно-син у зв'язку з розглядом справи. Водночас, необхідно зазначити, що поняття суб'єктів цивільного процесуального права ширше від поняття осіб, які беруть участь у справі, оскільки до першого включається і ряд інших осіб, наприклад інші учасники цивільного процесу.
Відповідно до процесуальної ролі та можливостей впливу на рух цивільного процесу всіх суб'єктів цивільного процесу можна поділити на три групи:
- суди, тобто органи, які відправляють правосуддя у його різних формах;
- особи, які беруть участь у справі;
- особи, які є іншими учасниками цивільного процесу, тобто ті особи, які сприяють здійсненню правосуддя і виконують допоміжну роль. Вони залучаються до участі у процесі для повідомлення доказової інформації та виконання інших функцій, не-обхідних для успішного вирішення спору та виконання судом своїх функцій.
Незважаючи на важливу роль, які відіграють інші учасники цивільного процесу, у юридичній літературі відсутні відповідні ґрунтовні напрацювання щодо розуміння їх правового статусу. У зв’язку з цим, основним завданням даної роботи буде з’ясування специфіки вказаної групи осіб та значення їх участі у справі для повного, всебічного та об’єктивного встановлення її обставин.


1. ПРАВОВИЙ СТАТУС ОСІБ, ЯКІ БЕРУТЬ УЧАСТЬ У СПРАВІ
1.1. Склад осіб, які беруть участь у справі
Відповідно до ст. 26 ЦПК України у справах позовного провадження особами, які беруть участь у справі, є сторо-ни, треті особи, представники сторін та третіх осіб.
У справах наказного та окремого провадження особами, які беруть участь у справі, є заявники, інші заінтересовані особи, їхні представники.
У справах можуть також брати участь органи та особи, яким законом надано право захищати права, свободи та інтереси інших осіб.
У справах позовного провадження особами, які беруть участь у справі, є сторони (позивач та відповідач), треті особи, представники сторін та третіх осіб. Характер-ною особливістю цих осіб є наявність у них юридичної заінтересованості.
У справах наказного та окремого провадження особами, які беруть участь у справі, є заявники, інші заінтересовані особи, їхні представники. У Кодексі 2004 р. вво-диться нова судова процедура - наказне провадження. Кредитор, який звертається з вимогою про видачу наказу, є заявником. У статті 102 Кодексу заявник названий стягувачем. Боржник у судове засідання (як і заявник) не викликається. Копія судового наказу в обов'язковому порядку направляється боржнику. Отже, можна ствер-джувати, що особами, які беруть участь у справі наказного провадження, є заявник (кредитор) і боржник та їх представники. Особливістю цієї процедури є те, що ані заявник, ані боржник, ані їх представники не беруть участі в судовому засіданні (розділ II «Наказне провадження»).
Особливістю заяв окремого провадження є те, що у цьому порядку може вирішува-тися тільки спір про факт, про стан, але не про право.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Особи, що беруть участь у справі та інші учасники цивільного процесу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок