Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Джерела трудового права

Джерела трудового права

Назва:
Джерела трудового права
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
22,79 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Джерела трудового права


ЗМІСТ
ВСТУП.............................................................................................................................3
РОЗДІЛ І.
Поняття джерел трудового права України, їх класифікація..………………..............5
РОЗДІЛ II.
Конституція України як основне джерело трудового права України........................8
РОЗДІЛ ІІІ
Кодекс законів про працю України та інші законодавчі акти, що регулюють трудові відносини......................................................................................................... 12
РОЗДІЛ IV.
Міжнародно-правові акти про працю..........................................................................17
РОЗДІЛ V.
Значення рішень Конституційного Суду України та керівних роз'яснень Пленуму Верховного Суду України для однакового застосування судами чинного законодавства про працю..............................................................................................21
РОЗДІЛ VІ
Підзаконні правові акти, локальні правові норми, що регулюють трудові відносини........................................................................................................................25
ВИСНОВОК.................................................................
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ.......................................................................
ВСТУП
Особливості галузі трудового права виявляються в його джерелах. Джерела трудового права є результатом правотворчості державних органів та безпосереднього творення права самим народом. Причому така правотворчість має особливий характер, оскільки вона закріплює одні з найважливіших суспільних відносин - трудові відносини.
Джерела трудового права різноманітні й досить відмінні у різних країнах світу. Відмінності здебільшого пов'язані з різними підходами до розуміння права в цілому, з існуванням різних моделей правових систем. У країнах з так званою континентальною, або романо-германською моделлю правових систем головними джерелами права є законодавчі акти. Історичні витоки цієї моделі в країнах континентальної Європи, серед яких слід відмітити і нашу державу. Іншою моделлю є англосаксонська, або англо-американська модель правових систем. У країнах, право яких віднесене до цієї моделі, важливе місце серед юридичних джерел займають судові прецеденти.
Суспільні відносини, що виникають при використанні праці, потребують правового регулювання. Відбувається правотворчість, яка оформляється прийняттям відповідних юридичних норм, що знаходять вираз у формі державних актів органів законодавчої влади, актів вищих органів державного управління, уповноважених видавати такі акти в межах їх компетенції, актів управління конкретних підприємств, установ, організацій за погодженням з трудовими колективами або їх представницькими органами, актів застосування чинного законодавства.
Конкретні форми виразу права залежить від ступеню важливості суспільних відносин, що ними регулюються, галузевої належності, компетенції органу, що здійснює правотворчість. Це можуть бути закони, укази, постанови, інструкції, накази, інші нормативно-правові акти, такі як положення, наприклад, про преміювання, правила, такі як Правила внутрішнього трудового розпорядку.
Право — це діалектична сукупність суб'єктивних прав і об'єктивних правил поведінки людини в суспільстві, які історично склались і визначені соціальними та матеріальними умовами життя суспільства.
Законодавство ж становить собою сукупність обов'язкових правил поведінки, що санкціонуються і забезпечуються державою або встановленими нею суб'єктами нормотворчості і одержують зовнішній вираз у певному, чіткому, формально-визначеному виді.
Джерело права - це форма ( спосіб ) існування правових норм, яка перетворює право ( як волю ) в об'єктивовану реальність. Право як об'єктивована реальність існує в певних формах. Без такої об'єктивації державна воля народу не може стати матеріальною рушійною силою, яка творить право. Творення права - явище надзвичайно складне і багатогранне.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Джерела трудового права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок