Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Характеристика закону України “Про інформацію”

Характеристика закону України “Про інформацію”

Назва:
Характеристика закону України “Про інформацію”
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
10,66 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Характеристика закону України “Про інформацію”


ЗМІСТ


Вступ
Нагальною проблемою сучасного розвитку України є побудова інформаційного суспільства, оскільки інформація, засоби її одержання, обробки і подальшої передачі — початок всіх початків, знання про минуле, сьогоднішнє, основа для розробки перспектив. Результати досліджень шляхів побудови такого суспільства розвинутими країнами світу показали, що перші кроки — це формування правової основи, тобто вирішення проблем законодавчої підтримки та правового захисту ринку інформаційних продуктів і послуг.
За останні роки місце і роль держави в регулюванні процесів розвитку сфери інформа-тизації суспільства докорінно змінились. Якщо до останнього часу вона фактично визначалась завданнями забезпечення державних управлінських структур лініями зв'язку, комп'ютерами, інформацією, то нині основна увага зосереджується на завданнях формування національної інформаційної інфраструктури та інформаційних ресурсів, які можуть використовуватись не лише на рівні державних управлінських структур, а й усіма суб'єктами суспільства. Це пояс-нюється тим, що інформація є суттєвим елементом суспільних відносин. Не випадково в нашій країні, як і в країнах близького та далекого зарубіжжя, засоби інформації вважаються четвертою після законодавчої, виконавчої і судової владою. Саме вони активно формують громадську думку, створюють політико-правовий, науково-технічний, економічний фон й наші уявлення про моральне, доступне і заборонене. Інформація є інтелектуальним надбанням народу і держави, складовою побудови сучасної економіки, адміністративної системи, демократичних перетворень.
Діяльність в галузі інформації регламентує низка законів. До таких Законів можна віднести: “Про інформацію” (1992р.), “Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні” (1992р.), “Про обмеження монополізму та недопущення недобросовісної конкуренції у підприємницькій діяльності”(1992р.), “Про телебачення та радіомовлення”(1993р.), “Про державну таємницю”(1994р.), “Про інформаційні агентства”(1995р.), “Про національну раду України з питань телебачення і радіомовлення”(1997р.), “Про національну програму інформатизації”(1998р.) та інші.
Закон України "Про інформацію" закріплює право громадян України на інформацію, закладає правові основи інформаційної діяльності. Ґрунтуючись на Декларації про державний суверенітет України та Акті проголошення її незалежності, Закон стверджує інформаційний суверенітет України і визначає правові форми міжнародного співробітництва в галузі інформації.


Загальна характеристика Закону України “Про інформацію” (1992 р.)
Закон України “Про інформацію” закріплює право громадян України на інформацію, закладає правові основи інформаційної діяльності, визначає правові форми міжнародного співробітництва в галузі інформації. Закон складається з 6 розділів та 54 статей.
Розділ І цього Закону присвячений загальним положенням, визначенню мети та завданнями Закону, а саме правовим основам одержання, використання, поширення інформації в усіх сферах суспільного життя України, а також системі інформації, її джерелам, визначає статус учасників інформаційних відносин, регулює доступ до інформації та забезпечує її охорону, захищає особу та суспільство від неправдивої інформації. В ст.5 визначаються принципи інформаційних відносин: гарантованість права на інформацію, відкритість, доступність інформації та свобода її обміну, повнота і точність інформації, законність одержання, використання, поширення та зберігання інформації.
В ІІ розділі визначені основні напрями (ст.13) та види (ст.14) інформаційної діяльності. Розділ ІІІ присвячений визначенню можливих джерел інформації та режиму доступу до них. В статті 18 цього розділу визначені види інформації - статистична, масова, інформація про діяльність органів влади та органів місцевого і регіонального самоврядування, правова інформація, інформація про особу, інформація довідково-енциклопедичного характеру, соціологічна інформація. Статті з 28-й по 38-му присвячені організації доступу громадян до інформації, порядку отримання інформації з обмеженим доступом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Курсова робота на тему: Характеристика закону України “Про інформацію”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок