Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Власність та її види

Власність та її види

Назва:
Власність та її види
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,55 KB
Завантажень:
275
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Зміст
Вступ…………………………………………………………………………………3
Розділ 1. Загальна характеристика права власності
Поняття права власності………………………………………………..4
Підстави виникнення та припинення права власності……………….9
Розділ 2. Види власності
2.1 Приватна власність……………………………………………………..17
2.2 Державна власність…………………………………………………….18
2.3 Комунальна власність………………………………………………….20
2.4 Право спільної власності………………………………………………21
Розділ 3. Засоби захисту права власності
3.1 Сутність захисту права власності……………………………………..24
3.2 Витребування майна власником з чужого незаконного володіння…25
3.3 Захист прав власника від порушень, не поєднаних з позбавленням
володіння…………………………………………………………….….32
3.4 Інші засоби цивільно-правового захисту права власності…………..33
Висновки…………………………………………………………………………...35
Список використаної літератури……………………………………………….36
Вступ
У кожній державі центральним правовим інститутом є інститут власності. Його регламентація визначає характер регулювання інших інститутів цивільного права. Серед численних нормативних актів в Україні щодо питань власності важливе місце займають Закон України "Про власність" та Цивільний кодекс України (розділ 2, глави 6-12).
Поведінка тих чи інших осіб може створювати загрозу для власності, суб’єктами якої вони не є. Це вимагає від держави брати на себе захист права власності, в тому числі й цивільно-правовими засобами.
Дана проблема виглядає особливо актуальною в зв’язку з процесами формування правової держави та багатоманіття форм власності в Україні. У статті 13 Конституції України записано: “Держава забезпечує захист прав усіх суб’єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки. Усі суб’єкти права власності рівні перед законом” [1].
Певною мірою захист права власності здійснюється за допомогою норм права, що належать до різних галузей законодавства. Скажімо, окремі види протиправної поведінки, що загрожує порушенню права власності, розглядаються кримінальним правом як злочини і передбачають застосування відповідних санкцій з боку правоохоронних органів.
В даній курсовій роботі ставиться мета визначити основи правового регулювання відносин власності в законодавстві України.
Окрему увагу в роботі приділено такій проблемі, як захист прав власності. Зараз ця проблема перебуває в центрі уваги багатьох правників-науковців, адже значення її зростає у зв’язку з економічними реформами.
Але насамперед в цій курсовій роботі розглядаються поняття власності та права власності, умови виникнення права власності та її види.
Розділ 1. Загальна характеристика права власності
1.1 Поняття власності права власності
Існування людини забезпечується головним чином завдяки суспільному виробництву, в процесі якого створюються необхідні для неї матеріальні блага (за винятком благ, безпосередньо створених природою). Звичайно ж функціонування такого виробництва неможливе без повної взаємодії людей. Тобто заради досягнення тих чи інших цілей суспільного виробництва і задоволення таким чином своїх потреб вони змушені вступати у відповідні взаємовідносини (суспільні відносини) між собою, які набувають насамперед виробничого забарвлення[12].
У найбільш узагальненій формі власність можна визначити як відносини між людьми з приводу привласнення матеріальних благ та встановлення влади над ними, приналежності їх конкретній особі. Саме ці відносини є рушійною силою суспільного виробництва, є його сутністю. Для того, щоб було що привласнювати необхідно насамперед належним чином підготувати предмети природи, створити нові матеріальні блага. Така діяльність людини стає ефективною і набуває для неї адекватної значимості лише в умовах певної самоорганізації суспільства. Для ізольованого індивіда привласнення такого значення не має, оскільки він позбавлений як можливості так і необхідності вступати у відносини з іншими індивідами йому подібними.
Першооснову усіх форм власності становлять економічні відносини привласнення матеріальних благ у процесі виробництва.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота на тему: Власність та її види

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок