Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Право -> Захист права інтелектуальної власності в Україні.

Захист права інтелектуальної власності в Україні.

Назва:
Захист права інтелектуальної власності в Україні.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,13 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ПЛАН
1. Захист права інтелектуальної власності в Україні.
2. Міжнародна охорона права інтелектуальної власності.
Висновки
Використана література.
1. Захист права інтелектуальної власності в Україні.
Відповідно до ст. 54 Конституції України кожному громадяни-нові гарантується свобода художньої, наукової і технічної творчості, захист інтелектуальної власності, їхніх авторських прав, моральних і матеріальних інтересів, що виникають у зв'язку з різними видами інтелектуальної власності. Логіко-функціональне спрямування цієї норми наштовхнуло нас на ідею побудови матеріалу дослідження: від аналізу природи та приватного механізму забезпечення права на творчість - через правові наслідки її результатів - до захисту прав суб'єктів. Для розвитку конституційних актів з урахуванням бага-торічного досвіду і практики патентних відомств розвинених країн прийнято значний масив нормативних актів з наступним досягнен-ням рівня відповідних систем промислово розвинутих країн. Але, незважаючи на це, проблема охорони прав інтелектуальної влас-ності загострилась настільки, що це стало перепоною для еко-номічного, наукового та культурного співробітництва з іншими країнами, нарощування експортного потенціалу.
Порушник права інтелектуальної власності зобов'язаний відшкодувати особам, які мають авторське право і суміжні права, моральну шкоду в розмірі, що визначається судом.
Другим важливим правовим документом, що регулює відносини, які виникають з приводу інтелектуальної власності є Цивільний кодекс України. Цивільний кодекс України містить книгу четверту „Право інтелектуальної власності”, що складається з 12 глав, які розкривають:
загальні положення про право інтелектуальної власності;
право інтелектуальної власності на літературний, художній та інший твір (авторське право);
право інтелектуальної власності на виконання, фонограму, відеограму та програму (передачу) організації мовлення (суміжні права);
право інтелектуальної власності на наукове відкриття;
право інтелектуальної власності на винахід, корисну модель, промисловий зразок;
право інтелектуальної власності на компонування інтегральної схеми;
право інтелектуальної власності на раціоналізаторську пропозицію;
право інтелектуальної власності на сорт рослин, породу тварин;
право інтелектуальної власності на комерційне найменування;
право інтелектуальної власності на торгівельну марку;
право інтелектуальної власності на географічне зазначення;
право інтелектуальної власності на комерційну таємницю.
ЦК України дає визначення поняття права інтелектуальної власності, визначає його об’єкти, суб’єкти, підстави виникнення (набуття) права інтелектуальної власності, особисті майнові та особисті немайнові права інтелектуальної власності, використання об’єкта права інтелектуальної власності, строк чинності прав інтелектуальної власності, здійснення права власності, наслідки порушення права інтелектуальної власності та їх захист.
Закон України «Про охорону прав на винаходи і корисні моделі» (далі - Закон про винаходи) захисту прав присвятив розділ VII, що складається з двох статей. Закон визначає, що будь-яке посягання на права власника патенту, передбачені цим Законом (ст. 28), вва-жається порушенням права власності власника патенту, що спри-чиняє відповідальність згідно з чинним законодавством України.
На вимогу власника патенту таке порушення має бути припине-но, а порушник зобов'язаний відшкодувати власнику патенту за-подіяну шкоду. Таким самим правом користується ліцензіат, якщо інше не передбачено ліцензійним договором.
Усі спори, пов'язані із застосуванням Закону про винаходи, роз-в'язуються судом. Суди відповідно до їх компетенції розглядають спори про: авторство на винахід чи корисну модель; встановлення власника патенту; порушення майнових прав власника патенту; ук-ладання та виконання ліцензійних договорів; право першокористування; винагороду винахіднику; компенсації. Суди розглядають та-кож й інші спори, пов'язані з охороною прав, що надаються цим Законом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Захист права інтелектуальної власності в Україні.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок