Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Система права

Система права

Назва:
Система права
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,47 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота на тему:
Система права


ПЛАН
Вступ................................................................................................................5
Система права як внутрішня організація права......................................6
А) Поняття системи права. Система права і правова система;.....................................................................................................................6
Б) Структурні елементи системи права.....................................................10
Система законодавства:..........................................................................16
А) Поняття системи законодавства її співвідношення з системою права;........................................................................................................................16
Б) Фактори побудови та розвитку системи законодавства в Україні;....................................................................................................................18
В) Галузева структура законодавства;.......................................................22
Г) Систематизація законодавства...............................................................24
Висновок.......................................................................................................26
Список використаної літератури................................................................28
ВСТУП
У даній курсовій роботі розглядається питання систематизація права і систематизація законодавства. Різноманітні види норм права і нормативних актів в національних системах права дуже тісно взаємопов”язані, обумовлені вони системою політичних і економічних відносин які існують в суспільстві.
Право і законодавство будь-якої держави являє собою не просто сукупність правил поведінки, але і певну систему.
Система, як філософське поняття, - це певне цілісне явище, яке складається із частин (елементів), взаємопов”язаних і взаємодіючих між собою. Як ціле не може бути без його складових, так і окремі складники не можуть виконувати самостійні функції поза системою.
В останні роки виділяють такі поняття як „система права”, „система законодавства” і „правова система”. Поняття “правова система” включає в себе всі правові явища: систему права і законодавства, правовідносини, правосвідомість і правову культуру, законність і правопорядок тощо. Тобто система права і система законодавства разом входять в правову систему. Система права і система законодавства взаємообумовлюють і взаємодоповнюють одна одну, оскільки виражають (хоч і в різних формах) єдиний феномен – прово, та мають єдину мету – регулювання відносин між людьми.
1. Система права як внутрішня організація права Поняття системи права. Система права і правова система.
Відносини, в які вступають люди, об'єднання громадян, держава і суспільство знаходяться між собою в тісному взаємозв'язку, утворюючи єдине ціле. Відповідно і право, відображаючи суспільні відносини, їх стійкі ознаки, властивості, являє собою складну , цілісну систему.
Правова система як філософське поняття це певне цілісне явище, що складається з взаємопов'язаних частин (елементів), які взаємодіють між собою. Як ціле неможливе без його складових, так і окремі складові не можуть виконувати самостійні функції поза системою.
Відразу ж потрібно звернути увагу на те, що, незважаючи на подібність висловів, потрібно чітко розрізняти два поняття - «правова система» і «система права». Перше поняття , тобто "правова система" - це система всіх юридичних явищ , які існують у певній державі або групі однотипних держав, сюди входять - і власне саме право, і правова ідеологія, і судова (юридична) практика держави. Поняття «правова система» має істотне значення для характеристики права тієї або іншої країни. Звичайно, в цьому випадку говориться про «національну правову систему», наприклад, Росії, Великобританії, Китаю.
І ось стосовно тієї або іншої країни використання поняття «національна правова система» дуже важливо тому, що в ній поряд з власне правом можуть грати визначальну роль або судова (юридична) практика, або правова ідеологія, від чого в свою чергу залежить весь лад, «весь світ» правових явищ.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Система права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок