Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Обласні державні адміністрації як суб’єкти адміністративного права

Обласні державні адміністрації як суб’єкти адміністративного права

Назва:
Обласні державні адміністрації як суб’єкти адміністративного права
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,69 KB
Завантажень:
486
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
КУРСОВА РОБОТА
на тему:
Обласні державні адміністрації як суб’єкти адміністративного права


Вступ
1. Поняття, призначення та принципи діяльності обласної державної адміністрації
2. Види повноваженнь обласної державної адміністрації.
Характеристика повноваженнь обласної державної адміністрації у сфері забезпечення законності, прав і свобод громадян
3. Відносини обласної державної адміністрації з органами місцевого самоврядування.
Висновки.
Перелік використаної літератури та нормативних джерел


Вступ
Насамперед, лише зауважимо, що становлення суверенної незалежної України та швидка зміна політичних, соціально-економічних умов розвитку держави і суспільства - все це обумовлює, не тільки перманентний, а й інтенсивний правотворчий процес, у тому числі і в області адміністративного законодавства. Наприклад, введення в дію Закону України "Про місцеві державні адміністрації" № від 09 квітня 1999р., спричинило за собою відміну чотирьох попередніх Указів Президента у цієї сфері (у тому числі Указ № 760/95 від 21.08.1995р.). У свою чергу, останні зміни до вищеназваного Закону були затверджені Рішенням Конституційного Суду лише 4 грудня 2001р.
Тепер до головного. Учбовою метою даної роботи є розкриття теми “обласних державних адміністрацій як суб’єктів адміністративного права”. Тому, спочатку, слід визначитись з деякими базовими термінами, предметом та об’єктом дослідження.
Варто зауважити, що адміністративне право - це самостійна галузь правової системи України. Галузі права відрізняються друг від друга по предмету і методу правового регулювання. Зокрема, цивільному праву властиве регулювання цивільних правовідносин (майнових і зв'язаних з ними особистих немайнових прав), карному праву - регулювання відносин, зв'язаних зі злочином і покаранням. Конституційне право, як провідна га-лузь, “закріплює основні принципи організації та функціонування виконавчої влади, місце її суб'єктів у державному механізмі, правові основи їх фор-мування і взаємовідносин з суб'єктами інших гілок єдиної державної влади; права і свободи людини і громадянина, значна частина яких практично реалізується у сфері дер-жавного управління. Отже, норми конституційного права є основою для вироблення адміністративно-правових норм. Адміністративне право їх деталізує і конкретизує. При цьому воно визначає правовий механізм реалізації прав і свобод громадян, компетенцію різних ланок системи ви-конавчої влади; адміністративно-правовий статус конкрет-них учасників управлінських відносин і адміністративно-правові засоби їх захисту; форми і методи державно-управ-лінської діяльності, основи її галузевої і міжгалузевої, регіональної і місцевої організації тощо”1.
“Сам термін "адміністративне" у перекладі з латинської означає "управління". Тому словосполучення "адміністра-тивне право" цілком закономірно можна трактувати як "управлінське право"
Колпаков В. К., Адміністративне право України, Підручник, Київ, Юрінком Інтер,
1999р.
. Іншими словами, адміністративне право це – “регулятор суспільних відносин, що складаються у сфері публічного (державного) управління”.
У широкому значенні термін “управління”, як “діяльність по керівництву або впливу”, включає такі компоненти: суб’єкт, об’єкт, керуючий вплив, зворотні зв’язки.
Сутністю управління є вплив суб’єкта на об’єкт, зміна об’єкта по уявленню суб’єкта (зміна поведінки об’єкта, яка вигідна суб’єкту). “Суб'єкти управління через волю вплива-ють на поведінку, а через поведінку — на суспільні відно-сини та соціальні процеси. Звідси випливає, що управлін-ня є способом (формою) реалізації (прояву) влади”1.
У даному випадку “суб’єктом адміністративного права” виступає “обласна державна адміністрація”. Її поняття, призначення, та принципи діяльності будуть складати предмет дослідження цієї курсової роботи, а об’єктом дослідження стануть ті самі соціальні (суспільні) відносини які підлягають регулюванню.
У самому широкому розумінні, “обласна державна адміністрація” здійснює виконавчу владу у відповідній територіальній одиниці (області) України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Обласні державні адміністрації як суб’єкти адміністративного права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок