Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Цивілістична теорія юридичних осіб (поняття, особливості правосуб’єктності, класифікація)

Цивілістична теорія юридичних осіб (поняття, особливості правосуб’єктності, класифікація)

Назва:
Цивілістична теорія юридичних осіб (поняття, особливості правосуб’єктності, класифікація)
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
36,05 KB
Завантажень:
271
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
 
 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
“Цивілістична теорія юридичних осіб (поняття, особливості правосуб’єктності, класифікація)”
 
 


ЗМІСТ
Вступ ..................................................................................................................... 3 - 5
Розділ 1. Поняття юридичної особи .............................................................. 6 - 18
1.1 Теорії юридичної особи ....................................................................... 6 - 12
1.2 Ознаки юридичної особи ................................................................... 12 - 18
Розділ2. Правосуб’єктність юридичних осіб ............................................. 19 - 29
2.1 Правоздатність юридичної особи ..................................................... 19 - 22
2.2 Дієздатність юридичної особи .......................................................... 22 - 25
2.3 Межі здійснення правосуб’єктності юридичними особами
України за кордоном ............................................................................... 25 - 29
Розділ 3. Класифікація юридичних осіб ..................................................... 30 - 46
3.1 Комерційні юридичні особи .............................................................. 30 - 36
3.2 Некомерційні юридичні особи .......................................................... 36 - 42
3.3 Інші критерії класифікації ................................................................. 42 - 46
Висновок .......................................................................................................... 47 - 50
Список використаних джерел ..................................................................... 51 - 52
Додатки
вступ
На сьогоднішній день сучасну ринкову економіку не можливо уявити собі без категорії юридичної особи і досить широкого спектра організаційно-правових форм суб’єктів цивільного обігу. Поява цих правових інститутів багато в чому обумовлена тими ж причинами, що й виникнення і генезис права, а зокрема ускладненням соціальної організації суспільства, розвитком економічних, а в подальшому і ринкових відносин і, як наслідок цього змінами суспільної свідомості. На визначеному етапі суспільного розвитку правове регулювання відносин за участю одних тільки фізичних осіб як єдиних суб’єктів цивільного обігу виявляється недостатнім для суспільних і економічних відносин, які розвиваються дуже швидкими темпами.
Інститут юридичної особи в цивільному законодавстві обумовлений становленням товарно-грошових відносин у ринковій економіці, суспільним розподілом праці, необхідністю включення до цивільного обороту майна держави, кооперативів, громадських та інших організацій. З метою найбільш ефективного і раціонального використання державного майна воно, за загальним правилом розподіляється і закріплюється за окремими державними підприємствами, установами та організаціями. Наділення підприємств і об’єднань майном, надання їм господарської самостійності є неодмінною передумовою здійснення господарського розрахунку, вчинення правових актів по реалізації продукції, розпорядження грошовими коштами, тобто виступу в обороті як суб’єкта цивільних прав та обов’язків.
Ця обставина й обумовлена виникненням в цивільному обігу такого феномену. Як юридична особа, яка в свою чергу здобула статус суб’єкта права. Саме тому закономірним етапом розвитку правової доктрини являється звернення багатьох вчених-цивілістів до проблеми розробки і обґрунтування теорій сутності юридичних осіб.
На сьогодні не існує усталеної точки зору щодо виникнення поняття юридичної особи, хоча теорій розроблено досить таки багато. Це, зокрема: теорія фікції, персоніфікованої цілі, органічна теорія, реалістична, теорія колективу, держави, директора. Головне питання, яке є дискусійним уже понад 150 років, полягає у тому, хто є носієм властивостей юридичної особистості.
Поняття юридичної особи у новому ЦК України визначає ст. 80, відповідно до якої юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку, наділена цивільною правоздатністю і дієздатністю, яка може бути позивачем і відповідачем у суді.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Курсова робота на тему: Цивілістична теорія юридичних осіб (поняття, особливості правосуб’єктності, класифікація)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок