Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Гарантії захисту підприємництва

Гарантії захисту підприємництва

Назва:
Гарантії захисту підприємництва
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,79 KB
Завантажень:
500
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Гарантії захисту підприємництва


ПЛАН
Стр.
ВСТУП 3
1. ПОНЯТТЯ ТА ВИДИ ЗАГАЛЬНИХ ГАРАНТІЙ ПРАВ ПІДПРИЄМЦІВ 4
1.1. Законодавче закріплення загальних гарантій прав підприємців 4
1.2. Класифікація загальних гарантій прав підприємців 7
2. ГАРАНТІЇ ЗАХИСТУ ПРАВ ПІДПРИЄМЦІВ 10
2.1. Загальна характеристика основних способів захисту прав підприємців 10
2.2. Гарантії захисту прав підприємців від монополізму та недобросовісної конкуренції 13
3. ГАРАНТІЇ ПРАВА ПІДПРИЄМЦІВ НА ОБ'ЄДНАННЯ 19
4. ДЕРЖАВНА ПІДТРИМКА ПІДПРИЄМНИЦТВА 30
5. ОСНОВНІ НАПРЯМКИ ДЕРЕГУЛЮВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМЦІВ 35
5.1. Спрощення порядку створення, реєстрації та ліквідації суб‘єктів підприємницької діяльності 35
5.2. Спрощена система оподатковування, бухгалтерського обліку і звітності як гарантія прав підприємців 41
5.3. Лімітування перевірок та контролю за діяльністю підприємців 47
ВИСНОВОК 53
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 54


ВСТУП
Проголосивши у ст.42 Конституції України право кожного на підприємницьку діяльність, держава гарантує вільний вибір такої діяльності, вільне розпорядження прибутком, забезпечує свободу конкуренції між підприємцями, захищає права споживачів від проявів несумлінної конкуренції та монополізму в будь-яких сферах підприємницької діяльності, здійснює контроль за якістю і безпечністю продукції та усіх видів послуг і робіт.
Однак, на сьогоднішній день підприємець, незважаючи на численність нормативних актів, які повинні були б регулювати цей вид діяльності, знаходяться у вельми складному становищі. Потребують вирішення безліч проблем, що перешкоджають ефективному здійсненню підприємницької діяльності. Однією з основних є дерегулювання підприємницької діяльності. Це питання тісно пов’язано з загальними гарантіями прав підприємців та державним регулюванням підприємницької діяльності. Втручання державних органів в підприємницьку діяльність досягло таких меж, що були створені бар’єри, які стримують її розвиток. В той час коли держава повинна підтримати підприємництво створювати для нього умови для ефективної зовнішньоекономічної діяльності, сприяти інформаційному забезпеченню суб‘єктів бізнесу, підтримувати підприємців в забезпеченні і збуті продукції, готувати кадри для сфери підприємництва.
У зв’язку з цим, основним завданням даної роботи буде з’ясування суті та значення загальних гарантій прав підприємців. Для його вирішення на думку автора необхідно перш за все з’ясувати наскільки законодавством закріплені такі гарантії, що до них відносять та як класифікують. Крім цього дослідженню підлягають такі проблеми, як захист добросовісної конкуренції, спрощений порядок створення та державної реєстрації підприємців, а також спрощена система оподаткування.


1. ПОНЯТТЯ ТА ВИДИ ЗАГАЛЬНИХ ГАРАНТІЙ ПРАВ ПІДПРИЄМЦІВ
1.1. Законодавче закріплення загальних гарантій прав підприємців
Згідно ст. 47 ГК України держава гарантує усім підприємцям, незалежно від обраних ними організаційних форм підприємницької діяльності, рівні права та рівні можливості для залучення і використання матеріально-технічних, фінансових, трудових, інформаційних, природних та інших ресурсів [2].
Забезпечення підприємця матеріально-технічними та іншими ресурсами, що централізовано розподіляються державою, здійснюється з метою виконання підприємцем поставок, робіт чи послуг для державних потреб.
Держава гарантує недоторканність майна і забезпечує захист майнових прав підприємця. Вилучення державою або органами місцевого самоврядування у підприємця основних і оборотних фондів, іншого майна допускається відповідно до статті 41 Конституції України на підставах і в порядку, передбачених законом [1].
Збитки, завдані підприємцю внаслідок порушення громадянами чи юридичними особами, органами державної влади чи органами місцевого самоврядування його майнових прав, відшкодовуються підприємцю відповідно до цього Кодексу та інших законів.
Підприємець або громадянин, який працює у підприємця по найму, у передбачених законом випадках може бути залучений до виконання в робочий час державних або громадських обов'язків, з відшкодуванням підприємцю відповідних збитків органом, який приймає таке рішення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Курсова робота на тему: Гарантії захисту підприємництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок