Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Нагляд прокурора за виконанням законів органами дізнання і досудового слідства.

Нагляд прокурора за виконанням законів органами дізнання і досудового слідства.

Назва:
Нагляд прокурора за виконанням законів органами дізнання і досудового слідства.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,19 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
К У Р С О В А Р О Б О Т А
Нагляд прокурора за виконанням законів органами
дізнання і досудового слідства.


П Л А Н
Вступ
1. Сутність та значення прокурорського нагляду за виконанням законів органами дізнання і досудового слідства.
2. Повноваження прокурора по здійсненню нагляду за виконанням законів органами дізнання та досудового слідства.
3. Перевірка прокурором справи з обвинувальним висновком та прийняття по ній рішення.
4. Порядок направлення прокурором справи з обвинувальним висновком до суду.
5. Строк розгляду прокурором справ, що надійшли від органів дізнання або слідчого.
6. Організація прокурорського нагляду за додержанням законів органами, які проводять дізнання та досудове слідство.
Висновок
Список використаної літератури
ВСТУП
При здійсненні в Україні великомасштабних перетворень, спрямованих на зміцнення демократії й створення правової держави - проходить і переоцінка цінностей в економічній, соціальній, управлінській, духовній та інших сферах життя суспільства. Однією з головних проблем громадського розвитку є зміцнення законності та правопорядку.
Це висуває на перший план завдання забезпечення законності, захисту прав і законних інтересів громадян, верховенство закону. Криміногенна ситуація в державі набирає загрозливого характеру і все далі погіршується. Зростає протидія силам правопорядку.
Майже повсюдно, особливо у великих промислових центрах, збільшується кількість небезпечних злочинів, поєднаних з насильством, жорстокістю й цинізмом. Злочинність стає більш організованою. Вона є одним з головних факторів, що негативно впливають на забезпечення правопорядку і внутрішньої безпеки держави. Характерною ознакою суспільних відносин стала зневага до законів та їх ігнорування.
На стан законності та правопорядку негативно впливає також відсутність чіткого механізму виконання законів, що поряд з халатністю, безвідповідальністю та низькою дисципліною створює сприятливе середовище для пограбування і держави, для корупції, хабарництва, інших службових злочинів, формує негативну думку в суспільстві.
З прийняттям Конституції України 28 червня 1996 року в нашій державі визначився і гарантується принцип верховенства права.
Питанням регламентації діяльності прокуратури присвячено сьомий розділ Конституції, де в ст.121 вказано, що вона становить єдину систему, на яку покладається:
І) підтримання державного обвинувачення в суді;
2) представництво інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом,
3) нагляд за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство;
4) нагляд за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов'язаних з обмеженням особистої свободи громадян.
Прокуратура є незалежною від місцевих органів влади єдиною централізованою системою, очолюваною Генеральним прокурором України, якому підпорядковані всі, в тому числі військові і спеціальні, нижчестоящі прокурори.
Слід не лише піднести активність прокурорів, а й усіх правоохоронних органів щодо організації протидії злочинності та порушенням законності. Маючи унікальний досвід практичного застосування законів, органи прокуратури повинні більш ґрунтовно та поглиблено аналізувати спільно з іншими фахівцями практику не лише з позицій виявлених недоліків, а й встановлення причин, чому не працює той чи інший закон, чому немає тих результатів, які очікувалися і заради яких і приймаються відповідні закони (1).
Для посилення боротьби зі злочинністю чи не визначальним фактором є дотримання законності в діяльності самих правоохоронних органів. Прокуратура — єдиний орган, уповноважений законом здійснювати нагляд за точним виконанням законодавства органами внутрішніх справ. Служби безпеки, митної служби, інших державних контролюючих систем.
Прокуратура відповідно до процесуального законодавства України бере участь у розгляді справ судами, вносить протести на рішення, вироки, ухвали і постанови судів, що суперечать чинному законодавству.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Нагляд прокурора за виконанням законів органами дізнання і досудового слідства.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок