Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Кримінально-процесуальна форма

Кримінально-процесуальна форма

Назва:
Кримінально-процесуальна форма
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,29 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Кримінально-процесуальна форма


ПЛАН
Стр.
ВСТУП 3
1. ПОНЯТТЯ КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНОЇ ФОРМИ 4
2. ПОСЛІДОВНІСТЬ СТАДІЙ КРИМІНАЛЬНОГО ПРОЦЕСУ ЯК НЕОБХІДНА УМОВА ДОТРИМАННЯ ПРОЦЕСУАЛЬНОЇ ФОРМИ 6
3. ДОКУМЕНТУВАННЯ ЯК ФОРМА КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ 12
3.1. Поняття процесуального документу 13
3.2. Структура процесуальних документів 15
3.3. Вимоги до окремих процесуальних документів 20
3.4. Мова і стиль процесуальних документів 24
ВИСНОВОК 28
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 30


ВСТУП
Кримінально-процесуальне право встановлює порядок провадження у кримінальних справах: послідовність стадій і умов переходу справи з однієї стадії в іншу, умови, що характеризують провадження у конкретній стадії, підстави, умови і порядок здійснення слідчих і судових дій, зміст і форму рішень, які можуть бути винесені. Цей порядок провадження у справі в цілому або окремих процесуальних дій прийнято називати процесуальною формою.
Процесуальна форма (порядок) здійснення окремих процесуальних дій регламентована законом (наприклад, порядок провадження виїмки і обшуку – ст. 183, 184 КПК України, очної ставки – ст. 173 КПК України, порядок допиту обвинуваченого – ст. 143 КПК України). Регламентація процесуальної форми включає вказівку на ціль дії, його учасників, їх права і обов'язків, послідовності дій, закріплення проведеної дії у відповідному документі і його реквізити.
Не можна недооцінювати важливість процесуальної форми, оскільки її недотримання тягне за собою певні правові наслідки, у тому числі визнання доказу недопустимим (наприклад – проведення обшуку без понятих), що може призвести до проголошення виправдувального вироку, заснованого не на встановленій невинності підсудного, а на недоведеній його вині внаслідок виключення визнаних недопустимими доказів обвинувачення із списку доказів у даній кримінальній справі.
Таким чином, значення процесуальної форми, її соціальна цінність полягають в тому, що вона забезпечує режим законності в процесі, створює умови для достовірних висновків у справі, містить гарантії захисту прав і законних інтересів осіб, що беруть участь в справі, сприяє виховній дії процесу.


1. ПОНЯТТЯ КРИМІНАЛЬНО-ПРОЦЕСУАЛЬНОЇ ФОРМИ
Усі дії учасників процесу здійснюються у визначеному законом порядку, з додержанням передбачених законом умов і послідовності, тобто згідно з процесуальною формою.
Кримінально-процесуальна форма судочинства повинна забезпечувати як можливість встановлення об'єктивної істини, так і надійний захист прав і свобод людини, справедливість прийнятих рішень.
Процесуальна форма — це відповідні змісту й принципам кримінального процесу, передбачені кримінально-процесуальним правом умови, послідовність та порядок діяльності учасників процесу, засоби реалізації ними своїх прав, свобод і обов'язків, процедура здійснення окремих процесуальних дій та прийняття юридичних рішень, а також режим документування процесуальної діяльності, покликані забезпечити розв'язання завдань і досягнення мети кримінального процесу.
Процесуальна форма сприяє реалізації ідей правової держави у сфері правосуддя, виступає гарантом захисту прав і свобод людини. Якщо в правовій державі стосовно громадян доцільно реалізується ідея — "дозволено все, що не заборонено законом", то стосовно учасників процесу, які мають розпорядчі повноваження, повинен діяти принцип — "дозволено лише те і лише в такій формі, що і як передбачено законом". Такий підхід обмежує правом владу як взагалі, так і в кримінальному процесі зокрема, забезпечує верховенство закону в сфері правосуддя.
Процесуальна форма покликана забезпечити встановлення об'єктивної істини у справі та правильне застосування закону.
Процесуальна форма створює детально врегульований, обов'язковий, стабільний та захищений державою правовий режим провадження у кримінальних справах, який покликаний забезпечувати істину, свободу і справедливість.
Процесуальна форма повинна відповідати вимогам: доцільності (забезпечувати швидке, безпомилкове й ефективне правосуддя); простоти (бути вільною від непотрібних бюрократичних формальностей); надійності (гарантувати досягнення істини й справедливості); толерантності (забезпечувати повагу до прав і свобод людини), ясності, моральності та етичності.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему: Кримінально-процесуальна форма

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок