Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Поняття і предмет іпотеки, підстави виникнення і сфера застосування

Поняття і предмет іпотеки, підстави виникнення і сфера застосування

Назва:
Поняття і предмет іпотеки, підстави виникнення і сфера застосування
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,19 KB
Завантажень:
98
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
План
Вступ.
1. Іпотека - спосіб забезпечення зобов'язання. Концепція іпотеки в українському законодавстві.
1.1. Поняття і предмет іпотеки, підстави виникнення і сфера застосування.
1.2. Зміст і форма договору про іпотеку. Державна реєстрація іпотеки.
Права та обов'язки сторін.
Звернення стягнення на майно, заставлене за договором про іпотеку і реалізація заставленого майна, на яке звернене стягнення.
Особливості іпотеки земельних ділянок.
Особливості іпотеки підприємств, будинків і споруд.
Особливості іпотеки житлових будинків і квартир.
Іпотека об’єктів незавершеного будівництва.
Перспективи розвитку іпотеки в Україні.
Висновок
Використана література
І. ВСТУП
Було б, напевне, зайвим у своєму вступі описувати і без того відому ситуацію в нашій державі. Становище економіки, проблеми правового характеру, соціальні негаразди - країна переживає це все не перший рік. Нагадаю лише відому істину, суть якої полягає в наступному – сукупність здорових, послідовних і своєчасних заходів в економіці і праві – реальний шлях до становлення української держави, як гідної сучасності одиниці світового співтовариства. Сама модель побудови сьогоднішнього суспільства являє собою систему з нерозривним зв'язком економіки і права. Правові норми своєю загальнообов’язковістю, погрішністю в часі і дійсністю в реальних умовах людського співтовариства мають значення, що важко переоцінити. Численні дослідження, наукові праці визначних правознавців і вчених з інших областей науки давно довели, що закон – чи не найважливіший і не найдійовіший інструмент регулювання відносин у суспільстві, тому цим треба користуватися найактивнішим чином. Наскільки б впорядковано, рівніше і спокійніше стукало б зараз серце економіки української держави, май ми, а вірніше система влади України, налагоджену, вивірену, а головне, діючу, правову систему. Що цьому заважає? Політичні бійки, відсутність кваліфікованих, бажаючих працювати кадрів, корупція у всіх ланках влади, нарешті, елементарна недосвідченість української людини в чітких законах ринку… Не будемо вдаватися в причини правового безсилля сучасної України. Лише повторю – треба і можна працювати з тим, що є, використовувати всі можливі правові важелі, що бідно присутні в українському правовому полі.
Одним з по-справжньому діючих і досить корисних в умовах ринковій практиці юридичних елементів є інститут застави (заставних відносин). У розквіт ринкових відносин в Україні, який багато хто, і не безпідставно, іменуює «розгулом», коли сфера обігу нерухомості, грошової маси і цінних паперів постійно розширюється, а елементарні основи цивілізованого ринку ще не устоялися, не набули закінчених форм, застава виступає однією з деяких і найбільш ефективних гарантій стабільності відносин між суб'єктами економіки в повсякденній практиці, по суті своїй представляючи реальне забезпечення виконання зобов'язань. Але про суть, особливості застави і породжуваних нею відносин трохи пізніше. Сьогодні, незважаючи на наявність негативних оцінок діючого законодавства про заставу, вона здобуває все більшу популярність, про що вже згадувалося і чому є маса причин, що випливають із сучасної ринкової ситуації в країні. На даний момент законодавець мало уваги приділяє специфіці, властивій як використанню застави в різних сферах підприємницької діяльності, так і окремим видам застави, особливостям застави певних об'єктів. Крім того, варто відмітити, що законодавство недостатньо регулює, на жаль, відносини застави, чого явно недостатньо на практичному полі дії заставних відносин і їх особливих видів. Цей пробіл зараз активно заповнюється численними підзаконними актами, що розширюють сферу застосування застави за рахунок включення в коло забезпечуваних нею зобов'язань таких, котрі виникають на основі норм адміністративного права (наприклад, застава, використовувана митними органами для забезпечення сплати мита, ПДВ, акцизів і ін.). Однак недостатність регулювання заставних відносин саме на законодавчому рівні є досить відчутною.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Поняття і предмет іпотеки, підстави виникнення і сфера застосування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок