Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Підвідомчість і підсудність цивільних справ

Підвідомчість і підсудність цивільних справ

Назва:
Підвідомчість і підсудність цивільних справ
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,14 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Підвідомчість і підсудність цивільних справ


зміст
ВСТУП ....................................................................................................................... 2
РОЗДІЛ 1. ПІДВІДОМЧІСТЬ СПРАВ СУДОВИМ ОРГАНАМ .......................... 4
1.1.Поняття підвідомчості та її види ........................………………….…… 4
1.2. Правила визначення підвідомчості .........................……………….….. 7
РОЗДІЛ 2. ПІДСУДНІСТЬ ЦИВІЛЬНИХ СПРАВ .............................................. 10
2.1. Поняття і види підсудності .....................…………………………….. 10
2.2. Передача справи до іншого суду ........................…………………….. 22
ВИСНОВКИ ............................................................................................................. 25
СПИСОК ВИКОРИСТАНИХ ДЖЕРЕЛ ............................................................... 28
ВСТУП
Актуальність теми даної курсової, як і будь-якої теми з дисципліни Цивільно процесуальне право полягає в тому, що в зв’язку з прийняттям Верховною Радою України нового Цивільно Процесуального Кодексу України було замінено старий кодекс який був прийнятий ще за часи СРСР. Тому багато норм були змінені, якісь зникли взагалі. Новий кодекс підлаштував цивільно-процесуальне законодавство під вимоги сьогодення.
Також важливо буде дізнатися які справи суди розглядають в порядку цивільного судочинства, і які органи крім судів мають право вирішувати цивільні справи, та які справи віднесені законом до їх ведення.
Немаловажне значення буде дізнатися про те, для чого цивільним процесуальним законодавством уводиться категорія підсудності, які суди компетентні розглядати цивільні справи, вивчити поняття підсудності, та дізнатися які є види підсудності. Потрібно також чітко визначити підстави передачі справи з одного суду до іншого.
Над даною проблемою працювали такі вчені:
Чорнооченко С.І., Бойко М.Д., Співак В.М., Хазін М.А., проф. Комарова В.В., П.І. Шевчук працював над застосуванням судами цивільного і цивільного процесуального законодавства. Немировська О. досліджувала які саме зміни в підвідомчості і підсудності цивільних справ несе заміна старого ЦПК новим.
Мета роботи вивчити поняття підвідомчості та підсудності, їх види, та визначити компетенцію цивільних судів.
Мета зумовила постановку та розв’язання завдань:
? підвідомчість справ судовим органам;
? поняття підвідомчості та її види;
? правила визначення підвідомчості;
? підсудність цивільних справ;
? поняття і види підсудності;
? передача справи до іншого суду.
Об’єкт дослідження це правовідносини, які виникають під час з’ясування підвідомчості справ судам, та розгляду судами справ в порядку цивільного судочинства.
Предмет дослідження. Це насамперед Конституція України, Цивільно Процесуальний Кодекс України, Закон України “Про судоустрій України”, Постанова Пленуму Верховного Суду України “Про застосування Конституції України при здійсненні правосуддя”.
Методи. При написанні курсової ми використовували такі методи: порівняння, аналізу, опису, синтезу.
Користуючись методом порівняння ми порівнювали старий ЦПК з новим, також проводили аналіз деяких розбіжностей нового ЦПК зі старим, порівнювали норми ЦПК з нормами інших нормативно – правових актів, а сме Положення про товариські суди та ін. Аналізували який вплив на Цивільно – процесуальне законодавство має Конституція України, тут ми користувалися постановою Пленуму Верховного Суду України від 1 листопада 1996 р. “Про застосуванняКонституції України при здійсненні правосуддя”
Структура роботи. Роботу складають вступ, основна частина, до якої входить два розділи, чотири підрозділи, висновки, список використаних джерел. Загальний обсяг роботи складає 29 сторінок, список використаних джерел становить двадцять три найменувань.
Розділ 1
ПІДВІДОМЧІСТЬ СПРАВ СУДОВИМ ОРГАНАМ
1.1. Поняття підвідомчості та її види
Під підвідомчістю розуміють розмежування компетенції між органами держави. Компетенція суду в здійсненні правосуддя по розгляду і вирішенню певної категорії питань називається підвідомчістю судових органів або судовою юрисдикцією.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Підвідомчість і підсудність цивільних справ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок