Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Теоретико-правові проблеми боротьби з кіберзлочинами

Теоретико-правові проблеми боротьби з кіберзлочинами

Назва:
Теоретико-правові проблеми боротьби з кіберзлочинами
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
10,31 KB
Завантажень:
260
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Теоретико-правові проблеми боротьби з кіберзлочинами
 


У сфері нових суспільних відносин — інформаційних — в останні десятиліття відбуваються найбільш істотні зміни. Суть переходу від індустріального суспільства до суспільства інформаційного полягає саме в сукупності процесів, пов’язаних з автоматизованою обробкою, пошуком, зберіганням і передачею зростаючого потоку інформації в усі сфери суспільного життя.
Це загострило потребу у необхідності правового регулювання відносин у сфері використання телекомунікаційних систем для прискорення процесів інформатизації українського суспільства і подолання відставання від інших країн.
З розвитком глобальної інформаційної мережі Internet і формування нових економічних технологій (торгівля через “віртуальні” магазини, брокерські операції, кібербанки тощо) з’явилися нові види злочинів — “кіберзлочини” (cibercrime). Кіберзлочинність і її наслідки являють собою нову форму антигромадської поведінки, що лише нещодавно одержала визнання як явище, яке представляє собою загальну загрозу безпеці і нормальному функціонуванню суспільства. За оцінками вітчизняних і зарубіжних фахівців, розв’язання проблем попередження і розслідування злочинів даного виду являє собою складне завдання для правоохоронних органів, тому що тільки 10% розкритих злочинів у сфері комп’ютерної інформації можуть бути виявлені своєчасно, тоді як 90% з них виявляються тільки випадково [1]. Наведені дані красномовно свідчать про високий рівень латентності таких видів злочинів. Державні і комерційні структури, які зазнали нападу, не дуже схильні афішувати наслідки таких дій. Частково це підтверджується і статистичними даними у нашій країні. Так, за даними Управління оперативної інформації МВС України у 1997 р. за ст.1981 “Порушення роботи автоматизованих систем” Кримінального Кодексу України (КК) було порушено 12 кримінальних справ, а в 1998 р. — 15. Це свідчить про складність у розслідуванні злочинів цієї категорії, а також недосконалості організаційно-правового захисту інформації в автоматизованих системах.
Поняття “кіберзлочин” молоде і утворено сполученням двох слів: кібер і злочин. Термін “кібер” має на увазі поняття кіберпростору (у літературі частіше зустрічаються терміни “віртуальний простір”, “віртуальний світ”) і означає (відповідно до визначення в книзі “Новий словник хакера” Ерика С. Реймонда) “інформаційний простір, що моделюється за допомогою комп’ютера, у якому існують визначеного роду об’єкти або символічне уявлення інформації — місце, у якому діють комп’ютерні програми і обробляються дані” [2]. Не випадково термін “кіберзлочин” узято в лапки і подальше його вживання потребує деякого пояснення. Справа в тому, що кіберзлочини не підпадають під дію чинного КК України, а тому цей термін буде вживатися нами без лапок як соціальний феномен, відомий всьому світові.
З моменту проголошення державної незалежності України формується національна система законів та підзаконних актів щодо правового регулювання суспільних інформаційних відносин та процесу інформатизації з урахуванням темпів їх розвитку та проникнення в різні сфери суспільної діяльності.
Для упорядкування та врегулювання інформаційних відносин на державному рівні виникла потреба юридично визначитись в найбільш важливих правових нормах поведінки їх учасників, у тому числі запобігання та боротьби з правопорушеннями, пов’язаними з використанням глобальної мережі Internet. У свою чергу це зумовило необхідність відокремлення та фіксування в національному праві напрямку, який сьогодні має назву “комп’ютерне право”, метою якого є втілення в життя державної політики в умовах становлення та розвитку інформатизації країни: створення інформаційних ресурсів, їх обігу та поширення, споживання, зберігання та захисту тощо.
Термін “комп’ютерне право” виник у промислово розвинутих країнах у середині нашого століття у зв’язку з широким впровадженням засобів обчислювальної техніки та інших, пов’язаних з ними технічних засобів, у різних сферах суспільної діяльності, приватному житті і формуванням відносин, які виникають у процесі виробництва та використанням нових інформаційних технологій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Курсова робота на тему: Теоретико-правові проблеми боротьби з кіберзлочинами

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок