Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття абсолютних та відносних правовідносин

Поняття абсолютних та відносних правовідносин

Назва:
Поняття абсолютних та відносних правовідносин
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,30 KB
Завантажень:
303
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Поняття абсолютних та відносних правовідносин


ПЛАН
Стр.
ВСТУП 3
1. ПОНЯТТЯ АБСОЛЮТНОГО І ВІДНОСНОГО ПРАВА 4
2. ЗМІСТ АБСОЛЮТНОГО ПРАВОВІДНОШЕННЯ 10
3. ПОНЯТТЯ ВІДНОСНИХ ПРАВОВІДНОСИН ТА
ПРОБЛЕМА ЇХ «ЗОВНІШНЬОЇ» ДІЇ 20
ВИСНОВОК 24
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ 26


ВСТУП
Цивільне право як галузь права та юридична наука має свій предмет, до якого належать ті правовідносини, які відповідно регулюються чи вивчаються даною галуззю.
Як відомо, не будь-які відносини, що склались у суспільстві, регулюються нормами права. У правове поле потрапляють тільки найважливіші суспільні відносини.
Як і будь-які інші правовідносини у державі, цивільні правовідносини мають загальні, спільні з іншими ознаки, однак є і відмінності, за допомогою яких їх відмежовують від адміністративних, конституційних правовідносин за своїм суб’єктним та об’єктним складом, за юридичними фактами, які призводять до виникнення, зміни та припинення цих правовідносин.
Визначення цих особливостей на нашу думку є необхідним для розуміння місця та ролі цивільного права серед інших галузей права України. Крім того, розвиток суспільних відносин та зміна пріоритетних напрямків розвитку суспільних та економічних відносин у державі призводить в свою чергу до змін змісту цивільних правовідносин. Мова йде про розширення суб’єктного та об’єктного складу а також про збільшення числа юридичних фактів, в результаті яких виникають, змінюються чи припиняються цивільні правовідносини. Це перш за все пов’язано з дозвільним методом регулювання цивільних правовідносин, тобто “дозволено те, що не заборонено законодавством”.
Ці та інші обставини зумовлюють необхідність наукового дослідження даної проблеми.


1. ПОНЯТТЯ АБСОЛЮТНОГО І ВІДНОСНОГО ПРАВА
Речові права традиційно вважаються абсолютними, тобто такими, що покладають на всіх третіх осіб пасивний обов'язок не перешкоджати управомоченому в здійсненні його права. Коли швидке речове право накладає обов'язок на всіх осіб, то і порушене воно може бути будь-якою з них, а його носію, відповідно, надається абсолютний, діючий erga omnes захист. В цьому бачиться щонайперше як наслідок визнання речових прав абсолютними. Крім того, абсолютність речових прав виявляється в так званому праві наступництва, через яке зміна власника майна жодним чином не впливає на існування і зміст обмежених речових прав на це майно. І це недивно, адже носії таких прав полягають не у відносному правовідношенні з власником, а в абсолютному - зі всіма підлеглими даній правовій системі особами, в число яких входять і колишній, і новий власники.
Існує, правда, і інше уявлення про абсолютні права, в рамках якого вони протиставляються не відносним, а обмеженим. Це уявлення найбільш поширено в країнах романської правової сім'ї і бере свій початок, ймовірно, від формулювання ст. 544 Французького ЦК (далі ФЦК): «Власність є право користуватися і розпоряджатися речами найбільш абсолютним чином...», проте і німецькій цивілістичній доктрині відомий розподіл речових прав на абсолютні і відносні. Ототожнення абсолютності і повноти права приводить сучасних дослідників до висновку про те, що число обмежень (передусім адміністративних) в здійсненні права власності позбавляє його абсолютного характеру. Очевидно, що даний підхід до поняття абсолютного права аніскільки не допомагає нам у вирішенні задачі розмежування речових і зобов'язальних прав. Обсяг того або іншого права, зрозуміло, має значення, проте щоб уникнути термінологічної плутанини по цьому критерію варто було б виділяти не абсолютні і відносні, а повні і обмежені права, як це роблять деякі сучасні західноєвропейські юристи. Надалі в даній роботі абсолютні права будуть протиставлятися відносним, а підставою цього розподілу буде виступати не повнота або обмеженість права змісту того або іншого права, а невизначеність або визначеність зобов'язаних суб'єктів правовідношення [25, c. 52].
Необхідно зазначити, що і в рамках традиційного підходу до поняття абсолютних прав є деякі відмінності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Поняття абсолютних та відносних правовідносин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок