Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Юридичні особи публічного права

Юридичні особи публічного права

Назва:
Юридичні особи публічного права
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,31 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Курсова робота
Юридичні особи публічного права


План
Вступ
I. ПОНЯТТЯ ПУБЛІЧНОГО ПРАВА ТА ЦИВІЛЬНИХ ПРАВОВІДНОСИН
II. УЧАСТЬ ДЕРЖАВИ УКРАЇНИ, АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ, ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД У ЦИВІЛЬНИХ ПРАВОВІДНОСИНАХ
II. УЧАСТЬ ДЕРЖАВИ УКРАЇНИ, АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ, ТЕРИТОРІАЛЬНИХ ГРОМАД У ЦИВІЛЬНИХ ПРАВОВІДНОСИНАХ
Висновок
СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ


ВСТУП
Проблема розробки теоретичних основ регулювання суспільних відносин завжди гостро стояла перед юридичною наукою. Розвиток теорії права вимагає своєчасного переосмислення ряду категорій, виходу на новий рівень досліджень. Зокрема, йдеться про проблему участі юридичних осіб публічного права у цивільних правовідносинах. Суб'єктами публічного права в Україні є: держава Україна, Автономна Республіка Крим, територіальні громади, іноземні держави та інші. Актуальність обраної теми витікає із великого значення участі юридичних осіб публічного права у цивільних правовідношеннях.
Під час переходу України до ринкової економіки і кардинальному реформуванні соціально-економічних відносин нашого суспільства істотно збільшується роль кожного суб’єкта публічного права як регулятора цивільних правовідносин.
Предмет цивільного права є особисті немайнові та майнові відносини засновані на юридичній рівності, вільному волевиявленні та майновій самостійності їх учасників. Майнові відносини складаються з приводу конкретного реального і фізично існуючого майна. Ознаки майнових відносин, які є предметом цивільного права: товарно-грошовий, вартісний характер відносин, самостійність та автономність організаційно-майнового статусу учасників відносин, юридична рівність сторін та самостійність суб’єктів цивільного обігу.
Метою курсової роботи є аналіз такої найважливішої частини українського права як цивільного права в контексті участі в ньому юридичних осіб публічного права. В нашій країні цивільне право розвивалося не такими темпами, як в західних країнах, але проте до теперішнього часу в Україні вже створений міцний фундамент для формування і розвитку цивільного права.


I. ПОНЯТТЯ ПУБЛІЧНОГО ПРАВА ТА ЦИВІЛЬНИХ ПРАВОВІДНОСИН
Предмет і метод правового регулювання, на яких грунтують-ся поділ системи права на галузі, визначаються глибинним по-ділом права на дві підсистеми: приватну і публічну, відомі ще з часів Давнього Рима. За відомою формулою римського юриста Ульпіана, публічне право стосується становища держави [17, с. 135].
Публічне право — підсистема права, що регу-лює державні, міждержавні та суспільні відносини.
Предмет регулювання публічного права - сфера «державних справ»: сфера устрою і діяльності дер-жави як публічної влади, усіх публічних інститутів, апарату держави, адміністративних від-носин, державної служби, кри-мінального переслідування і відповідальності, принципів, норм і інститутів міждержавних відносин і міжнародних орга-нізацій і т.д.
Ознаки публічного права:
- регулює відносини між державними органами або між приватними особами і державою;
- забезпечує публічний інтерес — акцентує увагу на заборонах, обов'язках людей (підданих) перед державою;
- забезпечує одностороннє волевиявлення суб'єктів права;
- припускає широку сферу розсуду;
- містить норми загальні й безособові, що мають нормативно-орієнтувальний вплив;
- характеризується переваженням директивно-обов'язкових норм, розрахованих на ієрархічні відносини суб'єктів і субординацію правових норм і актів;
- широко використовує новітні технічні прийоми.
Метод публічного права – імперативний
Галузі права, у яких началом є публічне право:
конституційне,
адміністративне,
кримінальне,
фінансове, що включає бюджетне і податкове,
адміністративно-процесуальне;
кримінально-процесуальне,
міжнародне публічне, міжнародне гуманітарне право та ін.
Правова система України поділяється на підсистеми — галузі права. Однією з таких галузей є цивільне право. В рамках правової системи Украї-ни галузі права розрізняються за особли-востями їхніх предметів і методів право-вого регулювання. Проте можливі й інші варіанти поділу правової системи держа-ви на ті чи інші підсистеми.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Юридичні особи публічного права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок