Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття співучасті

Поняття співучасті

Назва:
Поняття співучасті
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
4,40 KB
Завантажень:
41
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Поняття співучасті


Співучастю у злочині є умисна спільна участь декількох суб’єктів злочину у вчиненні умисного злочину.
1. Співучасть у злочині є однією із форм злочинної діяльності, її специфіка полягає у тому, що: а) участь у вчиненні злочину двох або більше осіб обумовлює його підвищену суспільну-небезпеку; б) склад злочину виконується лише завдяки спільній діяльності всіх співучасників, в діяннях же окремих із них можуть бути відсутні всі ознаки злочину, вказані в статті Особливої частини КК.
Законодавче визначення поняття “співучасть” включає в себе такі ознаки: 1) наявність двох чи більше суб’єктів злочину, які беруть участь у вчиненні одного й того самого умисного злочину; 2) спільність їх участі у злочині; 3) умисний характер діяльності співучасників. Перші дві ознаки характеризують об’єктивну, а остання — суб’єктивну сторону співучасті.
2. Першою ознакою, яка з об’єктивної” сторони свідчить про наявність співучасті, є множинність учасників злочину. Закон говорить про “декількох суб’єктів злочину”, що передбачає участь у вчиненні злочину двох чи більше суб’єктів злочину (про поняття суб’єкта злочину див. коментар до ст. 18). Таким чином, участь у вчиненні одного й того ж умисного злочину двох чи більше осіб, які відповідно до закону не є суб’єктами злочину (наприклад, неосудних) не утворює співучасті у злочині. Це саме стосується і випадків, коли лише один із учасників вчинення такого злочину є суб’єктом злочину, а інші — ні. Вказане положення суттєво відрізняється від положень про співучасть КК 1960 р., який визначав співучасть як “умисну спільну участь двох або більше осіб у вчиненні злочину”, що давало змогу визнавати співучастю і відповідним чином оцінювати з позиції кримінального закону дії учасника групового злочину (наприклад, зґвалтування, грабежу тощо) і в тому разі, коли інші учасники через неосудність або недосягнення віку, з якого настає кримінальна відповідальність, не були притягнуті до кримінальної відповідальності.
Закон може передбачати різні ознаки суб’єкта злочину для різних учасників спільної злочинної діяльності. Це є характерним для складів злочинів, де виконавцем може бути лише спеціальний суб’єкт (для таких співучасників, як організатор, підбурювач, пособ-ник, наявність ознак спеціального суб’єкта не є обов’язковою: ними можуть бути осудні особи, які досягай віку, з якого може наставати
кримінальна відповідальність). Бути співучасником у злочинах, відповідальність за які законом установлена з 16 років, можуть особи, які досягай 16-річного віку, а в злочинах, відповідальність за які встановлена з 14 років, — особи, які досягай 14-річного віку. Що стосується злочинів, за вчинення яких встановлена відповідальність з іншого віку (наприклад, з 18 років), то співучасниками в таких злочинах можуть бути особи, які досягЛИ 16 років.
3. Спільна участь у вчиненні злоч”ину передбачає: 1) об’єднання окремих зусиль кожного співучасника у взаємообумовлену злочинну діяльність усіх співучасників; 2) те, що вчинюваний співучасниками злочин є єдиним для них усіх; 3) спрямування зусиль кожного співучасника на досягнення загального результату злочину; 4) причинний зв’язок між діянням всіх співучасників і загальним злочинним результатом. Спільна участь у вчиненні злочину може проявитися як у дії, так і в бездіяльності.
Головною рисою спільності дій (бездіяльності) співучасників є те, що дії (бездіяльність) кожного з них є складовою частиною загальної діяльності з вчинення злочину. Вони діють разом, роблячи кожний свій внесок у вчинення злочину. Дії (бездіяльність) кожного з учасників за конкретних обставин є необхідною умовою для вчинення злочинних дій (бездіяльності) іншим співучасником, а, зрештою, — необхідною умовою настання спільного злочинного результату. Прагнення досягти різні злочинні результати є підставою для невизнання співучастю у злочині участі двох або більше осіб у вчиненні одного посягання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Курсова робота на тему: Поняття співучасті

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок