Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Нормативно – правова база регулювання трудової дисципліни

Нормативно – правова база регулювання трудової дисципліни

Назва:
Нормативно – правова база регулювання трудової дисципліни
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,73 KB
Завантажень:
391
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
К У Р С О В А Р О Б О Т А
Тема: "Нормативно – правова база регулювання трудової дисципліни"


План
Вступ
Трудова дисципліна є одним із провідних правових інститутів правовий інститут – це сукупність норм права, що регулюють відповідні однорідні суспільні відносини. у галузі трудового права України трудове право України – це галузь права, яка регулює трудові відносини робітників і службовців та тісно пов’язані з ними інші відносини, які складаються з приводу організації праці.. Але, як і решта правових інститутів, вона досі є значною мірою продуктом старої соціалістичної системи. І в умовах становлен-ня ринкових відносин окремі норми права розгядаємого інституту не завжди можуть за-безпечити належний режим правового регулювання. Разом з тим не мають реального ґрунту окремі прогнози про те, що в майбут-ньому існування такого правового інституту може виявитися взагалі зайвим. Практика зарубіжних країн з ринковою економікою пока-зує, що трудова дисципліна як самостійний інститут там існує і розви-вається. Щоправда, вона докорінно відрізняється від тієї, що існує у нас, адже поки що в тру-довому праві України, переважають централізовані засади встановлення умов праці. В трудовому праві зарубіжних країн лише основні принципи правового регулювання трудових відносин визначають-ся на державному рівні, а решта - сфера локального правовстановлення.
Перебуваючи в певному кризовому стані, трудове право Ук-раїни все-таки залишається одним із головних правових інстру-ментів забезпечення економічної реформи. Поступове оновлення окремих його інститутів, і, звичайно ж, такого важливого, як трудова дисципліна в тому числі, сприятиме вдосконаленню правового ре-гулювання трудових відносин у встановленні ринкової економіки.
Принципове значення на даному етапі має точне окреслен-ня сфери суспільних відносин, які регулюються трудовою дисципліною. Нечіткість окремих положень основного джерела трудового права - Кодексу Законів про працю України, деяких підзаконних актів, які ще зорієнтовані на забезпечення трудових відносин працівників державних підприємств, породжує як в науці трудово-го права, так і в практиці застосування та реалізації правових норм хибну уяву про абсолютну здатність трудового права регу-лювати всі трудові відносини, що виникають в суспільстві, незалежно від підстав їх виникнення та юридичного оформлення Див.: під ред. Пилипенко П.Д. Трудове право України. Курс лекцій. Львів “Вільна Україна”, 1996. С. – 3..
Тим часом практика країн з розвиненою ринковою економі-кою свідчить, що трудова дисципліна, та й трудове право в цілому, може (і повинна) ефективно регу-лювати лише відносини найманої праці, захищаючи трудові інтере-си найчисленнішої частини працездатного населення, яка, власне, і найбільше цього потребує. Виходячи з аналогічних позицій, розкриємо окремі правові норми, що складають трудову дисципліну, як правового інституту трудового права України.


Розділ І. Загальна характеристика трудової дисципліни
1.1 Трудова дисципліна як правовий інститут трудового права (характеристика, суть)
Систему права визначають через систему всіх чин-них норм певної держави Див.: Рабинович И.М. Основи загальної теорії права та держави. Київ, 1994р. С. 94. . За своєю структурою система права поділяється на галузі права, а останні в свою чергу на окремі інститути. І, нарешті, остання ланка у цій структурі - це норма права.
Таким чином, система юридичних норм, які регулюють специфічні однорідні відносини, в структурі галузі називається інститутом права і не може існувати юридична норма, яка б не входила до певного інституту і до певної галузі права Див.: там же. С. 95. .
Безперечно, пропонований тут варіант системи трудового права теж не позбавлений недоліків. Так, розглядаємий нами інститут “Трудова дисципліна”, наприклад, складається з самостійних т.зв. підінститутів – “внутрішній трудовий розпорядок”, “дисциплінарне стягнення” та ін Див.: під ред. Пилипенко П.Д. Трудове право України. Курс лекцій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Нормативно – правова база регулювання трудової дисципліни

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок