Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Аналіз зарубіжного цивільного права

Аналіз зарубіжного цивільного права

Назва:
Аналіз зарубіжного цивільного права
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,16 KB
Завантажень:
16
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Аналіз зарубіжного цивільного права


План
Вступ
Наука порівняльного цивільного права як частина міжгалузевої дисципліни порівняльного правознавства
Критерії і система цивільного та торгового права зарубіжних країн
Основні джерела цивільного і торгового права зарубіжних країн та співвідношення для конкретної країни чи групи країн
Висновок
Література
Вступ
Сьогодні вчені-правовики не можуть обійтися без обміну досвідом, тим більше, що правові системи різних країн виявляють дедалі більшу схильність до зближення, певної уніфікації, що, зокрема, спрощує міжнародні стосунки, дає можливість гармонізувати національні галузі права. Досвід показує, що будь-яка доцільна правова реформа, запроваджена в одній країні, обов'язково повторювалася з деякими модифікаціями в інших. Так було, зокрема, з рецепцією Французького цивільного кодексу, англійського акта про чеки, німецьких норм про компанії з обмеженою відповідальністю тощо. У зарубіжних країнах джерелами цивільного та торгового права (як і інших галузей та інститутів) є закони, підзаконні нормативні акти, судова практика та звичаї.
Проте співвідношення між цими видами джерел для конкретної країни чи групи країн, а також для різних історичних етапів розвитку неоднакове. Наприкінці 80-х років у східноєвропейських країнах відбуваються докорінні політичні зміни. Ці країни рішуче відмовляються від адміністративно-командної системи в економіці і здійс-нюють швидкий перехід до ринку. Почалася інтенсивна нормотворча діяльність, розробляються нові доктринальні право-ві підходи, у тому числі й у галузі цивільного права. Безумов-но, що через певний час зміняться й цивільні кодекси.
В цій курсовій роботі я спробую зробити порівняльно-правовий аналіз зарубіжного цивільного права в Україні, в якій мною будуть розкриті критерії, система та основні джерела цивільного і торгового права зарубіжних країн.
1. Наука порівняльного цивільного права як частина міжгалузевої дисципліни порівняльного правознавства.
В практичному плані порівняльно-правовий аналіз зару-біжного цивільного права відіграє важливу роль у законодав-чій та правозастосовній діяльності, у міжнародно-правовій практиці при підготовці й тлумаченні міжнародних правових актів. Порівняльно-правові дослідження передбачають вивчення не лише правових норм та інститутів, а й судової практики та доктрини інших країн. Законодавча практика України також сприймає досвід (і позитивний, і негативний) зарубіжних правових доктрин і законодавства. Так, правові акти про акціонерні товариства готувались з урахуванням зарубіжного акціонерного та іншого законодавства. Найяскравішим прикладом є підготовка і прийняття нового ЦК. Міжнародна договірна уніфікація також потребує вивчен-ня зарубіжного цивільного права.
Створенню уніфікованих актів передує ретельна підготовча робота, порівняльні дослід-ження відповідного нормативного матеріалу багатьох країн з метою встановлення як схожих положень, так і відмінностей, відносно яких необхідно досягти єдності. Прикладом уніфі-кації цивільних норм шляхом укладення міжнародно-право-вих актів можна назвати Конвенцію ООН про договори між-народної купівлі-продажу товарів 1980 р. Наслідком взаємодії вітчизняного цивільного права з іно-земним є застосування останнього суб'єктами цивільних пра-вовідносин з іноземним елементом та судами України.
Взаємодія вітчизняного та іноземного цивільного права відбувається і у таких формах, як надання іноземній правовій нормі значення юридичного факту (наприклад, урядовими постановами можуть встановлюватися обмеження щодо гро-мадян держав, у яких передбачено спеціальні обмеження ци-вільної правоздатності громадян України) або виступ інозем-ної правової норми передумовою акту правозастосування (на-приклад, іноземним громадянам надається певний статус за умови взаємності). В усіх цих випадках слід звертатися до іно-земного права. Нормам вітчизняного цивільного права також надається юридичне значення за кордоном.
З науково-пізнавального боку вивчення зарубіжного ци-вільного права дає можливість теоретично осмислити провід-ні закономірності його розвитку, краще засвоїти своє націо-нальне цивільне право.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Аналіз зарубіжного цивільного права

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок