Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Інститут приватної власності, право власності і похідні від нього.

Інститут приватної власності, право власності і похідні від нього.

Назва:
Інститут приватної власності, право власності і похідні від нього.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,01 KB
Завантажень:
158
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота з правознавства
Інститут приватної власності, право власності і похідні від нього.план
1. Вступ
2. Загальне поняття власності і права власності
3. Суб'єкти і засоби виникнення та припинення права власності громадян
3.1. Право державної власності.
3.2. Право колективної власності.
3.3. Право приватної власності
4. Об'єкти права приватної власності громадян.
5. Висновки
6. Список використаної літератури
7. Примітки


Вступ
Актуальность теми.
У кожній державі центральним правовим інститутом є інститут власності. Його регламентація визначає характер регулювання інших інститутів цивільного права. Серед численних нормативних актів в Україні щодо питань власності важливе місце займають Закон України "Про власність" від 7 лютого 1991 р. та Цивільний кодекс України (розділ 11). Радикальні економічні й політичні перетворення в суверенній і незалежній Україні мають на меті побудувати нову модель господарської системи. Її фундамент складають різноманітні форми власності відповідних суб'єктів, їх рівноправність і змагальність.
На мій погляд, правове регулювання відносин власності є одним з найважливіших напрямків нормативної діяльності держави. За допомогою права держава регулює належність тих або інших об'єктів власності певному суб'єкту – громадянину, колективу, державі; обсяг і зміст суб'єктивних повноважень власника, порядок та форми їхньої реалізації щодо різноманітних об'єктів; засоби правової охорони відносин власності.
Надзвичайно важливим елементом нового господарського механізму є ринок, який повинен перетворитися в поєднанні з державним регулюванням в активний інструмент, що сприяв би ефективній діяльності учасників суспільного виробництва. Серед основоположних нормативних актів, які складатимуть основу нової господарської системи, вирішальне значення належить цивільно-правовим законам, що передбачають нову систему видів і форм власності. яка відображає плюралізм відносин власності.  
Об'єктом дослідження поняття інституту приватної власності є також право власності і похідні від нього.
Мета роботи – вивчити дану тему.
Задачі дослідження:
  1. Вивчити навчальну літературу, що освітлює право власності та його види;
  2. Дослідити форми реалізації прав прав власності громадян;
  3. Провести дослідження об’єктів права приватної власності громадян.  
Структура та зміст курсової роботи на тему “Інститут приватної власності” зумовлена поставленою метою. Курсова робота складається з:
  – Вступу;
  – Глави 1;
  – Глави 2; –
Глави 3;
  – Списку літератури;
  – Приміток.


2. Загальне поняття власності і права власності
Існування людини забезпечується головним чином завдяки суспільному виробництву, в процесі якого створюються необхідні для неї матеріальні блага (за винятком благ, безпосередньо створених природою). Звичайно ж функціонування такого виробництва неможливе без повної взаємодії людей. Тобто заради досягнення тих чи інших цілей суспільного виробництва і задоволення таким чином своїх потреб вони змушені вступати у відповідні взаємовідносини (суспільні відносини) між собою, які набувають насамперед виробничого забарвлення.
Суспільне виробництво формує відповідну спрямованість взаємовідносин, сутність якої полягає у привласненні людиною (колективом людей) предметів природи і продуктів суспільного виробництва, що дає можливість індивіду ставитися до них «як до своїх, до власних». Цілком логічно, що коли для одного індивіда (суб'єкта) привласнене майно є «своє», то для іншого воно має бути «чуже» '. Однак привласнення, як правило, не може бути без відчуження. Тому варто погодитись з авторами, які вважають, що «власність одних людей чи їх колективів на майно невіддільно пов'язана з відчуженням даного майна від інших людей»'. Водночас подібне твердження не може бути в такій же мірі прийнятним, коли індивід привласнює результати власної праці. У такому разі привласнення майна одним індивідом не супроводжується відчуженням його від іншого індивіда.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Інститут приватної власності, право власності і похідні від нього.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок